پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد +عکس

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد +عکس

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد,یک اسکلت دایناسور که جزو نمونه‌های بسیار کامل با ۸۵ درصد اجزای اسکلتی کشف شده است، باعث تعجب و حیرت پژوهشگران علم دیرینه‌شناسی شده است.

 

یک اسکلت دایناسور از دسته استگوزاروس برای نمایش در موزه تاریخ طبیعی لندن به روی صحنه آمده است.

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد +عکسگفتنی است، این دایناسور ۱۵۰ میلیون ساله است و جز نمونه‌های کامل به لحاظ وجود اکثر قسمت‌های استخوانی در بدن خود است. بررسی‌ها نشان می‌دهند، دانشمندان با استفاده از اشعه X-rayed استخوان‌های این دایناسور را اسکن کرده و از آن یک مدل کامپیوتری مرجع تولید کرده‌اند.

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد +عکسآن‌ها در نظر دارند با استفاده از این مدل شبیه سازی شده به محاسبه وزن دایناسور، عادات، نوع حرکت، شیوه غذا خوردن و حتی چگونگی حمله و دفاع از خود جانور بپردازند.

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد +عکستکمیل بودن نسخه استخوانی این دایناسور باعث بهت و حیرت کار‌شناسان شده است و به آن‌ها اجازه داده است که یک دایناسور شبیه سازی شده بسیار دقیق طراحی کنند.

 

نمونه اسکلت یک دایناسور دانشمندان دنیا را شوکه کرد +عکساین دایناسور در منطقه وایومینگ ایالات متحده کشف شده است که به طور یقین منطقه‌ای بوده که در آنجا زندگی می‌کرده است.

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران