پارس ناز پورتال

قاصدک 24

قاصدک 24

دیدن خودروی آینده + عکس

دیدن خودروی آینده + عکس

رانندگی روی شن، یخ و آب!

یک مخترع جوان چینی طرح مفهومی یک خودروی آینده را ارائه کرده است که می تواند بر روی جاده، یخ، شن و حتی بر روی آب حرکت کند.

یک طراح 21 ساله چینی به نام "یوهان ژانگ" فارغ التحصیل رشته طراحی صنعتی از دانشگاه شیهوا خودرویی را طراحی کرده که قادر است بر روی هر سطحی حرکت کند.

این خودروی شگفت انگیز که "فولکس واگن آکوا" نام دارد و در حال حاضر تنها طرح مفهومی آن ارائه شده یک خودروی اسپورت با چهار فن پر قدرت است.

این خودرو می تواند با حداکثر سرعت 62 متر بر ساعت در روی جاده ها، یخ، شن و حتی بر روی آب حرکت کند.

پنجره های عریض بالای صندلیهای جلویی "آکوا" اجازه می دهند که سرنشینان از چشم انداز پانورامیک مناظر اطراف لذت ببرند.

براساس گزارش دیلی میل، این خودرو از فناوریهایی که درحال حاضر در دسترس قرار دارند بهره می گیرد و از یک پیل سوختی هیدروژنی برای تامین انرژی دو موتور خود استفاده می کند.

این طراح جوان در این خصوص توضیح داد: "هیچ چیز بهتر از سفر با خودرویی که بتواند بر روی هر سطحی حرکت کند نیست. امیدوارم که روزی آکوا به یک ابَر خودروی واقعی تبدیل شود و در اختیار همه قرار بگیرد."

این خودروی مفهومی کاملا زیستی برنده "جایزه خودروی CDN چین" شده است. موضوع این رقابت که اسپانسر آن را شرکت آلمانی فولکس واگن به عهده داشته است "خودروی فرا جاده ای چینی" بود.
 

آکوا- این خودروی مفهومی شگفت انگیز می تواند روی جاده، ماسه، یخ و حتی آب حرکت کند
 
 
 
خودروی آینده- آکوا رانندگان را از محدوده جاده ها فراتر خواهد برد
 
 
 
رقابتی میان طراحان جوان- این خودرو برنده جایزه رقابتی شد که با هدف ساخت "خودروی فرا- جاده ای چینی" طراحان جوان را به مبارزه فراخواند