پارس ناز پورتال

قاصدک 24

معرفی کوتاه سریال های پلیسی عید نوروز 94

معرفی کوتاه سریال های پلیسی عید نوروز 94

معرفی کوتاه سریال های پلیسی عید نوروز 94,همزماني نوروز سال 94 با ايام فاطميه موجب شده تا عملاً امکان پخش هيچ سريال طنزي وجود نداشته باشد.

 

ضمن آنکه مشکلات بودجه اي صدا و سيما و تغيير و تحولاتي که پاييز امسال در سطح مديريتي اين سازمان روي داد، فرصت هر گونه برنامه ريزي را براي در دستور کار قرار گرفتن سريال مناسبتي ويژه نوروز از مديران سلب کرد.

 

 کمتر از سه ماه به پايان سال جاري باقي مانده است و بر خلاف سالهاي قبل هنوز تلويزيون سريالي ويژه پخش در نوروز را جلوي دوربين نبرده؛ اين در حالي است که به دليل تقارن نوروز 94 با ايام فاطميه امکان پخش مجموعه با محتواي طنز ميسر نيست.

 

بر اين اساس چهارم فروردين 94 مصادف با شهادت حضرت فاطمه (س) و 14 فروردين نيز همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنين است.

 

مديران جديد تلويزيون که در مدت زمان کوتاهي تا نوروز 94 سکان هدايت را در دست گرفته اند، براي گريز از بحران، تصميم دارند آثار در حال توليدي که آخرين مراحل ساخت را سپري مي کنند،

 

در کنداکتور نوروز قرار دهند. هر چند اين آثار هيچ گونه تناسب و ارتباط مضموني با عيد و آئين هاي آن نداشته باشند.

 

شبکه يک، «ميکائيل» يا «قورباغه و قناري»
شبکه يک امسال در نبود مهدي فرجي، مديري که حسابي حواسش به سريال هاي مناسبتي شبکه متبوع خود بود،

 

دو سريال «ميکائيل» و «قورباغه و قناري» را در دست توليد دارد. مجموعه هايي که بنا بود در هفته نيروي انتظامي روي آنتن شبکه يک روند،

 

اما به دلايلي چون توقف به خاطر نرسيدن بودجه و تعويق در زمان شروع تصويربرداري، نمايش آنها در زمان ياد شده ممکن نشد. ميکائيل را سيروس مقدم به تهيه کنندگي همسرش الهام غفوري بر اساس فيلمنامه سعيد نعمت ا…

 

از اواخر مهر ماه جلوي دوربين برد و تاکنون نيمي از تصويربرداري آن به پايان رسيده است.

 

گروه اين روزها در جزيره قشم مشغول کار هستند و بدون شک ضبط تصاوير با توجه به سرعت بالاي مقدم و گروهش اواخر ماه جاري تمام مي شود.

 

پيش بيني مي شد مقدم دو پروژه «پايتخت 4» و «علي البدل» را در فرصت باقيمانده براي عيد 94 بسازد که به خاطر مضمون طنز هر دو، ساخت و پخش هر دو در سال جاري منتفي شده است.

 

در اين سريال که با مشارکت ناجي هنر توليد مي شود، کامبيز ديرباز نقش يک پليس را دارد که براي ماموريت از تهران عازم قشم مي شود.

 

بهنوش طباطبايي، کامران تفتي، کاوه سماک باشي، مجيد واشقاني، علي دهکردي، متين ستوده، مجيد مشيري، علي صالحي، مهدي صبايي، حسين توشه، مجيد سعيدي، مريم خدارحمي و (با حضور) عليرضا خمسه و پرويز پورحسيني ديگر بازيگران اصلي سريال هستند.

 

به نظر مي رسد اگر پخش اين سريال در نوروز 94 قطعي شود، در 15 قسمت 60 دقيقه اي روي آنتن خواهد رفت.

 

ديگر دارايي شبکه يک براي نوروز اما، سريال در دست توليد «قورباغه و قناري» است که آن هم مضموني پليسي دارد. اين سريال نيمه مرداد امسال کليد خورد تا به پخش در هفته نيروي انتظامي در مهر ماه برسد،

 

اما مشکل کمبود بودجه در دو مقطع مهر و آبان ماه، روند توليد سريال را متوقف کرد. مهدي فخيم زاده کارگرداني اين سريال را با فيلمنامه اي از حسين تراب نژاد برعهده دارد و خود نيز نقش اصلي را ايفا مي کند.

 

تاکنون نيمي از قسمت هاي اين سريال 12 قسمتي جلوي دوربين رفته است و سازندگان همچنان در تهران مشغول کار هستند.

 

فخيم زاده در اين سريال دو نقش مقابل يکديگر به نامهاي سرهنگ نصراللهي و ناصر پاپتي را بازي مي کند که همين مسئله در کنار مسئوليت کارگرداني احتمالاً جريان توليد را کند کرده است.

 

هر چند اين مجموعه تلويزيوني با هدف نحوه پيشگيري و برخورد با عاملين فروش مواد مخدر و همچنين آگاهي بخشيدن به خانواده‌ها درخصوص چگونگي نفوذ توليدکنندگان و پخش‌کنندگان مواد مخدر در بين جوانان ساخته مي‌شود،

 

اما، طبق شنيده هاي خبرنگار باني فيلم، وجود گونه اي طنز خفيف حاکم بر فضاي کارهاي فخيم زاده، شايد عنصري باشد که شانس پخش آنرا در نوروز 94 به دليل همزماني با ايام شهادت کمرنگ کند.

 

حبيب دهقان نسب، بيوک ميرزايي، فريبا کوثري، شقايق فراهاني، رامين راستاد، امير محمد زند، مهدي کاسه ساز، گلناز خالصي، حميد قلي خاني، رانا قيصرنژاد، مهدي محمودي نژاد، حکيمه وثاقتي، ساناز بنداني و محمد صادقي از ديگر بازيگران اين مجموعه‌ پليسي هستند.

 

شبکه سه؛ «آمين»
شنيده هاي موثق خبرنگار حکايت از آن دارند که علي اصغر پورمحمدي، معاون جديد سيما تصميم قطعي براي جاگذاري سريال پليسي «آمين» در کنداکتور نوروز شبکه سه دارد.

 

سريالي پر فراز و نشيب از حيث جريان توليد که قرار است با آمدن بهرنگ توفيقي به جاي منوچهر هادي، طي سه ماه آينده تکميل شود.

 

البته توفيقي هنوز تصويربرداري را شروع نکرده، اما گويا با توجه به تصميم جديد تلويزيون براي پخش آن در نوروز 94، تعداد قسمتهاي آن از 18 يا 24 قسمت به 14 ـ 15 قسمت کاهش خواهد يافت.

 

همين مسئله، مشکل کمبود زمان را براي توليد مرتفع خواهد کرد.

 

اين سريال با حضور اغلب بازيگران قبلي از جمله داريوش فرهنگ، امين حيايي، آشا محرابي، سودابه بيضايي، کاظم بلوچي، هادي ساعي، بهناز جعفري، شاهرخ استخري، خاطره حاتمي، محمدرضا داود نژاد و… پيگيري خواهد شد.

 

البته گويا يوسف تيموري که هيچ گاه جلوي دوربين هادي نرفت و فقط تست گريم شد، در آغاز تصويربرداري جاي خود را به چهره ديگري خواهد داد.

 

اين سريال پليسي  با مشارکت سيما فيلم و ناجي هنر و به تهيه کنندگي جواد نوروز بيگي در گروه سريال هاي تلويزيوني شبکه سه توليد مي شود. نويسندگي رانيز زامياد سعدونديان بر عهده دارد.

 

ساير شبکه ها
شبکه دو که سريال «کيميا» (جواد افشار) را همچنان با افزايش ناگهاني قسمت ها در دست توليد دارد(!)، هنوز به هيچ گزينه مهم و در دسترسي براي پخش در نوروز نرسيده است.

 

حتي سريال «گاهي به پشت سر نگاه کن» به کارگرداني مازيار ميري نيز که مراحل پاياني تصويربرداري را سپري مي کند، به دليل آنکه براي پخش در بيش از 20 قسمت آماده مي شود، جايي در گزينه هاي نوروزي ندارد.

 

البته سريال «سالهاي ابري» مهدي کرم پور نيز ديگر سريال آماده پخش شبکه دو است که طبق برنامه ريزي ها از هفته آينده روي آنتن خواهد رفت.

 

از سوي ديگر شبکه چهار در تلاش است سريال «يادداشت هاي يک زن خانه دار» به کارگرداني مسعود کرامتي و تهيه کنندگي اسماعيل عفيفه را در ايام نوروز روانه آنتن کند. مديران شبکه قصد داشتند

 

تعداد قسمتهاي اين سريال را به 20 قسمت برسانند که توقف هاي مداوم توليد به دليل مشکل مالي، اين امکان را  دست کم تا کنون از ميان برده است.

 

اين سريال 6 بازيگر اصلي دارد که نقش اصلي آن را شقايق دهقان بازي مي‌کند. دهقان در اين سريال شيوا نام دارد که با همسرش فرزاد زندگي مي‌کند، نقش همسر شيوا را اميررضا دلاوري به عهده دارد.

 

شيوا زني است که در رشته روان‌شناسي تحصيل کرده و تصميم مي‌گيرد در شرايطي که امکان تاسيس کلينيک برايش وجود ندارد اطلاعات و تجربياتش را در دنياي مجازي در اختيار علاقه‌مندان قرار دهد و به همين دليل هر بار با ماجراهاي تازه‌اي روبرو مي‌شود.