جستجو در پارس ناز

خانم های معروفی که پولشان از پارو بالا می رود! +عکس

خانم های معروفی که پولشان از پارو بالا می رود! +عکس

خانم های معروفی که پولشان از پارو بالا می رود! +عکس,درحال حاضر دو هزار و 325 میلیاردر در جهان وجود دارند که بنابر آمارهای اعلامی سال 2014 میلادی ازسوی موسسه Wealth-X که فهرست ثروتمندترین اشخاص جهان را منتشر می‌ کند، تنها اندکی بیشتر از 12 درصد آنها زن می باشند.

 

زنان میلیاردر جهان که روی هم رفته 930 میلیارد دلار در اختیار دارند، جایگاه ویژه خود را در اقتصاد جهان پیدا کرده‌اند و پیش‌بینی شده است که جایگاه آنها در سال 2015 میلادی نیز بیش‌ از پیش تقویت خواهد شد.

 

بنابر این گزارش، تنها 17 درصد از 286 زن میلیاردر جهان خودشان این ثروت را به‌دست آورده‌اند و آمریکا درحال حاضر بیشترین تعداد زنان میلیاردری که خودشان این ثروت را جمع کرده‌اند را در خود جای داده است،

 

اما پیش‌بینی می‌شود بخش عمده‌ای از میلیاردرهای آتی از بازارهای نوظهور، به باشگاه زنان میلیاردر وارد شوند.

 

میانگین سنی زنان میلیاردر 61 سال است که 65 درصد از آنها این ثروت را از کمپانی‌های چند ملیتی شامل فروشگاه خرده‌فروشی «وال‌مارت» و غول لوازم آرایشی جهان یعنی کمپانی «لورئال» به ارث برده‌اند.

 

سی‌ان‌ان فهرست ثروتمندترین زنان مناطق مختلف جهان را منتشر کرده‌است.

 

بیوه ثروتمند آمریکای شمالی

خانم های معروفی که پولشان از پارو بالا می رود! +عکس«کریستی والتون» علاوه‌براینکه لقب ثروتمندترین زن آمریکای شمالی را دراختیار دارد، ثروتمندترین زن جهان نیز هست. او بیوه «جان والتون»، پسر «سم والتون»، بنیانگذار فروشگاه‌های زنجیره‌ای «وال‌مارت» است.

 

او درسال 2005 میلادی و به‌دنبال فوت همسرش بخشی از سهام این شرکت را به ارث برد. ثروت کریستی 37 میلیارد و 900 میلیون دلار برآورد می‌شود که بدین ترتیب او را به ثروتمند ترین زن جهان تبدیل کرده‌است.

 

میلیاردر آرایشی اروپا

خانم های معروفی که پولشان از پارو بالا می رود! +عکس«لیلین بتن‌کورت»، مسن ترین فرد فهرست ثروتمندترین زنان جهان است که هم‌اکنون وارد 92 سالگی شده‌است.

 

او درحالیکه تنها 15 سال داشت به عنوان کارآموز، وارد کمپانی تولید لوازم آرایش پدرش شد و امروز 31 میلیارد و 300 میلیون دلار ثروت دارد که این ثروت او را به پولدارترین زن اروپا و دومین زن ثروتمند جهان تبدیل کرده‌است.

 

میلیاردر آهنی در استرالیا

خانم های معروفی که پولشان از پارو بالا می رود! +عکس«جینا راینهارت»، وارث معدن پدرش، ثروتمندترین زن استرالیاست.

 

این زن ازسوی نشریه معتبر «فوربس» لقب ملکه تجارت سنگ‌آهن جهان را دریافت کرده‌است.

 

او که هم‌اکنون 60 سال دارد، دارایی خالص 14 میلیارد و 800 میلیون دلاری را در اختیار دارد و هم‌اکنون دامنه تجارت‌های خود را از معدن به سمت مدیریت رسانه‌های استرالیایی گسترش داده‌است. او هم‌اکنون سهم قابل توجهی از FairFax Media و 10 هلدینگ رسانه‌ای دیگر را در اختیار دارد.

 

خواهران میلیاردر در آمریکای لاتین

ونسا، ماریا و یوهانا اسلیم، دختران کارلوس اسلیم، میلیاردر مکزیکی هستند که لقب ثروتمندترین زنان آمریکای لاتین را در اختیار دارند.

 

این سه خواهر از سال 2003 میلادی تاکنون سود سرمایه پدرشان را دریافت کرده‌اند و هم‌اکنون هرکدام چیزی بالغ بر 6 میلیارد و 300 میلیون دلار ثروت دارند.

 

این سه خواهر که روی‌هم 19 میلیارد دلار ثروت دارند، در بنیادهای خیریه پدرشان فعال بوده‌اند اما هرگز در تجارت‌های خانوادگی شرکت نداشته‌اند.

 

جوان‌ترین زن میلیاردر جهان

«یانگ هویان» 33 ساله چینی، جوان‌ترین زن حاضر در فهرست میلیاردرهای جهان و ثروتمندترین زن آسیاست. او از سال 2007 میلادی تاکنون 70 درصد از سهام مؤسسه املاک «کانتری گاردن» که متعلق به پدرش است را دریافت می‌کند. ثروت او اکنون 6 میلیارد و 300 میلیون دلار برآورد می‌شود.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران