پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

ارز های دیجیتال محبوب از نظر حجم معامله در اردیبهشت 1403

ارز های دیجیتال محبوب از نظر حجم معامله در اردیبهشت 1403

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در شناسایی بهترین زمان خرید ارز دیجیتال، بررسی حجم معاملات است. معمولا افزایش حجم معاملات یک ارز دیجیتال، سیگنال صعودی برای قیمت آن به‌شمار می‌رود. از سویی دیگر، کاهش قابل توجه حجم معاملات نسبت به میانگین بلند مدت، نشان دهنده کاهش تقاضا در بازار و احتمال افت قیمت رمزارز است.

 

به‌همین دلیل بسیاری از تریدرها با استراتژی‌های معاملاتی کوتاه مدت، نیم نگاهی به شاخص حجم معاملات روزانه رمزارزها می‌اندازند. در همین راستا قصد داریم به مقایسه ارزهای دیجیتال محبوب در بازار از نظر حجم معامله در اردیبهشت 1403 (می 2024) بپردازیم.

 

10 ارز دیجیتال برتر از نظر حجم معامله در 15 اردیبهشت 1403

 

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در ماه آوریل 2024، شاهد ثبت 1600 میلیارد دلار معامله اسپات در بازار رمزارزها بودیم. این عدد در مقایسه با ماه مارس که بیش از 2400 میلیارد دلار بود، کاهش زیادی را تجربه کرده است.

 

البته در تحلیل این اتفاق باید به رویداد هاوینگ بیت کوین در 20 آوریل اشاره کنیم که باعث شد بسیاری از تریدرها دست به عصا شوند و کمتر معامله کنند. با شروع ماه می سال 2024، شاهد افزایش مجدد حجم معاملات رمزارزها هستیم.

 

بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، 10 ارز دیجیتال برتر بازار از نظر میانگین روزانه حجم معاملات در اردیبهشت 1403 عبارت‌اند از:

 

  • تتر (USDT): مبلغ 53 میلیارد دلار
  • بیت کوین (BTC): مبلغ 33 میلیارد دلار
  • اتریوم (ETH): مبلغ 12 میلیارد دلار
  • یو اس دی کوین (USDC): مبلغ 7 میلیارد دلار
  • فرست دیجیتال یو اس دی (FUSD): مبلغ 6 میلیارد دلار
  • سولانا (SOL): مبلغ 3 میلیارد دلار
  • دوج کوین (DOGE): مبلغ 1 میلیارد دلار
  • پپه (PEPE): مبلغ 1 میلیارد دلار
  • ریپل (XRP):‌ مبلغ 1 میلیارد دلار
  • بایننس کوین (BNB): مبلغ 800 میلیون دلار

 

در ادامه مروری کوتاه بر وضعیت فعلی 4 ارز دیجیتال محبوب بازار کریپتوکارنسی با بیشترین حجم معاملات خواهیم داشت.

تتر (USDT)

تتر، بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار ارز دیجیتال

 

1. تتر (USDT)

تتر با میانگین بیش از 53 میلیارد دلار بیشترین حجم معامله روزانه در ماه می 2024 را تجربه می‌کند. مدت‌هاست که تتر جایگاه نخست بیشترین حجم معاملات روزانه رمزارزها تکیه زده است. جایگاه مهم این ارز دیجیتال در ورود و خروج سرمایه به بازار، باعث شده تا بیشترین تقاضای خرید و فروش را از آن خود کند. ضمن اینکه مارکت کپ این استیبل کوین نیز به حدود 111 میلیارد دلار رسیده است.

 

2. بیت کوین (BTC)

بیت کوین نیز به میانگین روزانه 33 میلیارد دلار معامله دست یافت. تنها در روز 4 می 2024، حدود 517 هزار بیت کوین دست به دست شد. این اتفاق با افزایش حدود 6 درصدی قیمت بیت کوین همراه بود و در صبح روز 15 اردیبهشت بار دیگر این رمزارز به محدوده بالای 63 هزار دلار بازگشت. هر چند اظهار نظر درباره پایان اصلاح قیمت بیت کوین زود است؛ اما به‌نظر می‌رسد خریداران دست به جیب برای بیت کوین در قیمت‌های فعلی وجود دارند.

اتریوم (ETH)

اتریوم، بزرگ‌ترین میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز

 

3. اتریوم (ETH)

اتریوم با میانگین بیش از 12 میلیارد دلار جایگاه سوم از نظر حجم معاملات روزانه را در اختیار دارد. همبستگی اتریوم با بیت کوین در یک ماه گذشته تا حدی افزایش یافته است. اتریوم در حال حاضر با قرار گرفتن در محدوده قیمت 3116 دلار، روزهای حساسی را پشت سر می‌گذارد. ضمن اینکه ارزش بازار آن هم حدود 374 میلیارد دلار است و از این حیث جایگاه دوم بین رمزارزها را در اختیار دارد.

 

4. یو اس دی کوین (USDC)

دومین استیبل کوین محبوب بازار کریپتو، یو اس دی کوین است که در میانگین حجم معاملات روزانه بیش از 7 میلیارد دلار را در ماه می تجربه می‌کند. این استیبل کوین با مارکت کپ 33.5 میلیارد دلار در جایگاه ششم بین سایر رمزارزها قرار دارد.یو اس دی کوین بیشتر نزد معامله‌گران آمریکایی و اروپایی محبوبیت دارد. در حالی که انتخاب اول بازیگران آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین در بازار کریپتو، تتر است.

 

اگر قرار باشد برای خرید ارز دیجیتال در اردیبهشت ماه 1403 اقدام کنید، انتخاب شما کدام یک از رمزارزهای معرفی شده است؟