جستجو در پارس ناز

عکس هایی از زندگی در روستای بسیار زیبا و شناور

عکس هایی از زندگی در روستای بسیار زیبا و شناور
مردم یه روستای کوچک پرو در آمریکای جنوبی با خودشان توافق بسیار جالبی کرده اند که باعث شده است دست به کاری جالب و بی همتا بزنند.روستای " Uros" بسیار منحصر به فرد است چرا که ساکنین آن روی یک جزیره شناور زندگی می کنند که خودشان بر روی دریاچه ای به نام "تی تی کاکا" ساخته اند. این دریاچه در ارتفاع 3000 متری از سطح آب قرار دارد و از نظر اندازه یکی از دریاچه های بسیار بزرگ در پرو است و البته از نظر حجم بزرگترین دریاچه آمریکای جنوبی است.
 

مردم این روستا در گذشته طی توافق نامه ای برای اینکه از حملات گروه های مختلف در امان باشند این جزیره شناور را ساخته اند. این توافق نامه بیش از صد سال پیش نوشته شده است و جزیره نیز همین میزان قدمت دارد.به گزارش پارس ناز این روزها مردم این جزیره بیشتر امنیت دارند و بسیاری از آنها  بار دیگر به ساحل دریاچه بازگشته اند اما همچنان نزدیک به 500 نفر زندگی در جزیره را ترجیح می دهند.
 

این جزیره با گذشت زمان گسترش هایی نیز داشته است و این روزها از 40 جزیره کوچک تشکیل شده است که همه آن ها تحت کنترل جزیره قدیمی و مرکزی هستند.تمامی این جزیره حتی خانه های آن از نی ساخته شده اند و مردم آن از نی نه تنها برای ساخت و ساز بلکه برای درمان و یا حتی خورد و خوراک نیز استفاده می کنند.مردم این جزیره از راه های مختلفی کسب در آمد می کنند که مهمترین آن جذب توریست است. این جزیره سالانه مورد بازدید افراد زیادی از سراسر دنیا است.