پارس ناز پورتال

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

در ماه می سال جاری میلادی مارک زوکربرگ مدیر عامل فیس بوک ملکی را در پائولو آلتو کالیفرنیا به قیمت 7 میلیون دلار خریداری کرد. جزئیات زیادی در ارتباط با این ملک 5 هزار فوت مربعی که دارای 5 اتاق خواب و 5 حمام هست منتشر نشده هست. اگرچه این ملک با املاک بعضی از چهره هاي معروف دنیا قابل مقایسه نیست اما برای فردی که تا به حال در منازل کرایه اي زندگی کرده عمده بد هم نمیتواند باشد.

 

به گزارش پول نیوز، بعضی از مدیران عامل دنیا در قصرهایی باشکوه و رویایی با امکاناتی بینظیر اقامت دارند که چشم اندازهایی بی نظیر به اقیانوس، جنگل، کوه، رودخانه و … برای آن ها فراهم کرده هست که در ادامه این مقاله نگاهی به بعضی از این عمارت هاي رویایی خواهیم داشت.

 

اپرا وینفری، هارپو پروداکشنز

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: مونتسیتو، کالیفرنیا – قیمت: 50 میلیون دلار

مساحت: 23 هزار فوت مربع

دارای 6 اتاق خواب و 14 حمام

در سال 2010 اپرا وینفری یکی از شناخته شده ترین چهره هاي رسانه اي دنیا عمارت فعلی خود در مونتسیتو را خریداری کرد. وی لقب “سرزمین موعود” را برای این مکان در نظر گرفته و بهایی 50 میلیون دلاری را برای خرید آن پرداخته هست.

 

این در حالی هست که اپرا در این مدت میلیون ها دلار دیگر نیز صرف تغییر و بازسازی بخش هاي گوناگون سرزمین موعود کرده هست. ملک مذکور دارای چشم اندازهای بی نظیری به کوهستان و اقیانوس هست. اپرا وینفری داشتن چنین مکانی را یکی از آرزوهای خود عنوان کرده هست.

 

هوبرت گوئز، اِد هاردی

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: هولمبی هیلز، لس آنجلس – قیمت: 23.5 میلیون دلار

مساحت: 17 هزار و 171 فوت مربع

دارای 7 اتاق خواب و 13 حمام

زمانی که مایکل جکسون در سال 2009 فوت کرد وی عمارتی را با کرایه ماهیانه یک صد هزار دلار در اختیار داشت. در واقع مالک آن عمارت هوبرت گوئز بود. وی مدیر عامل اد هاردی هست. این عمارت در سال 2002 ساخته شده و همانند یک قلعه فرانسوی طراحی شده هست.

 

گوئز در سال 2004 این عمارت را به قیمت 18.5 میلیون دلار خریداری کرده اما چندی پیش آن را به قیمت 38 میلیون برای فروش قرار داده بود. با دقت به بالا بودن این مقدار سپس قیمت 28 میلیون دلار و در نهایت 23.5 میلیون دلار را برای فروش آن در نظر گرفته هست.

 

مایکل دل، دل

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: آستین، تگزاس – قیمت: 18.5 میلیون دلار

مساحت: 33 هزار فوت مربع

دارای 8 اتاق خواب و 13 حمام

مایکل دل مدیر شرکت دل دومین ساخت کننده بزرگ کامپیوترهای شخصی در دنیا هست. عمارت محل اقامت وی در سال 1997 و در زمان بحبوحه شکوفایی دنیای فن آوری ساخته شده هست.

 

امکانات رفاهی گوناگون از قبیل اتاق کنفرانس، استخر روباز و مسقف، زمین بسکتبال و انواع اتاق هاي گوناگون تنها بخشی از ویژگی هاي این عمارت مجلل 33 هزار فوت مربعی راکه در زمینی به مساحت 20 هکتار واقع شده هست را تشکیل میدهد.

 

استیو جابز، اپل

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: پائولو آلتو، کالیفرنیا – قیمت: 2.6 میلیون دلار

مساحت: 5 هزار و 678 فوت مربع

دارای 7 اتاق خواب و 4 حمام

همانند بسیاری دیگر از چهره هاي معروف دنیای فن آوری استیو جابز نیز در کالیفرنیای شمالی اقامت دارد. وی اوقات فراغت خود را در عمارتی 5 هزار و 678 متری که آن را خانه می نامد میگذارند. این مکان در سال 1920 ساخته شده و در زمینی نیم هکتاری واقع شده هست.

 

بیل گیتس، مایکروسافت

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: مدینا، واشینگتون – قیمت: 122.4 میلیون دلار

مساحت: 50.050 فوت مربع

دارای 8 اتاق خواب و 25 حمام

بیل گیتس ثروتمندترین فرد در ایالات امریکا محسوب میشود. وی تا سال 2002 مدیر عامل مایکروسافت بوده اما در این سال مسئولیت خود را به استیو بالمر واگذار کرد. عمارت شخصی وی اضافه بر اتاق هاي گوناگون دارای 6 آشپزخانه، اتاق ناهار خوری هزار فوت مربعی، استخر و یک کتابخانه با سقف گنبدی شکل هست.

 

اسکات بوراف، منابع انرژی میلر

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: ناکسویل، تنسی – قیمت: 8.5 میلیون دلار

مساحت: 36 هزار و 720 فوت مربع

دارای 8 اتاق خواب و 11 حمام

در سال 2006 همسر بوراف پس از شش سال مبارزه با سرطان جان خود را از دست داد. از این رو اسکات برای آنکه تغییری در زندگی خود ایجاد کرده و فعالیتهایش را از سر بگیرد به ویلا کولینا نقل مکان کرد. این عمارت به دریاچه فورت لودن مشرف بوده و دارای استخر روباز و مسقف هست.

 

همین طور چشم اندازی جذاب به کوه هاي اسموکی و رودخانه تنسی دارد. کتابخانه اي سه طبقه و گاراژی با گنجایش 7 ماشین از دیگ ویژگی هاي این عمارت محسوب می‌شود. قیمت نخست این مکان 21 میلیون دلار در نظر گرفته شده بود که در نهایت بوراف آن را به قیمت 8.5 میلیون دلار خریداری کرد.

 

لری اِلیسون، اوراکل

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: سان فرانسیسکو – قیمت: 6.4 میلیون دلار

مساحت: 10 هزار و 742 فوت مربع

دارای 5 اتاق خواب و 6 حمام

مدیر عامل اوراکل دارای شش خانه مسکونی بوده که یکی از آن ها در سانفرانسیسکو واقع شده هست. الیسون در سال 1988 این مکان را به قیمت 3.9 میلیون دلار خریداری کرده هست. اضافه بر 5 اتاق خواب، این مکان چشم انداز بی نظیری به خلیج سان فرانسیسکو داشته که در سال 2013 میتواند محل مناسبی برای تماشای مسابقات جهانی قایقرانی باشد.

 

ایوان ویلیامز، تویتر

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: سان فرانسیسکو – قیمت: 2.4 میلیون دلار

مساحت: 3 هزار و یک فوت مربع

دارای 5 اتاق خواب و 5 حمام

ایوان ویلیامز موسس و مدیر عامل سابق شبکه اجتماعی تویتر که در حال حاضر تعداد کاربران آن از مرز صد میلیون نفر عبور کرده، هست. در واقع وی در مرکز سان فرانسیسکو زندگی می‌کند. وی به تازگی از پنت هاوسی واقع در منطقه سوما به این محل نقل مکان کرده هست.

 

سبک خاص ویکتوریایی خانه هاي این منطقه یکی از دلایل شهرت آن هست. ویلیامز خانه خود را به قیمت 2.4 میلیون دلار خریداری کرده و تنها 3 هزار فوت مربع مساحت دارد که نسبت به دیگر چهره هاي معروف در این اساس خانه کوچکتری را در اختیار دارد.

 

دنی اِسپنس، پروکورپ اَسوشیتز

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: وودلندز، تگزاس – قیمت: 19 میلیون دلار

مساحت: 30 هزار و 717 فوت مربع

دارای 10 اتاق خواب و 15 حمام

پروکورپ اَسوشیتز یک شرکت مشاوره و مدیریت در اساس هاي انرژی، امور مالی و تولیدی هست که از مشتری هاي مطرح آن میتوان به کوکاکولا و موتورولا نام برد. دنی اِسپنس در عمارت مجللی که به آن ملک DanMar گفته می‌شود و نشان دهنده اول نام وی و همسرش ماریان هست اقامت دارد.

 

وی اخیرا این مکان را با قیمتی برابر با 19 میلیون دلار برای فروش گذاشته هست. این عمارت در زمینی به مساحت بیش از 4 هکتار واقع شده و گاراژی با گنجایش 6 اتومبیل، استخر و سینمای خانگی بخشی از ویژگی بی شمار آن را تشکیل میدهد.

 

لئو آپوتکر، اچ پی

منازل شخصی مدیران عامل مطرح دنیا+ تصویر

مکان: آتِرتون، کالیفرنیا – قیمت: 7 میلیون دلار

مساحت: 6 هزار و 280 فوت مربع

دارای 6 اتاق خواب و 7 حمام

لئو آپوتکر در سپتامبر 2010 بعنوان مدیر عامل شرکت اچ پی برگزیده شد. این شرکت بودجه اي 4.6 میلیون دلاری را برای نقل مکان وی از کشور آلمان به کالیفرنیای کشور آمریکا توصیه کرده و او این پول را برای خرید عمارتی 7 میلیون دلاری در آترتون مورد بهره گیری قرار داد.

 

طی سال قبل یک صد خانه مسکونی در این منطقه با میانگین قیمت 3 میلیون دلار به فروش رسیده که از این نظر عمارت آپوتکر در بین گرانقیمت ترین املاک مسکونی آترتون قرار میگیرد. استخر، اتاق سرگرمی و بازی، کتابخانه و تعداد زیادی اتاق هاي گوناگون بخشی از امکانات این عمارت مسکونی را تشکیل میدهد.