پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

زن آمریکایی در تیک تاک غوغا کرد و واکنش ها را برانگیخت!

زن آمریکایی در تیک تاک غوغا کرد و واکنش ها را برانگیخت!

زن آمریکایی در تیک تاک غوغا کرد 

زن آمریکایی در تیک تاک غوغا کرد و واکنش ها را برانگیخت! این مادر جوان فرزندانش را از مدرسه بیرون آورده و نمی گذارد آنها در این مکان درس بخوانند. او می گوید: «این یک زندان است»، و نمی گذارم بچه های من در چنین مکانی درس بخوانند. این زن که مادر دو فرزند است، تصمیم گرفته که دخترانش را از آموزش سنتی کنار بگذارد. زیرا معتقد است که محیط مدرسه شبیه “زندان” است.

 

خانم کاسیان کلارک دخترانش باگ 8 ساله و بانی 9 ساله را به دلیل مخالفت با ساختار کلاس های درس، موضوع درس ها و برنامه درسی از مدرسه بیرون آورده است. البته او دلیل خاص خود را برای آموزش در خانه فرزندانش دارد. کلارک، با اذعان به اینکه والدین دلایل مختلفی برای آموزش در خانه دارند، خاطرنشان کرد:

 

من فکر می کنم مدرسه یک زندان است. یک کودک هشت ساعت در روز در کلاس درس می نشیند. به او می گویند که برای بزرگ کردن با فردی که در کنار آنها نشسته است صحبت نکند. آنها اغلب اجازه استفاده از سرویس بهداشتی برای دختران من را رد می کردند.اینجا یک زندان است نه یک محیط آموزشی. نمی گذارم دختران من در چنین مکانی در بخوانند.

 

بیشتر بخوانید: زن چینی که می تواند با ارواح صحبت کند + عکس

 

مدرسه چیزی به بچه ها یاد نمی دهد

کاسیان کلارک همچنین تاکید کرد: من شخصا معتقدم که کودکان بیشتر از اینکه در کلاس درس بنشینند و درس هایی را مطالعه کنند که هرگز از آنها استفاده نخواهند کرد، از دنیای بیرون یاد می گیرند. کلارک برای ارائه آموزش جایگزین به دخترانش، ماهیانه بین 400 تا 500 پوند (500 تا 600 دلار) برای تدریس خصوصی هزینه می کند.

زن آمریکایی در تیک تاک غوغا کرد 

او تأکید می‌کند که باقی‌مانده هفته آنها به خلق خاطرات ماندگار اختصاص دارد. (از یادگیری آشپزی از ابتدا با مادربزرگشان تا گذراندن کلاس‌های شنا و گاهی اوقات کار کردن با کتاب‌های آموزشی.) خانم کلارک، صاحب کسب و کاری در حوزه زیبایی است. وی قاطعانه معتقد است که این رویکرد کیفیت بهتری را برای آموزش دخترانش ارائه می دهد.

 

او بر اهمیت خواندن، نوشتن و توسعه مهارت‌های اجتماعی خوب تأکید می‌کند. این مادر جنجالی خاطرنشان می‌کند: “آنها نیازی به حضور در مدرسه برای این مدت زیاد ندارند. خود خانم کلارک نیز، یک صاحب کسب و کار موفق بدون هیچ پیشینه تحصیلی رسمی است. اما در زندگی اش موفق بوده و به اندازه کافی درآمد داشته که دیگر نخواهد کار کند.

 

بیشتر بخوانید: ازدواج با عروسک پارچه ای | مرد کلمبیایی با یک عروسک ازدواج کرد!

 

مدرسه فرقی با زندان ندارد

در ویدیویی که نزدیک به نیم میلیون بازدید داشته است، کلارک فلسفه خود را بیان کرد: “من معتقدم داشتن عقل سلیم و یادگیری از دیگران بسیار مهمتر از مدرسه است. من مدافع خواندن کتاب و مطالعه هستم و امیدوارم دخترانم نیز همین عادات را اتخاذ کنند. ” او همچنین گفت که تجربه های دست اول دنیا، مانند سفر و یادگیری مهارت های زندگی، ارزشمندتر از صرف زمان در کلاس درس است.

مدرسه فرقی با زندان ندارد

این مادر جنجالی همچین، تمایل خود را برای کمک به دخترانش در دستیابی به مدارک عالیه تحصیلی نشان داد و در حال فکر کردن به ثبت نام در یک مدرسه خصوصی به عنوان یک گزینه برای دخترانش است. او گفت: دختران من شاهد تلاش های مادر و خانواده‌شان برای ساختن کسب‌وکارهای باورنکردنی بوده‌اند و به هیچ چیز دیگری تکیه نمی‌کنند.

 

من مدرک GCSE ندارم، اما چندین تجارت شگفت انگیز ایجاد کرده ام، بنابراین نشان می دهد که شما به آن نیاز ندارید. در حالی که دخترانم هنوز مرا در کنار خودشان دارند، می توانند از این ثروت استفاده کنند. اما اگر روزی من در زندگی شان نباشم، باید بدانند که چگونه در این دنیای نامساوی و ناعادلانه زندگی کرده و دوام بیاورند.

 

بیشتر بخوانید: ماجرای جالب استفاده از هوش مصنوعی برای همسریابی

 

حمایت جامعه آنلاین از کاسیان کلارک

جامعه آنلاین تا حد زیادی از تصمیم خانم کلارک حمایت کرد. نظرات زیادی به پست او هجوم آوردند و یکی از کاربران نوشت: “مدرسه ها بزرگترین شکست انسان ها هستند! آنها هیچ چیز مفیدی آموزش نمی دهند! موافق طرز فکر شما هستم. یکی از کاربران هم به اشتراک گذاشت: من این ایده را دوست دارم، مادرم من هم 25 سال پیش به من اجازه داد ترک تحصیل کنم.

حمایت جامعه آنلاین از کاسیان کلارک

موضع خانم کلارک در مورد آموزش در خانه ترکیبی از تحسین و انتقاد را برانگیخته است. اما این موضوع بر بحث مداوم در مورد اثربخشی و مناسب بودن مدل‌های آموزشی سنتی تأکید می‌کند. مثلا، ویتنی کیترل، یک مادر مجرد 27 ساله، به طور خستگی ناپذیر تلاش می کند تا با وجود غیبت پدر، خانه ای برای دو فرزندش فراهم کند و نظریه کلارک را تایید می کند.