پارس ناز پورتال

قاصدک 24

امکان نداره اینارو روی PC خودت بازی کنی!

امکان نداره اینارو روی PC خودت بازی کنی!,من یک “پی‌سی گیمر” هستم و به عقیده من بهترین پلتفرم برای بازی رایانه شخصی است. اما با تمام تعصبی که نسبت به “پی‌‌سی گیمینگ” دارم،

 

گاهی اوقات به کنسول داران و بازی‌هایی که در انحصار کنسول‌هایشان قرار دارد، حسودی کرده ام. چرا که دوست داشتم آن بازی‌ها را نیز تجربه کنم. این بازی‌ها آنقدر خوب و جذاب بوده اند که نه تنها من بلکه هر ” پی‌سی گیمر” دیگری هم خواستار بازی کردن آن‌هاست.

 

به همین دلیل تصمیم گرفتم تا لیستی رویایی از بازی‌هایی که دوست دارم آن‌ها را در رایانه شخصی خودم بازی کنم را تهیه کنم.

 

شاید پس از خواندن این مقاله در جواب، جملاتی از قبیل خواب دیدی خیر باشد و عمرا بتوانی این بازی‌ها را روی PC بازی کنی را بگویید. ولی به این جمله‌ی معروف نیم نگاهی داشته باشید که می‌گوید: “آنقدر به رویا پردازی هایت ادامه بده تا آنها رنگ واقعیت به خود بگیرند.”
امکان نداره اینارو روی PC خودت بازی کنی!Dragon’s Dogma
 
 
این بازی که در میان گیمر‌ها به Dragon Age ژاپنی معروف شده است، به یکی از بازی های خوب سبک RPG در نسل هفتم بازی های رایانه ای تبدیل شد.
 
Dragon’s Dogma را می‌توان دربردارنده و ترکیبی از سری بازی های Elder Scrolls وDragon Age و جوی تاریک همانند Dark Souls دانست.
 
اما این‌ها به این معنی نیستند که بازی صرفا تقلیدی از عناوین یاد شده است، بلکه سازندگان با استفاده از نکات و مولفه‌های مثبت این بازی‌ها سعی داشته اند که یک عنوان قوی و درخور توجه را خلق کنند. این بازی علاوه بر تم فانتزی و شرقی گونه‌ی خود، گیم‌پلی جذاب و درگیر کننده،
 
داستان جالب و گیرا، امکان پورت کردن و دانلود کردن شخصیت های دیگر بازیکنان، مبارزات Hack & Slash و محیطی بزرگ و پر رمز را به گیمر هدیه می‌دهد که می‌تواند او را ساعت‌ها سرگرم خود کند.
 

کدام ” پی‌سی گیمری” است که دلش نخواهد این بازی خوش ساخت را تجربه کند؟ به شخصه که من دلم میخواهد.

امکان نداره اینارو روی PC خودت بازی کنی!forza
 
از هر گیمری که بپرسید، بدون شک این جمله را می‌شنوید که “فورتزا” یکی از بهترین بازی‌های شبیه ساز رانندگی در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای است.
 

بازی انحصاری کنسول مایکروسافت با تحت لیسانس درآوردن بسیاری از برند های مشهور از میان خودرو‌ها، تجربه تکرار نشدنی راندن ماشین‌های کلاسیک دهه ۷۰ میلادی تا سوپر اسپرت‌های حال حاضر دنیا را برای دارندگان جعبه مجهول به ارمغان آورده است.

 
این را هنگامی حس می‌کنید که با یک پاگانی زوندا در پیست لمانز و یا یک BMW 2002 در پیست نورنبرگ آقایی کنید. طراحی ماشین ها به قدری دقیق است که احساس میکنید واقعا پشت فرمان ماشین نشسته اید.
 
در کنار این طراحی بی نقص هندلینگ بسیار طبیعی، امکانات بسیار در تیون کردن ماشین ها و توجه به کوچکترین جزئیات و رانندگی در پیست های معروف اتومبیل رانی در سرتاسر دنیا، “فورتزا” را به یکی از بازی هایی بدل کرده است
 
که نه تنها ” پی‌سی گیمرها ” بلکه همه را مجذوب به خود کرده است. شاید بعید به نظر نرسد که روزی بازی انحصاری کنسول مایکروسافت را در ویندوز مایکروسافت تجربه کنیم.
امکان نداره اینارو روی PC خودت بازی کنی!
Red Dead Redemption
 
در همین ابتدا به جرات می‌گویم که بهترین بازی انتخاب شده در این مقاله شاهکار راک استار یعنی “رستگاری سرخپوست مرده” است.
 

با توجه به اینکه در سال های قبل، بازی های شرکت “راک استار” مثل “جی تی ای” با تاخیر برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌شد، هنگامی که برادران “هوسر” خبر ساخته شدن نسخه دوم از سری “سرخپوست مرده” را دادند،

 

بسیاری فکر می‌کردند که پس از کنسول های سونی و مایکروسافت، پلتفرم سومی که میزبان این بازی است، رایانه های شخصی است. اما این اتفاق هرگز نیافتاد و برخلاف میل خیلی از افراد، بازی برای رایانه های شخصی منتشر نشد و دست ” پی‌سی گیمرها” از جمله بنده در حنا ماند.
 

هنوز هم دلیل این کار مشخص نیست. اما به هر حال این بازی باعث شد که بسیاری از جماعت ” پی‌سی گیمر” از جمله خودم برای گشت و گذار در غرب وحشی و چشیدن طعم دستپخت راک استار در صدد تهیه کنسول برآیند.

 

با تمام این تفاسیر احتمال اینکه پورت کردن بازی نتیجه مطلوبی را در بر نداشته باشد نیز وجود داشت. اما این فقط یک احتمال بود. هنوز هم برای انتشار این شاهکار بی تکرار بر روی رایانه‌های شخصی دیر نشده است. تجدید دیدار با خانواده مارستن آن هم در رایانه‌های خودمان چیز دیگریست.
 
 
 
 
 منبع:فارنت