پارس ناز پورتال

تکنیک های چیدمان میز برای مهمانی

مجموعه : دکوراسیون
تکنیک های چیدمان میز برای مهمانی

میز در تمام مهمانی‌ها و دکوراسیون داخلی منزل نقش مهمی دارد. استفاده از میز ناهارخوری نه تنها موجب سرو راحت‌تر غذا می‌شود بلکه موجب ایجاد فضایی گرم بین مهمانان می‌شود. چیدمان میز یک هنر محسوب می‌شود که افراد زیادی به دنبال یاد گرفتن آن هستند تا بتوانند با چیدمان درست میز برای مهمانان خاطره بهتری بسازند.

 

چیدمان میز تنقلات مهمانی

چیدمان میز تنقلات مهمانی به تازگی خیلی باب شده است، مخصوصا اینکه بسیاری از دورهمی‌ها برای عصر و شب‌نشینی تنظیم می‌شوند و خبری از وعده‌های اصلی نیست. در این قبیل موارد میز تنقلات به بخش اصلی پذیرایی تبدیل می‌شود که هر چه در چیدمان آن مهارتی بیشتری داشته باشیم، می‌توانیم رضایت بیشتر مهمانان را جلب کنیم.

 

در چیدمان این میز دستمان در انتخاب انواع تنقلات باز است. روی این میز معمولا تنقلاتی مثل آجیل، میوه و شکلات قرار می‌گیرد؛ اما در سال‌های اخیر توجه زیادی به چیدمان میز تنقلات برای مهمانی شده است و خوراکی‌های خوشمزه بسیاری هستند که می‌توان به این لیست اضافه کرد.

 

مثلا شما می‌توانید طی یک حرکت هوشمندانه از انواع تنقلات مثل سبزیجات، ترشیجات مثل لواشک و آلوچه، انواع فینگرفودها و انواع کیک‌ها و نوشیدنی‌ها استفاده کنید.

 

تزئین میز مهمانی ساده

میز مهمانی ساده معمولا برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی و داشتن لحظاتی خوش با دوستان‌مان طراحی می‌شود. با وجود ساده بودن این میز مهمانی بهتر است اصول تزئین میز مهمانی را رعایت کنید. ابتدا یک رو میزی پهن کنید و در استفاده از وسایل تناسب را رعایت کنید.

 

روی میز مهمانی ساده می‌توانید انواع تنقلات را قرار بدهید تا بتوانید به بهترین نحو از دوستان خود پذیرایی کنید.اگر هنوز نسبت به خرید میز ناهارخوری کلاسیک اقدام نکرده‌اید، می‌توانید با مراجعه به سایت صنایع چوب سلطان این میز را تهیه کنید.

چیدمان میز شام ساده و شیک

چیدمان میز شام ساده و شیک

یک‌سری نکات وجود دارند که رعایت آن‌ها باعث می‌شود چیدمان میز شما ساده و شیک به نظر بیاید. اولین نکته اینکه بهتر است در استفاده از ظروف هم جنس و هم رنگ و طرح بودن ظروف را رعایت کنیم. این کار مانع از شلوغی زیاد تزئین میز شام می‌شود.

 

استفاده از چند شاخه گل که در گلدانی ساده قرار داده شده‌اند می‌تواند موجب زیبایی بیشتر میز شما هم در شام‌های دوستانه و هم شام‌های رسمی شود. اندازه گلدان بهتر است متناسب با اندازه میز باشد و اگر میز غذاخوری کوچکی دارید استفاده نکردن از گلدان مانعی ندارد.

 

نکته دیگر در باب شیک بودن میز شام این است که اگر از رو میزی استفاده می‌کیند دستمال سفره را در کنار بشقاب قرار دهید؛ اما اگر روی میز رو میزی وجود ندارد لازم است که حتما دستمال سفره را زیر بشقاب پهن کنید. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت میز ناهارخوری سلطنتی، با کارشناسان صنایع چوب سلطان در ارتباط باشید.

 

در اینجا به شما میگویم هر مدل تزئینی مناسب چه قرارهایی است:

 

تزئین میز مهمانی ساده

این مدل تزئین مناسب قرارهای دوستانه است که می‌توانید هر نوع تنقلاتی روی آن قرار دهید.

تزئین میز شام شیک

این مدل تزئین می‌تواند برای قرار‌هایی مثل مهمانی‌های خانوادگی مناسب باشد.

تزئین میز شام لاکچری و خارجی

این مدل تزئین بیشتر برای قرارهای رسمی به کار می‌رود. همچنین برای قرارهای عاشقانه هم مناسب است.

 

تزئین میز شام لاکچری و خارجی

تزئین میز شام لاکچری و خارجی

اگر فکر می‌کنید برای داشتن یک میز شام لاکچری و به سبک خارجی به وسایل گران قیمت نیاز دارید، در اشتباه هستید. برای تزئین یک میز شام لاکچری و خارجی شما به وسایلی زیبا و متناسب با هم نیاز دارید نه وسایل گران قیمت.

 

در ابتدا شما باید یک میز ناهارخوری زیبا و شکیل داشته باشید. سپس وسایل تزئین میز ناهارخوری هستند که تعیین‌کننده زیبایی و لاکچری بودن میز شام شما هستند.یک نکته برای لاکچری بودن میز شام شما این است که قبل از پهن کردن سفره اصلی، یک سفره پنبه‌ای زیر آن بیاندازید تا مانع از حرکت اجسام روی میز شود.

 

سپس بشقاب‌های تخت و بعد بشقاب‌های گرد را روی میز قرار می‌دهیم و قاشق چنگال و لیوان‌ها را هم در کنار آن‌ها می‌گذاریم. از نکات دیگری که موجب لاکچری و خارجی بودن میز شام شما می‌شود استفاده از دستمال سفره و قرار دادن یک گلدن روی میز شام است. استفاده از شمع هم می‌تواند در این جهت موثر واقع شود.

 

جذاب‌ترین چیدمان میز پذیرایی از مهمان

 

در این بخش ایده‌هایی به شما می‌دهیم که باعث جذاب‌تر شدن چیدمان میز پذیرایی شما می‌شود.

 

انتخاب میز و صندلی مناسب

در انتخاب میز و صندلی باید به نکاتی مثل سبک دکوراسیون محیط، متراژ فضای پذیرایی و تعداد نفرات توجه کنید.

 

استفاده از رو میزی

رومیزی می‌تواند زیبایی درخشانی به چیدمان میز پذیرایی شما بدهد. آنجایی که رومیزی‌ها طرح‌های گوناگونی دارند، تمام افراد می‌توانند رومیزی مورد نظر خود را پیدا کنند.

 

استفاده از شمع‌ها

شمع‌ها در ابعاد گوناگون، می‌توانند فضایی صمیمی و گرم را ایجاد کنند. برای چیدمان میز پذیرایی از مهمان شمع‌های معطر و مجللی در بازار وجود دارند.

 

استفاده از گل و گلدان

یک گلدان را از گل‌های مورد علاقه خود پر کنید و با گذاشتن آن روی میز، زیبایی چشمگیری به میز پذیرایی از مهمان خود بدهید.

 

استفاده از وسایل چوبی

استفاده از زیر لیوانی‌ و زیر بشقابی‌های چوبی، دکورهای چوبی کوچک و زیر کاردی‌های چوبی نمای زیبای به چیدمان میز پذیرایی شما می‌دهد.

چیدمان میز برای مهمانی دوستانه

چیدمان میز برای مهمانی دوستانه

چیدمان میز برای مهمانی دوستانه به تازگی بسیار رایج شده است و معمولا در وعده عصرانه صرف می‌شود. این میز پذیرایی باید به‌گونه‌ای چیدمان شود که فضایی گرم و صمیمی بین دوستان ایجاد کند.

 

در چیدمان میز برای مهمانی دوستانه بهتر است اصول و قواعد چیدمان میز را رعایت کنیم و از انواع تنقلات و نوشیدنی‌ها روی آن قرار دهیم. بسته به اینکه در چه فصلی باشیم شما می‌توانید یک تم مناسب با آن فصل را برای پذیرایی از دوستان‌تان طراحی کنید.

 

در تمام موارد گفته شده میز عنصر اصلی است. علاوه بر این‌ها، میز ناهارخوری کاربردهای بسیار دیگری دارید که باید در هر خانه‌ای یک میز وجود داشته باشد. صنایع چوب سلطان عرضه کننده با کیفیت‌ترین میز‌های ناهارخوری این است که می‌توانید میز مورد نیاز خود‌ را از این مجموعه خریداری کنید.