جستجو در پارس ناز

ماشین ایده‌آل خانم ‌ها + عکس

خودوری ایده‌آل خانم‌ها به همراه کفش پاشنه بلند مخصوص رانندگی خودروی هیبریدی پژو HX1 مجهز به قهوه‌ساز و کفش اختصاصی بانوان می‌تواند یک انتخاب خوب برای مادرانی باشد که به خودرویی امن و کم‌مصرف برای سفرهای درون‌شهری نیاز دارند


پژو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت با نمونه‌ای مفهومی‌ شرکت خواهد کرد که از نمونه MPV قتباس شده است. این خودروی زیبا و متفاوت که HX1 نام دارد و ظرفیت حمل 6 سرنشین را خواهد داشت، با عرض 1.99 و طول کمی کمتر از 5 متر کاملا آیرودینامیک طراحی شده و کفشی اختصاصی دارد که می‌تواند از کفش راحتی زنانه مناسب رانندگی به یک نمونه پاشنه بلند تبدیل شود!
 
ماشین ایده‌آل خانم ‌ها + عکس
 
در این نمونه نیز پاورترین HYbrid4 که مشتمل بر موتور گازوئیل‌سوز و پیشرانه الکتریکی است و پیش از این در 508 GT شاهد آن بودیم به کار گرفته شده است.
موتور درون‌سوز این خودرو با ظرفیت 2.2 لیتر می‌تواند توان خروجی 204 اسب‌بخار تأمین کند که توسط جعبه‌دنده 6 سرعته اتوماتیک برای به حرکت در آوردن چرخ‌های جلوی خودرو به کار گرفته خواهد شد. پیشرانه الکتریکی نیز همراه با باتری یون‌لیتیوم روی محور عقب قرار گرفته و نیرویی معادل70 کیلووات تولید خواهد کرد. در نتیجه اگر از هر دو پیشرانه همزمان استفاده شود، پژو HX1 می‌تواند با قدرت 300 اسب‌بخار حرکت کند.

 
ماشین ایده‌آل خانم ‌ها + عکس
 

طراحی هوشمندانه این خودرو باعث می‌شود موتور دیزلی و پیشرانه الکتریکی آن بتوانند به کمک یکدیگر 4 چرخ خودرو را به حرکت درآورند و زمانی که نیاز به سرعت زیاد یا طی مسافت طولانی نباشد، حرکت خودرو تنها به پیشرانه الکتریکی و چرخ‌های عقب آن سپرده شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت HX1 امکان شارژ باتری‌های یون لیتیوم آن با استفاده از برق 240 ولت خانگی است. این خودرو می‌تواند با یکبار شارژ کامل تا 30 کیلومتر را به کمک پیشرانه الکتریکی و در حالت آلایندگی صفر طی کند. در حالت هیبریدی نیز میزان مصرف HX1 تنها 3.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است و میزان آلایندگی این خودرو بیش از 83 گرم در هر کیلومتر نخواهد بود.
درها رو به بالا باز می‌شوند و فضای داخلی این نمونه زیبا به سادگی می‌تواند بازدیدکنندگان را تحت‌تأثیر قرار دهد. برای افزایش فضا امکان برداشتن صندلی‌های میانی خودرو پیش‌بینی شده است.
 
ماشین ایده‌آل خانم ‌ها + عکس
 
همان‌طور که انتظار می‌رود بخش‌های هدایت و کنترل خودرو کاملا پیشرو طراحی شده و در آن بخش‌های دیجیتال و لمسی متعددی پیش‌بینی شده‌اند که هنوز در خودروهای تولیدشده دیده نمی‌شوند. در ساخت فضای داخلی از چوب بلوط گرفته تا چرم و فلز به کار گرفته شده است.
تنظیم فرمان خودرو و صندلی‌ها الکتریکی خواهد بود و امکان تعریف سرعت ثابت وجود خواهد داشت. در کنسول میانی خودرو که سفید طراحی شده، یک دستگاه قهوه‌ساز و فضای کوچکی برای سرو قهوه پیش‌بینی شده است.
 
ماشین ایده‌آل خانم ‌ها + عکس
 
چرخ‌ها به شیوه‌ای طراحی شده‌اند که در سرعت 100 کیلومتربرساعت و بالاتر از آن، هفت صفحه کوچک باز خواهند شد که می‌توانند شکلی یکدست و تخت به کناره چرخ‌ها بدهند و کارایی آیرودینامیک را به حداکثر برسانند. تغییر شکل بالچه‌های انتهایی خودرو نیز به بهبود این طراحی آیرودینامیک و کاهش مقاومت هوا کمک خواهد کرد.