جستجو در پارس ناز

تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکس

مجموعه : دکوراسیون
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکس

تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکس,بسیاری از ما زمانی كه به ماه‌های آخر سال داریم نزدیکتر می شویم به طور  ناخودآگاه به فكر تغییر دكوراسیون منزل خد می‌افتیم. بنابراین حتما نیازی نیست كه هزینه زیادی را برای این تغییرات كنار بگذارید.

 

حتی با تغییراتی كوچك، كل حال و هوای سالن شما تغییر می‌كند. فقط كافی ‌است انتخابی درست داشته باشید.

 
 
گاهی فكر می‌كنیم هزینه‌های گزافی را باید بابت این تغییرات بپردازیم. البته كه تصور اشتباهی هم هست، چرا كه همیشه قرار نیست كل مبلمان منزل را تغییر دهیم.
 
 
حتما برای شما هم پیش آمده كه گاهی با تغییراتی اندك كل دكور خانه حال و هوای جدیدی پیدا كرده است.
 

اگر بین 300 تا 500 هزار تومان بودجه دارید …
فرهنگی شوید
كتابخانه از آن دست وسایلی ‌است كه كمتربه‌فکرخرید  آن هستیم.  همیشه یا كتاب‌هایمان را در كمد می‌چینیم یا قفسه‌هایی را در اتاق به كتاب اختصاص می‌دهیم. شاید پرداخت هزینه برای خرید یك كتابخانه اضافی به نظر برسد.

 

-اما داشتن یك كتابخانه مجزا، این امكان را به شما می‌دهد تا كتاب‌های چیده شده در كمد، كارتن و یا انباری را به كتابخانه منتقل و حتی یك‌بار دیگر آنها را مطالعه كنید. رنگ چوب كتابخانه را یا با دیوار اطرافش و یا با رنگ دیگر مبلمان چوبی خانه هماهنگ كنید.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکساگر می‌خواهید وسایل و مجسمه‌هایی تزئینی در داخل طبقات كتابخانه قرار دهید، یك دیوار كامل را قفسه‌بندی كنید. برای خرید كتابخانه‌ای آماده، مدل‌ها و ابعاد متفاوتی در بازار وجود دارند؛
 
 
مثلا برای خرید كتابخانه‌ای در ابعاد 200×200 سانتی‌متر با قفسه‌های40×40سانتی‌متر باید حدود 330هزار تومان بپردازید. به همین ترتیب قیمت كتابخانه با ابعادی بزرگ‌تر بالاتر می‌رود.
 
 
اگربین 100 تا 150 هزار تومان بودجه دارید …
بهاری شوید
مگر می‌شود عید باشد و خانه بدون گل و گلدان؟ لطفا اگر به‌دنبال تنها یك تغییر كوچك هستید، گلدان روی میز سالن را تغییر دهید. یك گلدان زیبا و شیك كلی حال و هوای خانه شما را تغییر می‌دهد. به خاطر ایام عید هم كه شده
 
از گل‌های تازه با رنگ‌هایی شاد كمك بگیرید. خانه شما با این گل و گلدان بهاری می‌شود. حواس‌تان باشد به‌خصوص در طول عید، این گلدان هر روز باید تمیز شود. اگر رنگ‌های گلی كه انتخاب می‌كنید صورتی و بنفش باشد خانه بسیار رمانتیك به‌نظر می‌رسد.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکساگر گل‌های شما قرمز باشد، فضای سالن شاد و پرهیجان به‌نظر می‌رسد. انتخاب گل‌هایی با رنگ‌های آبی را برای فضاهای فانتزی بگذارید. برای خرید یك گلدان كریستال كوچك حداقل باید بالای 80هزارتومان هزینه كنید.
 
اگر گلدان‌هایی با طرح‌های خاص و فانتزی را می‌پسندید برای یك گلدان متوسط باید بین 50 تا 80 هزار تومان هزینه كنید. هزینه خرید گل را هم اضافه كنید.
 

اگر تا 50 هزار تومان بودجه دارید…
بی‌اهمیت اما مهم

تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکس

اگر سبك خانه شما سنتی است، بهتر كه از قالیچه‌ای كوچك استفاده كنید. اما اگر خانه‌ای با دكور مدرن دارید به فكر خرید پادری باشید. رنگ پادری بسیار مهم است. پادری‌های رنگی برای اتاق‌های خواب مناسبند. برای فضاهای عمومی‌تر از رنگ‌های سنگین‌تری استفاده كنید.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکستوجه داشته باشید كه یك پادری یا خیلی خوب با فضای اطرافش همگن می‌شود و یا كلا به عنوان یك عنصر غیرضروری به‌چشم می‌آید. برای یك پادری باید مبلغی از 20هزارتومان به بالا بپردازید. یك قالیچه كوچك ماشینی هم حداقل بیش از 70هزار تومان قیمت دارد.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکساگر 50 تا 150 هزار تومان بودجه دارید…
قابی تازه
اگر دیوار ساده‌ای به رنگ سفید و یا خاكستری دارید، بهترین فضا برای قرار دادن یك قاب عكس جدید است. قانون قاب عكس‌هایی با طرح شلوغ روی دیواری ساده و قاب عكس‌هایی با طرح ساده روی دیواری كه كاغذ دیواری طرح داری دارد را فراموش نكنید.

 

اگر بوم نقاشی، عكس خانوادگی و یا قالیچه‌ای دارید كه مدت‌هاست به فكر قاب كردنش هستید، ماه‌های آخر سال، بهترین فرصت است.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسبسته به جنس، ابعاد، ساده یا منبت‌كاری بودن قاب، قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. به‌طور متوسط قاب‌هایی با جنس‌ام دی اف ِ یا پی وی سی در ابعاد 70×50 را با حدود قیمت 76هزار تومان در بازار پیدا می‌كنید. حالا اگر همین قاب كمی كنده كاری هم داشته باشد بالای84هزار تومان باید بپردازید.
 
اگر 500 تا یك میلیون تومان بودجه دارید…
نور بپاشید
لوسترها دنیای عظیمی دارند. لوسترهای كریستال، لوسترهای برنز، لوسترهای چوبی و… لوستر یكی از زینتی‌ترین لوازم منزل است. میزان بزرگی و تعداد شاخه‌های یك لوستر در وهله اول به ابعاد سالن و در وهله دوم به متراژ خانه شما بستگی دارد.
 
اگر تصمیم به فروش لوسترهای قدیمی‌ خانه دارید، یا به‌صورت خانگی بفروشید و یا در یكی از این سایت‌های خرید و فروش اینترنتی لوازم خانگی دست دوم تبلیغ كنید. در غیر این صورت، لوسترهای برنز را باید كیلویی بفروشید که ضرر می‌كنید.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسالبته قبل از فروش، نگاهی به قیمت‌های لوستر بیندازید و بعد تصمیم‌گیری كنید. در حال حاضر قیمت یك لوستر شش شاخه برنز ایرانی بالای یک‌میلیون و دویست هزار تومان است.
 
به‌همین نسبت با زیاد شدن تعداد شاخه‌ها، قیمت لوستر افزایش پیدا می‌كند اما نمونه‌های پارچه‌ای یا چوبی و فلزی با قیمت پایین‌تر هم می‌توانید پیدا كنید و به نورپردازی خانه‌تان رنگ تازه‌ای بدهید.
 

اگر 50 تا 100 هزار تومان بودجه دارید…
تولد دوباره مبل
حتما كه لازم نیست میلیون‌ها تومان برای تغییر مبلمان‌ هزینه كنید. تنها با خریدن چند كوسن جدید، خودتان را برای شنیدن این جمله كه چقدر خانه‌تان تغییر كرده آماده كنید.

 

اگر تصمیم به تغییر كوسن‌های نیم‌ست نشیمن‌تان را دارید یا باید كوسن آماده خریداری كنید یا پارچه بخرید و خودتان در خانه چرخ خیاطی‌تان را به كار بیندازید و با چند دوخت ساده در كمتر از یك روز كوسن دلخواهتان را با دستان خودتان خلق كنید.
 
برای خرید كوسن مبل‌های استیل بسته به زمینه و طرح پارچه رومبلی پارچه خریداری كنید.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسبرای خریدن پارچه سعی كنید حتما به بازار پارچه سری بزنید؛ در غیر این صورت باید هزینه‌ای از 55هزار تومان به بالا بابت یك پارچه ساده بپردازید.
 
تقریبا بسته به ابعاد كوسن، از هر متر پارچه دو تا سه كوسن در می‌آید. برای خرید یك جفت كوسن آماده باید مبلغی بین 40 تا 100هزار تومان بپردازید. كوسن‌هایی هم با پارچه كنفی در رنگ‌های متنوع در بازار وجود دارند كه قیمت آنها تنها10هزار تومان است.
 
البته پنبه یا ابر داخل‌شان را باید جداگانه خریداری كنید.
 

اگر بیش از یك میلیون بودجه دارید …
لباس جدید مبل شما
اگر روكش مبل‌ها قدیمی شده ولی هنوز هم مبلمان پذیرایی مناسب به‌نظر می‌رسد، به جای هزینه اضافی كافی‌ است روكش مبلمان را عوض كنید. برای تغییر پارچه رومبلی با توجه به چوب و بدنه مبل، بافت و طرح پرده‌ها و رنگ فرش اقدام به خرید كنید.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسبافت پارچه انتخابی شما باید به راحتی قابل شست‌وشو باشد. به این نكته توجه داشته باشید كه برای تغییر روكش مبلمان، كوسن‌ها هم باید تغییر كنند.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسبرای كوسن بهتر است رنگی شبیه یكی از رنگ‌های زمینه پارچه رومبلی را انتخاب كنید. برای پارچه رومبلی، بسته به كیفیت پارچه به صورت میانگین باید متری 40 هزار تومان به بالا هزینه كنید. این قیمت پارچه برای مبل راحتی كمتر و برای مبل‌های سلطنتی بیشتر است.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکساگر حدود یك میلیون تومان بودجه دارید …
هم فال و هم تماشا
اگر تصمیم دارید به‌صورت جداگانه كاناپه‌ای خریداری كنید توجه داشته باشید كه یك كاناپه تك بهتر است جلوی یك دیوار مناسب قرار بگیرد.

 

اطراف این دیوار بهتر است خیلی شلوغ نباشد. این تك كاناپه می‌تواند با رنگی متفاوت از فضای اطرافش و مبلمان دیگر انتخاب شود چرا كه جایگاه این تك كاناپه جایی در نشیمن است و نه وسط سالن پذیرایی. انتخاب یك كاناپه راحت بسیار مهم است.
 
چراكه در طول روز زمان زیادی را برای مطالعه، تماشای تلویزیون و حتی چرت زدن عصرگاهی روی كاناپه صرف می‌كنیم.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسدر نهایت مهم‌ترین نكته در انتخاب كاناپه، میزان راحتی آن است.
 
كاناپه‌های ال شكل محبوبیت زیادی دارند اما توجه داشته باشید كه این كاناپه فضای زیادی هم اشغال می‌كند. برای خرید كاناپه در گام اول، ابعاد دیوار مورد نظرتان را در نظر بگیرید. برای خرید یك كاناپه تختخواب‌شو از حدود 500 تا 5/1 میلیون باید هزینه كنید.
 

اگر بین 50 تا 100 هزار تومان بودجه دارید…
ساعت دیواری
ساعت دیواری از آن دسته وسایلی است كه یك بار می‌بینیم، می‌پسندیم، می‌خریم و سال‌ها ازآن استفاده می‌كنیم.

 
مسلما ساعت دیواری را در طول روز بسیار زیاد نگاه می‌كنیم، به‌همین خاطر شاید آنقدر به این ساعت عادت كرده‌ایم كه تا به حال به فكر تغییر دادنش نیفتاده‌ایم. هر تغییر مثبت و حتی كوچكی در خانه كلی حال آدم را خوب می‌كند.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسكمی فكر كنید، شاید امسال بهترین تغییر در خانه شما، تعویض ساعت دیواری باشد. در انتخاب این ساعت جدید دقت كنید چرا كه احتمالا تا سال‌های سال ‌مهمان خانه شما خواهد بود. برای خرید یك ساعت دیواری خوب حداقل باید 80هزارتومان بپردازید.
 
اگر بیش از یك و نیم میلیون تومان بودجه دارید
روی پنجره‌ها رنگ بپاشید
بازار پرده فروش‌ها در ایام قبل از سال نو حسابی داغ است. اگر در این ایام به بازار پارچه‌فروش‌های مولوی سری بزنید دو نوع راه برای خرید دارید؛ یكی خرید پرده‌های دوخته شده و آماده. یكی هم خرید پارچه به‌منظور دوخت پرده به‌صورت جداگانه.
 
قیمت‌های پرده به نسبت جنس پارچه، متراژ و خدماتی كه یك مغازه پرده فروشی به شما می‌دهد تفاوت دارد. برای خرید پرده، این نكته را در نظر داشته باشید كه رنگ‌های تیره و پارچه‌های ضخیم جلوی ورود نور طبیعی خورشید را به داخل منزل می‌گیرند.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکساگر سالن پذیرایی شما مبلمان زیادی دارد، حتما یك پارچه با طرح ساده خریداری كنید. با این كار، هم جلوه مبلمان‌تان از بین نمی‌رود و هم سالن خانه بیش از اندازه شلوغ به‌نظر نمی‌رسد. حتما روی مغازه پرده فروشی در ایام قبل از نوروز دیده‌اید كه نوشته شده:
 
پرده دكور، فروشی. این پرده‌های آماده را با قیمتی پایین‌تر از معمول می‌توانید خریداری كنید، اما حواس‌تان باشد اگر مغازه آفتاب‌گیر باشد حتما رنگ پرده تغییر كرده است. به‌طور متوسط، برای هر متر پارچه پرده‌ای باید مبلغی حدود 20 تا 90 هزار تومان بپردازید.
 

اگر حدود 200 هزار تومان بودجه دارید…
نقش جدید برای اتاق خواب
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکسیكی از نمایان‌ترین تغییرات اتاق خواب، تغییر روتختی است. برای خرید روتختی جدید، رنگی را انتخاب كنید كه كاملا با رنگ روتختی قبلی متفاوت باشد. در نظر داشته باشید كه انتخاب روتختی برای هر تختی متفاوت است؛

 

مثلا برای یك تخت منبت كاری شده مجلل انتخابی متفاوت داشته باشید و برای یك تخت ساده‌تر هم روتختی‌ای به‌نسبت ساده‌تر انتخاب كنید. برای یك تخت كلاسیك ساده از روتختی‌هایی با تركیب رنگی طوسی، دودی و سفید استفاده كنید.
تغییر دکوراسیون عید نوروزی مناسب با پولتان! +عکساگر اتاق شما تك رنگ است، مثلا اگر تمام اتاق از تناژهای مختلف سبز است، روتختی هم باید به همان رنگ باشد.
 
در غیر این صورت، می‌توانید یک روتختی رنگی با كنتراستی متفاوت از فضای اطراف انتخاب كنید. در نظر داشته باشید كه پارچه روتختی كاملا باید قابل شست‌وشو باشد و رنگ روتختی نباید در شست‌وشو از بین برود.
 
روتختی‌هایی در رنج قیمت 200 تا 800هزار تومان به بالا در بازار وجود دارند اما بهتر است قیمت معقول‌تری پرداخت كنید و بقیه بودجه خود را به تغییرات كوچك دیگر در خانه اختصاص بدهید.
 
 
 
 
منبع:مجله زندگی ایده آل