پارس ناز پورتال

قاصدک 24

فعالیت دوباره مغز قفل شده یک زن پس از 30 سال + عکس

فعالیت دوباره مغز قفل شده یک زن پس از 30 سال + عکس
این خانم که سابقا قدرت یادگیری خواندن و نوشتن نداشت توانست بعد از 30 سال مغز خود را دوباره فعال کرده و ادامه تحصیل دهد.باربارا آروا اسمیت" در سن 6 سالگی دچار بیماری بیماری شد که مغز او را کاملا قفل کرد به طوریکه او قادر به خواندن و نوشتن اعلام زمان نبود و حدود 30 سال طول کشید تا او بتواند مهارتهایی مثل خواندن و نوشتن و اعلام ساعت را بیاموزد.به گزارش پارس نازاو با خواندن کتابی توانست با انجام یک سری ورزشهای مغزی مغز خود را به اصطلاح تعمیر کرده و موفق به انجام این فعالیتها شود.
 

امروز "باربارا" 61 ساله کارشناس روانشناسی است و یک کتاب در دست تالیف دارد که در آن به زندگی او پرداخته شده است ، او همچنین موسس مدرسه ای به نام خودش در تورنتو است که به افرادی که مشکلی مشابه او دارند کمک میکند.او میگوید اولین بار در سن 6 سالگی معلم مدرسه اش متوجه مشکل او شد و به خانواده اش گفت او قدرت یادگیری ندارد وی بعدها کنترل سمت چپ بدنش را هم از دست داد .مشکل او این بود که قسمتی از مغزش که اشکال را به مفهوم تبدیل میکند فعال نیست.

او به قدری از زندگی و مشکلی که با آن مواجه بود آسیب دید که در سن 14 سالگی دست به خود کشی زد. او در سال 1977 کتابی خواند که درمورد سرنوشت سربازی بود که مشکلی مشابه او داشت.با خواندن این کتاب وی تصمیم گرفت هرطور شده بر بیماری اش غلبه کند بنابراین با مطالعه مقالات گوناگونی در این رابطه توانست راه حل هایی برای مشکلش بیابد و با تمرینات مختلفی توانست بر مشکلش پیروز شود.
 
 
اگرچه به گفته وی این کار مدت زمانی طولانی نزدیک به سه دهه طول کشید اما بالاخره او توانست مشکلش را حل کرده و خواندن و نوشتن و اعلام زمان را بیاموزد روشهایی که او برای درمان خودش از آن استفاده کرده است اکنون در 35 مدرسه در کانادا ، استرالیا و امریکا تدریس میشود.