پارس ناز پورتال

قاصدک 24

قاصدک 24

دلایل مناسب برای پیاده‌ روی گروهی چیست؟

دلایل مناسب برای پیاده‌ روی گروهی چیست؟

دلایل مناسب برای پیاده‌ روی گروهی چیست,تحقیقات جدید نشان داده که پیاده‌ روی گروهی و منظم خطر سکته، بیماری‌ های قلبی و افسردگی را کاهش می‌دهد.بررسی‌های جدید در انگلیس نشان داده است که انجام پیاده‌روی گروهی سلامت عمومی را افزایش می‌دهد.

 

مطالعات جدید نشان داده است که پیاده‌روی گروهی و منظم خطر سکته، بیماری‌های قلبی و افسردگی را کاهش می‌دهد. نتایج این مطالعات در مجله انگلیسی “پزشکی ورزشی” منتشر شده است و مطالعات آن در دانشگاه UEA انگلیس انجام شده است.

 

راهنمای فعالیت فیزیکی آمریکا پیشنهاد داده است که افراد بزرگسال حداقل در هفته 15 دقیقه فعالیت متوسط هوازی مانند پیاده‌روی سریع داشته باشند. با این حال گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال 2013 نیمی از آمریکایی‌ها این میزان فعالیت را نداشته‌اند.

 

محققان از دانشگاه UEA معتقدند متخصصان سلامت و مسئولان محلی باید مردم را تشویق کنند تا به صورت گروهی و عمومی پیاده‌روی انجام دهند.

 

گزارشی که در “پزشکی جدید ا مروز” منتشر شده است نشان می‌دهد که 5 دقیقه پیاده‌روی در هر سال احتمال ایجاد مشکلات قلبی – عروقی بر اثر نشستن زیاد را کم می‌کند – ضمنا انجام 20 دقیقه پیاده‌روی سریع در طول روز باعث کاهش احتمال مرگ زودرس می‌شود.

 

در مطالعات جدید محققان تاثیر پیاده‌روی گروهی بر سلامت را مورد بررسی قرار دادند. مدیر این تحقیقات می‌گوید: با وجود اینکه پیاده‌روی گروهی بسیار ورزش محبوبی است ما نمی‌دانستیم که این ورزش به غیر از افزایش فعالیت فیزیکی چه فوایدی برای سلامت افراد دارد.

 

محققان اطلاعات مربوط به 24 تحقیق مختلف را که در کل بر روی 1843 نفر در 14 کشور مختلف انجام شده بود بررسی کردند. این افراد مشکلاتی از جمله چاقی مفرط، دیابت نوع 2، مشکلات قلبی، فیبرومیالژیا و پارکینسون داشتند.

 

بعضی از این افراد در پیاده‌روی گروهی که شامل پیاده‌روی‌های کوتاه مدت زیر یک ساعت بود شرکت کردند. نتایج بررسی‌ها نشان داد افرادی که در گروه‌های پیاده‌روی شرکت می‌کنند، در میزان فشار خون، چربی بدن، BMI و کلسترول کاهش چشمگیری مشاهده خواهند کرد.

 

همچنین قدرت ریه‌های این افراد افزایش می‌یابد و از میزان افسردگی آن‌ها کاسته می‌شود.مدیر این تحقیقات می‌گوید: تحقیقات ما نشان داده است که شرکت کردن در یک گروه پیاده‌روی بهترین راه برای افزایش سلامت بدن است.

 

افرادی که به صورت گروهی پیاده‌روی می‌کنند نسبت به فعالیت فیزیکی نگاه مثبتی‌تری دارند. ضمنا آن‌ها کمتر احساس تنهایی می‌کنند.افرادی که پیاده‌روی می‌کنند هر روز تاثیر این فعالیت ساده را مشاهده می‌کنند. پیاده‌روی هزینه زیادی ندارد و بسیاری از مردم می‌توانند این ورزش را به صورت روزانه انجام دهند.

 

 

منبع:ایسنا