پارس ناز پورتال

قاصدک 24

تایید مرگ 8 نفر در مازنداران بر اثر آنفلونزای خوکی

مجموعه : مجله خبری روز
تایید مرگ 8 نفر در مازنداران بر اثر آنفلونزای خوکی

تایید مرگ 8 نفر در مازنداران بر اثر آنفلونزای خوکی

 

مدتیست شیوع بیماری واگیردار آنفولانزا در بین مردم ایجاد نگرانی کرده است . این بیماری در کرمان و شهرهای مختلف قربانیانی افزون بر 40 نفر داشته است  و به گزارش پارسناز  در تازه ترین آمار ،قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمار جان باختگان ناشی از آنفلوآنزای H1N1 را در این استان شمالی از بدو شروع این بیماری ویروسی تاکنون هشت نفر اعلام نموده است.

 

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمار جان باختگان ناشی از آنفلوآنزا ی H1N1 را در این استان شمالی از بدو شروع این بیماری ویروسی تاکنون هشت نفر اعلام کرد.
حامد روحانی زاده روز دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: همچنین سه نفر نیز به دلیل مشکوک به این بیماری در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند که نتیجه آزمایش این بیماران فوتی هنوز مرگشان را ناشی از آنفلوآنزای اچ وان ان وان تائید نشده است.

 

وی اضافه کرد: نمونه آزمایش این فوت شدگان نیز برای بررسی به پایتخت ارسال شد و هنوز نتیجه قطعی علت مرگ آنها گزارش نشده که در صورت مرگ ناشی از آنفلوآنزای اچ وان ان وان اطلاع رسانی می شود.

 

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: اکنون 180 نفر از بیماران مبتلا به این نوع آنفلوآنزا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان مازندران تحت درمان قرار دارند که 80 نفرشان بیمارانی بودند که در چند روز گذشته در این مراکز درمانی بستری شدند.

 

وی از آمادگی کامل بیمارستان های این استان برای پذیرش بیماران مشکوک به آنفلوآنزا خبر داد و گفت: صرفا بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری شوند از آنها آزمایش گرفته می شود.

 

روحانی با اشاره به اینکه آنفلوآنزا از چند سال قبل در ایران اپیدمی شده است، گفت: طبق استاندارد های جهانی حدود 30 تا 50 درصد از جمعیت کشورهایی که آنفلوآنزا در آنها اپیدمی شد به این بیماری مبتلا می شوند که با طرح های پشگیرانه این میزان آمار در کشور و استان مازندران رخ نداده است.

 

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران مجموع بیماران ناشی از آنفلوآنزا بستری در مراکز درمانی مازندران را از بدو شیوع این بیماری در دو سه هفته قبل تاکنون را حدود یک هزار نفر اعلام کرد.

 

به گفته وی اکنون تب این بیماری طبق استانداردهای جهانی مختص آنفلوانزا در مازندران فروکش کرده و احتمال اوج آن نیز در صورت وجود ویروس برای حداکثر دو تا سه هفته آینده نیز وجود دارد.

 

روحانی بهترین راهکار برای جلوگیری از این بیماری را رعایت بهداشت فردی اعلام کرد.استان مازندران دارای سه میلیون و 184 هزار نفر جمعیت است و 34 واحد بیمارستانی و 750 مرکز درمانگاهی برای مداوای بیماران در این استان فعالیت دارند که 23 واحد بیمارستانی دولتی و 6 بیمارستان نیز تحت مدیریت تامین اجتماعی این استان قرار دارد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

عیادت بدون ماسک وزیر بهداشت از مبتلایان به آنفولانزا +عکس

 

رژیم غذایی عالی برای مقابله با آنفلوآنزا

 

مرگ 8 نفر در کرمان بر اثر آنفولانزای خوکی

 

ابتلای مجری معروف ایرانی به آنفولانزای خوکی + عکس