پارس ناز پورتال

قاصدک 24

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت +عکس

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت +عکس

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت

بسام ماضی کودکی 10 ساله فلسطینی در روز چند بار به جلوی آینه می رود و این سوال را از خود می پرسد که چرا رنگ دو چشمانش با هم فرق دارند و هیچ یک از فامیل و حتی برادرانش مانند او نیستند.والدین این کودک چهل روز پس از تولدش متوجه اختلاف رنگ در چشمان کودکشان شدند و پزشکان به آن ها گفتند که اختلال در عملکرد کبد و طحال در بدن کودک باعث این عارضه شد.

 

بسام ، دانش آموز کلاس پنجم ابتدایی که یک چشمش آبی رنگ و دیگری قهوه ای می باشد و می گوید که به علت این عارضه در مدرسه با مشکلات و ناراحتی های زیادی روبرو می شود، و همکلاسی هایش دائماً درباره این مساله از او سوال می کنند و گاه وی را مورد تمسخر قرار می دهند.

 

حسام پدر 36 ساله این کودک فلسطینی می گوید که نگرانی از وضعیت چشمان پسرش باعث شده است که به مدت چهار سال درحال مراجعه به بیمارستان های مختلف برای یافتن درمانی برای این مشکل باشد.وی وجود چنین عارضه ای را درمیان خانواده خود و همسرش بی سابقه می داند.

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت +عکس

حسام می گوید: پزشکان بزرگی کبد و طحال را باعث اختلاف در رنگ چشمان بسام دانسته اند و حال پسرش خوب می باشد ولی وی همواره حالت سرماخوردگی دارد و به هیچ وجه تحمل گرما را ندارد و پزشکان این را با اختلاف رنگ چشمانش مرتبط می دانند.

 

ایاد الهلیس رئیس بخش لیزر بیمارستان دولتی بیماری های چشم در باریکه غزه اظهار داشت علت اختلاف رنگ چشم به اختلاف مقدار رنگ ملانین موجود در عنبیه بر می گردد که تعیین کننده رنگ چشم است.
الهلیس افزود : ممکن است اختلاف رنگ چشم ، علل وراثتی یا بیماری و یا بر اثر عارضه های اکتسابی باشد.

 

این پزشک متخصص گفت که ممکن است که اختلاف رنگ چشم بر اثر ابتلای فرد به التهاب عنبیه ظاهر شود که این یک بیماری شایع است اما درصورت شفای بیمار، رنگ چشمانش به حالت عادی باز می گردد.وی افزود که طبق تحقیقات، از هر هزار نفر 5 نفر به چنین حالتی مبتلا  می شوند و این اختلاف رنگ بر بینایی فرد تاثیر نمی گذارد.

 

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت

کودکی فلسطینی با چشمانی دو رنگ متفاوت +عکس