پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

کشتن افعی سمی توسط این کودک یک ساله + عکس

کشتن افعی سمی توسط این کودک یک ساله + عکس

کشتن افعی سمی توسط این کودک یک ساله 

 

مدتهای مدید دانشمندان بر این باور بودند که اُفیدیوفوبیا (ophidiophobia) یا ترس از مار  باعث واکنشهای دفاعی و خطرناک از طرف انسان میشود پس امری غریزی و حیاتی برای بقای نوع بشر محسوب می‌شود. واکنش این کودک یکساله نیز می‌تواند تأییدی بر این نظر دانشمندان باشد.

 

والدین لرنزو در ابتدا تصور می‌کردند که سگ به مار حمله کرده است اما پزشکان پس از بررسی مشخص کردند که لرنزو مار را کشته است. معمولاً گاز گرفتن کار افعی‌هاست اما این بار یک پسربچه یک‌ساله برزیلی اهل شهر موستاردس (از ایالت ریو گرانده دو سول برزیل) سر یک افعی سمی را گاز گرفت و او را کشت. لُرنزوی 17 ماهه در باغ خانه مشغول بازی کردن با سگ خانگی‌شان بود که تصادفاً با یک افعی سمی مواجه شد.

 کشتن افعی سمی توسط این کودک یک ساله + عکس

یِنی فریرا فیگیرا، مادر لُرنزو سرگرم امور خانه بود که صدایی از حیاط شنید و برای کنترل کردن فرزندش به بیرون از خانه آمد و ازآنچه که دید شوکه شد؛ لباس‌های لرنزو خون‌آلود بود و ماری هم در دهان داشت. ینی وحشت‌زده همسرش را صدا زد و بلافاصله او را به بیمارستان سائولوئیز رساندند و البته مار را درون شیشه‌ای به همراه خود بردند تا برای تشخیص نوع مار و ضد سم مناسب به پیشبرد سریع روند درمان کمک کنند.

 کشتن افعی سمی توسط این کودک یک ساله + عکس

در بیمارستان مشخص شد که پسربچه به هیچ‌گونه مراقبت نیازی ندارد. نتایج بررسی بدنی و آزمایش‌ها نشان داد که جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و تنها موجودی که در این میان آسیب دیده، مار بی‌نوا است!

 

دکتر گیلمار کارتری می‌گوید: لرنزو سر مار را گاز گرفته و همین باعث شد در نهایت مار توان حرکتی خود را از دست بدهد. البته پسربچه بسیار ترسیده و احتمالاً یا از روی غریزه دفاعی مار را گاز گرفته است و یا به‌عنوان اسباب‌بازی.

 

والدین لرنزو در ابتدا تصور می‌کردند که سگ به مار حمله کرده است اما پزشکان پس از بررسی مشخص کردند که لرنزو مار را کشته است.

 

ناگفته نماند زیستگاه افعی‌ها، نقاط مختلف قاره آمریکای جنوبی مثل برزیل، آرژانتین، پاراگوئه است بدون اقدام درمانی سریع و نیش آن‌ها می‌تواند باعث مرگ مصدوم شود. از مهم‌ترین علائم گزیدگی افعی می‌توان به خونریزی شدید و ازکارافتادن کلیه‌ها اشاره کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

خبر جنجالی کشته شدن پلنگ وحشی به دست زن هندی

 

این مار عظیم و الجثه با خوردن جوجه تیغی غول پیکر خود کشی کرد

 

مردی که بدنش با سم مار دشمنی ندارد (عکس)

 

ازدواج بسیار عجیب زن 30 ساله با یک مار کبری + عکس