پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

درباره پورتال مرموز شهر نیویورک چیزی شنیده اید؟

درباره پورتال مرموز شهر نیویورک چیزی شنیده اید؟

پورتال مرموز شهر نیویورک 

درباره پورتال مرموز شهر نیویورک چیزی شنیده اید؟ هفته گذشته، از یک “پورتال” نوآورانه که نیویورک، ایالات متحده آمریکا و دوبلین، جمهوری ایرلند را به هم متصل می کند، رونمایی شد. نصب این پورتال به جذابیت مکان های دیدنی آمریکا اضافه کرده و توریست های زیادی را به نیویورک خواهد کشاند. این پورتال ها که توسط یک هنرمند لیتوانیایی طراحی شده اند، دارای مفهومی جذاب هستند.

 

آنها شهرهای مختلف را به هم متصل می کنند، و مردم می توانند با هم ارتباط برقرار کنند. این پورتال ها، مردم را قادر می سازند تا از طریق صفحه نمایش های بزرگ دایره ای، همدیگر را از کیلومترهای دورتر ببینند. البته به دلیل رفتارهای بسیار زشتی که از طرف مردم ایرلند نشان داده شد، این پورتال ها برای مدت موقت خاموش شده اند.

 

پورتال های عجیب شهر نیوریوک و دوبلین

 

آقای گیلیز طراح این پورتال در بیانیه‌ای اعلام کرد: پرتال‌ها دعوتی هستند برای ملاقات با مردم فراتر از مرزها و تفاوت‌ها و تجربه دنیای ما، یعنی همانطور که واقعاً هست، متحد و یکپارچه. پخش زنده پنجره‌ای را بین مکان‌های دور فراهم می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد خارج از حلقه‌های اجتماعی و فرهنگ‌های خود ملاقات کنند، و مرزهای جغرافیایی را فراتر ببرند.

پورتال مرموز شهر نیویورک 

مردم به وسیله این پرتال ها می توانند زیبایی‌های به هم پیوستگی جهانی را در آغوش بگیرند. شهردار دوبلین نیز، این احساس را تکرار کرد و دوبلینی‌ها و بازدیدکنندگان را به طور یکسان تشویق کرد تا با این پورتال عجیب درگیر شوند و استقبال گرمی از مخاطبان جهانی داشته باشند. زیرا که این پورتال ها برای ارتباط بین مردم بین جهان ساخته شدند.

 

خاموش شدن پورتال نیویورک به خاطر رفتارهای زشت

 

این پرتال در ابتدا با اشتیاق مواجه شد و اجراهای متعددی برای هر دو طرف پخش زنده در ماه های آینده برنامه ریزی شده بود. و در حالی که اکثر پاسخ ها مثبت بودند، اما اقلیت کوچکی این تجربه را خراب کردند. زمانی که ویدیوهای رفتار نامناسب از دوبلین در فضای مجازی پخش شد، این ابتکار خیلی سریع با مشکلاتی مواجه شد.

پورتال شهر نیویورک 

موارد نامناسب، شامل افرادی بود که: تصاویر زشت را در دست داشتند، چیزهای توهین آمیز نشان می دادند و حتی روی دوربین نیویورک می نشستند. در نتیجه، پورتال موقتاً بسته شد زیرا شورای شهر دوبلین به دنبال “راه حل های فنی” برای رسیدگی به این مشکل بود. باید بگوییم که این پورتال ها هنوز هم خاموش هستند و معلوم نیست چه زمانی دوباره فعال خواهند شد.

 

واکنش ها به خاموش شدن پورتال نیویورک

شورا توضیح داد که: بسته شدن پورتال به دلیل اقدامات “اقلیت بسیار کوچکی از مردم” که دست به رفتارهای نامناسب می زدند، ضروری بود. این شورا تصریح کرد: در حالی که نمی‌توانیم همه این اقدامات را کنترل کنیم، در حال اجرای راهکارهای فنی برای رفع این مشکل هستیم. ما در روزهای آینده با شرکای خود در نیویورک به نظارت بر وضعیت ادامه خواهیم داد.

پورتال شهر نیویورک و دوبلین ایرلند

آنها ادامه دادند: ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که پورتال ها همچنان به ارائه تجربه مثبت برای شهرها و جهان ادامه می دهند. در حالی که بسیاری از مردم این ایده را با اشتیاق پذیرفتند، برخی دیگر نسبت به آن ابراز تنفر کردند. یک نفر نظر داد، این ایده عالی است و از ویدیوهای بی محتوای اینستاگرام بهتر است. اما دیگر گفت: این پورتال نماد ارسال چیزهای زشت شده است.

 

برهنه شدن مقابل پورتال دوبلین در ایرلند

درحالی‌که ساکنان ابتدا با تابلوهای خوش‌آمدگویی سعی در برقراری ارتباط دوستانه داشتند، اوضاع به‌سرعت به هرج‌ومرج کشیده شد. شخصی مقابل پورتال برهنه شد تا توجهات را به‌خود جلب کند و علاوه‌بر این چند مورد دیگر از رفتارهای مشابه مقابل پورتال مذکور گزارش شده است. همانطور که گفتیم، این رفتارها تماما از جانب اهالی دوبلین ایرلند بودند.

 

گفته می‌شود یکی از مردم دوبلین ازطریق پورتال ارتباط ویدیویی، تصاویری از حمله به برج‌های دوقلو را با گوشی خود به نیویورکی‌ها نشان داده است. و در آخر هم باید بگوییم که برای مطالعه دیگر اخبار جالب جهان می توانید به لینک های پیشنهادی ما مراجعه کنید. ما بروزترین و جالب ترین اخبار جهنا از جمله غوغای مادر آمریکایی در تیک تاک و اینستاگرام را به اشتراک گذاشته ایم.