جستجو در پارس ناز

بررسی انواع تیلر کشاورزی توسط بازرگانی تاج

مجموعه : مجله خبری روز
بررسی انواع تیلر کشاورزی توسط بازرگانی تاج

در دنیای امروز، کشاورزی سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای بشر نیست. به همین دلیل شاهد روی آوردن روزافزون کشاورزان به ادوات و تجهیزات کشاورزی نوین هستیم. تیلر یا کولتیواتور به عنوان یکی از این تجهیزات، نقشی انقلابی در مکانیزه کردن فرآیندهای کشاورزی ایفا می‌کند.

 

بازرگانی تاج به عنوان یکی از پیشگامان در ارائه تجهیزات کشاورزی، با ارائه طیف گسترده‌ای از تیلر کشاورزی در برندهای مختلف، به یاری کشاورزان در سراسر ایران شتافته است.در ادامه سفری به دنیای انواع تیلر کشاورزی خواهیم داشت و ضمن بررسی انواع مختلف آنها، به شما در انتخاب تیلر مناسب برای نیازهایتان کمک خواهیم کرد.

 

دسته‌بندی تیلر کشاورزی مزرعه بر اساس نوع موتور

 

تیلرها در انواع مختلفی از نظر نوع موتور، سوخت و کاربرد تولید می شوند. قیمت تیلر نیز با توجه به این فاکتورها و همچنین برند و مدل دستگاه متفاوت است.

 

تیلر کشاورزی مزرعه بر اساس نوع موتور به دو دسته دیزلی و بنزینی تقسیم می‌شود:

 

  • بنزینی: این دستگاه از موتور بنزینی به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کند. مزیت اصلی آن قیمت مناسب و وزن کم است. همچنین به دلیل استفاده از بنزین، سرویس و نگهداری آن آسان‌تر می‌باشد.

 

با این حال، قدرت و گشتاور تیلرهای بنزینی کمتر بوده و مصرف سوخت آن نسبت به سایرین بیشتر است. به همین دلیل، برای زمین‌های کوچک و کارهای سبک مانند شخم زدن و آماده‌سازی زمین مناسب‌تر هستند.

 

  • دیزلی: این نوع تیلر از موتور دیزلی به عنوان نیروی محرکه استفاده می ‌کند. مزیت آن قدرت و گشتاور بسیار بالا و مصرف سوخت کم می‌باشد. همچنین طول عمر موتور آن به طور قابل توجهی بیشتر از انواع بنزینی است.

 

به دلیل مزایایی که ذکر شد، تیلر کشاورزی دیزلی برای زمین‌های بزرگ و کارهای سنگین مانند شخم زدن زمین‌های سفت و صخره‌ای، حمل بار و برداشت محصول مناسب‌تر است.

 

اگر به دنبال دستگاهی با قیمت مناسب و وزن کم هستید که برای کارهای سبک در زمین‌های کوچک استفاده شود، مدل‌ بنزینی گزینه مناسبی برای شماست.اگر به دنبال کولتیواتور با قدرت بالا و عمر طولانی هستید که برای کارهای سنگین در زمین‌های بزرگ استفاده شود، مدل دیزلی را انتخاب کنید.

انواع تیلر کشاورزی بر اساس نوع موتور

دسته‌بندی تیلر بر اساس نوع کاربری

 

تیلرهای کشاورزی را می‌توان بر اساس نوع کاربری به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 

1- تیلرهای شخم زن:

این نوع تیلر برای شخم زدن، زیر و رو کردن خاک و آماده‌سازی زمین برای کاشت استفاده می‌شود. در دو مدل دو چرخ و چهار چرخ موجود هستند. مدل‌های دو چرخ به دلیل وزن کم و مانورپذیری بالا، برای زمین‌های کوچک و باغ‌ها مناسب‌تر می‌باشند. در حالی که مدل های چهار چرخ به دلیل ثبات و قدرت بیشتر، گزینه مناسبی برای زمین‌های بزرگ و ناهموار به شمار می‌روند.

 

2- تیلرهای کولتیواتور:

کولتیواتورها نوعی تیلر کشاورزی هستند که برای وجین علف‌های هرز، سست کردن خاک و هوادهی آن استفاده می‌شوند. به دلیل تیغه‌های باریک و لرزشی که دارند، به ریشه گیاهان آسیب نمی‌رسانند و فقط علف‌های هرز را از بین می‌برند.

 

کولتیواتورها در دو مدل دستی و موتوری تولید می‌شوند. کولتیواتورهای دستی برای باغ‌های کوچک و گلخانه‌ها مناسب هستند، در حالی که کولتیواتورهای موتوری برای زمین‌های بزرگتر و کارهای سنگین‌تر ایده‌آل می‌باشند.

 

2- تیلرهای برداشت محصول:

این نوع تیلر برای برداشت محصولاتی مانند سیب زمینی، چغندر قند و هویج مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب در دو مدل خودرویی و سوارشو موجود است. مدل‌ خودرویی به صورت مستقل حرکت می‌کند و نیازی به راننده ندارد. مدل‌ سوارشو نیز توسط تراکتور یا سایر وسایل نقلیه کشیده می‌شود.

 

3- تیلرهای چند منظوره:

این نوع کولتیواتور قابلیت انجام چندین کار مختلف را به طور همزمان دارد. به عنوان مثال، یک تیلر چند منظوره می‌تواند برای شخم زدن، وجین علف‌های هرز و برداشت محصول استفاده شود.تیلرهای چند منظوره به دلیل انعطاف‌پذیری بالا، برای کشاورزانی که به دنبال یک دستگاه برای انجام کارهای مختلف هستند، ایده‌آل می‌باشند.

انواع تیلر کشاورزی بر اساس نوع کاربری

بازرگانی تاج: انتخابی مطمئن برای خرید تیلر کشاورزی با قیمت مناسب

 

بازرگانی تاج به عنوان یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان ادوات کشاورزی و بزرگترین مرجع خرید تیلر کشاورزی در ایران، با سابقه درخشان در ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب، همواره در تلاش بوده تا خدمات بسیار خوبی را به مشتریان خود ارائه دهد.

 

تیلر کشاورزی یکی از مهمترین ادوات کشاورزی است که برای شخم زدن، بستر سازی و آماده سازی زمین برای کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی به کار می‌رود. بازرگانی تاج با ارائه طیف گسترده‌ای از این دستگاه‌ها در برندهای مختلف و با قیمت‌های مناسب، انتخابی مطمئن برای کشاورزان و باغداران عزیز می‌باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع تیلرهای موجود در بازرگانی تاج و استعلام قيمت انواع تيلر كشاورزی، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا از وب سایت ما دیدن کنید. تلفن تماس: 02153625000