جستجو در پارس ناز

بیوگرافی شقایق نوروزی هنرپیشه تلویزیون و سینما و همسرش

بیوگرافی شقایق نوروزی هنرپیشه تلویزیون و سینما و همسرش

بیوگرافی شقایق نوروزی 

در این مطلب، بیوگرافی بیوگرافی شقایق نوروزی را مرور می کنیم. مرضیه نوروزی با نام هنری شقایق نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون در تاریخ 4 اسفند 1363 و در شهر شیراز چشم به جهان هستی گشود. وی از دانشگاه سوره در رشته کارگردانی فارغ التحصیل شد. شقایق در یک خانواده هنری رشد کرده و نخستین بار در نقش ترنگ پا به عرصه سینما نهاد.

 

شقایق نوروزی کیست؟

شقایق نوروزی هنرپیشه تلویزیون و سینما زاده 4 اسفند 1363 در شیراز است. وی در یک خانواده هنری بزرگ شده و همه آنها علاقه زیادی به رشته هنری از نقاشی تا مجسمه داشتند. علاقه شقایق به هنر به همان دوران کودکی و نوجوانی بر می گردد. همچنین به صورت جدی از سال آخر دبیرستان به حرفه بازیگری فکر می کرد و به همین علت در دانشگاه رشته تئاتر را انتخاب و ادامه داد.

بیوگرافی شقایق نوروزی 

سپس 6 ترم را در دانشگاه نبی اکرم تبریز و در رشته بازیگری گذراند و برای ادامه آن انتقالی تهران را اخذ نمود. ولی دانشگاه سوره تهران رشته بازیگری را برای ادامه تحصیل نداشت و به همین دلیل در رشته کارگردانی فارغ التحصیل شد. در نهایت در دوران دانشجویی تئاتر را شروع کرد و جلو دوربین رفت. نوروزی در جامعه هنری و بین مخاطبان با نقش ترنگ در مجموعه “بیداری” شناخته شد که هم اکنون در فرانسه به زندگی خود ادامه می دهد.

 

آغاز فعالیت هنری شقایق نوروزی

آغاز فعالیت هنری شقایق نوروزی در عرصه بازیگری به سال 1386 و با نقش آفرینی در سریال “بیداری” باز می گردد. وی در این مجموعه در نقش ترنگ ظاهر شد و کار حرفه ایش را با بهرام عظیم پور استارت زد. سپس با کارگردان هایی مانند آرش معیریان شروع به همکاری نمود. البته این بازیگر بعد از نقش آفرینی در سریال “بیداری” در عرصه بازیگری کم کار شد تا جایی که سالهاست در این حوزه هیچگونه فعالیتی ندارد.

زندگینامه شقایق نوروزی ،بیوگرافی شقایق نوروزی

شقایق زمانی که در تئاتر های متعدد دانشجویی به ایفای نقش می پرداخت این تصور را نداشت که به عنوان بازیگری تلویزیونی به مخاطبان معرفی شود. البته این موضوع نیز برایش عجیب بود که در نخستین تجربه تصویریش در نقش اول بازی کند. ولی این اتفاق یک شانس و تجربه دلپذیر برای نوروزی بود. از آثار هنری شقایق می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

• روز چهاردهم ساخته محمود نظری در سال 1394

• سایه روشن در سال 1390

• شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ساخته محمود معظمی در سال 1388

• بیداری ساخته بهرام عظیم پور در سال 1386

 

شهرت شقایق نوروزی با نقش ترنگ بیداری

شقایق نوروزی در سال 1386 و زمانی که تنها 23 سال سن داشت از طریق بهرام عظیم پور، یکی از اساتید تئاتر معرفی شد. این کارگردان معروف، شقایق را برای گزینش بازیگری تشویق نمود تا جایی که بعد از 3 مرحله تست و بین 300-400 نفر انتخاب شد. بنابراین نوروزی برای نخستین بار و با نقش آفرینی در سریال “بیداری” جلوی دوربین رفت.

عکس های شقایق نوروزی ،بیوگرافی شقایق نوروزی

وی به قدری بازی کرد که با همان سریال توانست مسیر روزهای پیش رو خود را تغییر دهد. البته شقایق خیلی سریع به شهرت و محبوبیت رسید ولی همانقدر زود از عرصه تلویزیون کناره گیری کرد و مجددا تئاتر را برگزید. این بازیگر در سال 1388 و در فیلم “شاید برای شما هم اتفاق بیفتد” ظاهر گرید و بعد از آن به سمت کارگردانی و ساخت فیلم نیز کشیده شد.

 

پرده برداشتن از آزار جنسی شقایق نوروزی

این بازیگر به واسطه کارگردان معروف بهرام عظیم پور پا به عرصه بازیگری نهاد و جهت نقش آفرینی در فیلم “بیداری” پذیرفته شد. وی بعدها از ایران خارج شده و فعالیت هنری در عرصه بازیگری را کنار گذاشت.

 

شقایق هم اکنون در خارج از کشور در حوزه حمایت از حقوق زنان مشغول به فعالیت می باشد. وی به محض مهاجرت به اسپانیا و در سال 1396 با شبکه های ماهواره ای از آزار جنسی خود در دوران بازیگری پرده برداری نمود.

شقایق اینگونه بیان کرد که در طول 12 سال فعالیت در عرصه بازیگری سینما، تلویزیون و تئاتر به ویژه در نخستین سال های فعالیتش از طرف آقایان در همین عرصه آزار جنسی را تجربه کرده است.

 

این تجربه ناخوشایند کارهای هنری وی را محدود نموده و به همین دلیل فعالیت هایش را به صفر رسانده است. واکنش بهرام عظیم پور به عنوان کارگردان سریال “بیداری” اینگونه است که ” هر شخص دیگری جای شما قرار می گرفت پس از آن نقش یگانه به جایگاه بالایی پرتاب می شد.

 

شما می خواهید قضیه رها کردن همسرتان، نابودی زندگیتان و ماجرای طلاقتان را به گردن فعالان عرصه هنر از جمله کارگردان ها بندازید.” همچنین درباره شقایق می گوید که “خانم بازیگر آن سوی آب خود را به عنوان حامی حقوق زنان به اطرافیان معرفی می کند و این تصور را دارد که قادر به کاهش مشکلات زنان می باشد.” البته خانم نوروزی از همسرش طلاق گرفته و اطلاعات دقیقی در مورد ازدواج و زندگی شخصیش در دسترس نمی باشد.

 

فعالیت های شقایق نوروزی خارج از کشور

شقایق از طرفداران پابیه فمینیسم بوده و هم اکنون در خارج از کشور و در اسپانیا از حقوق زنان حمایت می کند. زیرا از این طریق سعی می کند مقداری از مشکلات و آزار زنان بکاهد.

 

وی ادمین یکی از صفحات مهم از جمله صفحه Meetoo بوده و بیانیه هنرمندان مربوط به آزار جنسی را منتشر می کند. سپس به عنوان کارشناس و تحلیلگر با شبکه فارسی زبان خارج از کشور همچون بی بی سی و ایران اینترنشنال مشغول به فعالیت است.

 

کشف حجاب شقایق نوروزی

شقایق با مهاجرت به خارج از کشور و کناره گیری از دنیای بازیگری، عکس های بی حجابی خود را در فضای مجازی منتشر نمود. وی در شبکه های اجتماعی با ظاهری خارج از شئونات اسلامی ظاهر شد که مورد انتقاد مخاطبان بی شماری قرار گرفت.

شقایق نوروزی کشف حجاب ،بیوگرافی شقایق نوروزی

زیرا همزمان با کشف حجاب سریال “بیداری” از شبکه آی فیلم دوباره پخش می شد. افرادی که می خواهند از این بازیگر اطلاعاتی در دسترس داشته باشند به پیج اینستاگرامی shaghayegh norouzi مراجعه کنند.

 

جمع بندی

شقایق نوروزی با اسم اصلی مرضیه نوروزی در تاریخ 4 اسفند 1363 و در شیراز متولد شد. این بازیگر سینما و تلویزیون با بازی در سریال “بیداری” در سال 1386 به عنوان نقش ترنگ به اوج شهرت و محبوبیت رسید. وی فارغ التحصیل دانشگاه سوره تهران در رشته کارگردانی است.

 

شقایق در بازه زمانی کوتاه فعالیت در عرصه بازیگری را کنار گذاشت و به اسپانیا مهاجرت کرد. سپس از آزار جنسی خود توسط آقایان فعال در عرصه سینما و تلویزیون در همان سال های فعالیتش پرده برداری نمود.