جستجو در پارس ناز

بهترین ترفند حالت دادن به انواع مو

مجموعه : نکات سلامت مو
بهترین ترفند حالت دادن به انواع مو

بهترین ترفند حالت دادن مو 

مهمترین نکته در زیبا به نظر رسیدن استایل و ظاهر افراد مرتب بودن و حالت دادن موها می‌ باشد. هیچ چیز به اندازه موهای شلخته و نامرتب چهره یک آقا و خانم را در هم ریخته نشان نمی‌ دهد. بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که برای حالت دادن و مرتب کردن موهای خود باید ساعت‌ ها وقت داشته باشند یا به آرایشگاه بروند.

 

واقعیت این است که افراد می‌ توانند در یک زمان کوتاه‌ تر موهای خود را مرتب کرده و آن را حالت دهند. برای انجام این کار لازم است افراد چند فوت و فن و ترند خاص را بلد باشند. معمولاً برای همه افراد سوال‌ هایی مانند چگونه موهای زیبایی داشته باشیم؟

 

چگونه موهای خود را حالت دهیم؟ رازهای افرادی که موهای زیبا دارند؟ بهترین موادی که برای حالت دادن موها به کار برده می‌ شوند کدام است؟ پیش آمده است. در این مقاله روش‌ هایی آورده شده است که افراد می‌ توانند با صرف کمترین زمان زیباترین استایل و شیک‌ ترین حالت موها را داشته باشند.

 

مزیت های حالت دادن موها

حالت دادن مو می‌ تواند جذابیت یک فرد را چند برابر حالت عادی جلوه دهد. موهای زیبا یک روش بسیار عالی برای به تصویر کشیدن شخصیت افراد است. به طور کلی داشتن موهای زیبا و خوش حالت آرزوی تمام افرادی است که به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌ دهند. امروز صنعت مد و فشن هر روز در حال پیشرفت کردن است و این مورد باعث آسان‌ تر شدن دسترسی به ساده‌ ترین روش‌ ها برای زیباتر شدن موها شده است.

 

انواع ترفندهای حالت دادن مو

بسیار مهم است افراد نکاتی را در مورد موهای خود بدانند تا از صدمه رسیدن به آن ها جلوگیری کنند. علاوه بر اینکه بسیار مهم و زیبا به نظر برسند افراد باید دقت کنند در هنگام زیباسازی موها به موهای خود آسیب وارد نکنند. استفاده مداوم از سشوار و اتو مو می‌ تواند موها را در مرور زمان از بین ببرد. بنابراین افراد می‌ توانند در کنار استفاده از این موارد از روش‌ های دیگری نیز برای زیباسازی موهای خود استفاده کند.

 

بیشتر بخوانید: مدل مو خودتان را دوست ندارید؟ این ترفندهای مدل مو مردانه را بکار ببرید!

 

حالت دادن موهای فر و مجعد

در گذشته اغلب افراد برای حالت دادن موهای فر و مواج خود آن ها را با کمک اتو و سشوار صاف می‌ کردند. اغلب این افراد از داشتن موهای فر بسیار ناراضی بودند و همیشه به دنبال راهی برای صاف کردن موهای خود می‌ گشتند. این افراد تصور می‌ کردند که نمی‌ توان موهای فر را حالت داد. زیرا فری که طبیعی باشد اصلاً مرتب نیست و دردسرهای بسیاری را به دنبال دارد.

بهترین ترفند حالت دادن مو

راهکارهایی برای حالت دادن موهای فر و مجعد

امروزه با پیشرفت صنعت مد و فشن راهکارهای و مراقبت‌ هایی آورده شده که می‌ توانند موهای فر را بسیار جذاب و زیبا جلوه دهند. در ادامه این راهکارها به صورت کامل توضیح داده شده‌ اند.

 

باد سرد سشوار بهتر است

برای موهایی که فر و مجعد هستند از باد سرد سشوار استفاده شود. باد سرد موها را در همان حالتی که هستند خشک می‌ کند. معمولاً موهای فر در حالت خیس بسیار زیبا هستند و اگر با باد گرم سشوار خشک شوند حالتی حجم دار و وز به خود می‌ گیرند.

 

بهتر است افراد از باد سرد استفاده کنند و هنگام سشوار کشیدن از انگشت‌ ها برای لوله کردن موها استفاده کنند. در زمان سشوار کشیدن این افراد باید جهت باد سشوار را تغییر داده و بعد از خشک کردن مو از زیبایی حالت موهایشان لذت ببرند.

 

موها به صورت طبیعی خشک شوند

برای اینکه موهای فر و مجعد حالت طبیعی خود را حفظ کنند بهتر است از سشوار برای خشک کردن آن ها استفاده نشود. این افراد می‌ توانند سشوار را برای مواقعی بگذارند که عجله دارند موهایشان خشک شود. موهای خیس اگر به صورت یک دست و ملایم خشک شوند دارای حالت بسیار زیبایی هستند.

 

بهتر است افراد بعد از خشک شدن موهای فر و مجعد خود را شانه نکنند. همچنین در مواردی که فرد زمان کافی برای شستن موها ندارد می‌ تواند آب را به صورت یکنواخت و ملایم بر روی تمام قسمت‌ های موی خود اسپری کنند. سپس اجازه دهد در دمای طبیعی و به صورت طبیعی خشک شوند.

 

استفاده از موس مو

موس مو از جمله مواردی است که می‌ تواند زیبایی و جلوه موهای فر را چند برابر کند. افراد می‌ توانند بعد از حمام از انواع موس برای نگهداری حالت طبیعی موها استفاده کنند. این افراد بعد از شستن موها و در صورتی که مقداری آب آن را گرفته‌ اند موس را بر کف دست خود ریخته و کل موها را به آن آغشته کند.

بهترین روش حالت دادن مو

سپس اجازه دهند که موها در دمای طبیعی اتاق خشک شوند. علاوه بر این افراد می‌ توانند برای خشک کردن موها از سشوار استفاده کنند. زمانی که موها خشک شوند دارای فرهای طبیعی و بسیار جذابی هستند.

 

بیشتر بخوانید: 7 مرحله تصویری حالت دادن موها

 

حالت دادن مو با سشوار

افراد برای حالت دادن موها و مواج کردن آن می‌ توانند از سشوار استفاده کنند. موج‌ هایی که با کمک سشوار ایجاد می‌ شوند بسیار مرتب تر، یک دست‌ تر و زیباتر از موهای طبیعی می‌ باشند. برای انجام این کار موها باید به دور یک برس پیچیده شده و باد گرم سشوار بر روی آن گرفته شود.

 

سپس به موها که دور برس هستند اجازه داده شود تا کمی سرد شوند. در نهایت موها از دور برس باز شوند. بعد از انجام این کار موها حالت موج‌ هایی بسیار زیبا و ملایم به خود می‌ گیرند.

 

حجم دادن به موها

حجم دادن به موها جمله مواردی است که در تمام زمان‌ ها ترند بوده و افراد زیادی از آن استفاده می‌ کنند. افراد برای حجم دادن به موها با کمک سشوار می‌ توانند انگشت‌ های خود را لای موهایشان فرو برده و آن ها را بالا نگه دارند. برای پف دار کردن مو ها لازم است که باد سشوار در جهت عکس به مو ها بخورد.

 

به این صورت که افراد موهای خود را بالا نگه داشته و از زیر آن ها را سشوار بکشند. سپس ریشه و ساقه موها را سشوار کشیده تا صاف شوند. این کار موجب می‌ شود موها در یک حالت پف‌ دار صاف شده و به کف سر نچسبند. مو های صاف و پف دار بسیار زیبا هستند و می‌ توانند استایل شیکی را برای همه افراد علی الخصوص خانم‌ ها بسازند.

 

ثابت نگه داشتن حالت موها

افرادی که می‌ خواهند موهایشان بعد از سشوار کشیدن طولانی مدت حالت دار باقی بماند می‌ توانند از حالت دهنده و فریز کننده مو استفاده کنند. این موارد باید بعد از حمام و درصورت خشک شدن مو ها استفاده شود. بسیار مهم است در هنگام استفاده از این موارد تمام موها خشک باشند و هیچ اثری از نم بر روی آن ها باقی نماند.

 

شست و شوی موهای فر و مجعد

برای اینکه این موها به هم گره نخورد و وز نشود باید در هنگام شستن آن ها نکات خاصی را رعایت نمود. این افراد می‌ توانند موهای خود را به چهار دسته تقسیم کنند. سپس بر روی هر دسته به صورت جداگانه شامپو ریخته و آن را بشویند. این کار موجب می‌ شود که موها کمتر در هم گره خورده و شانه کردن آن نیز بسیار راحت باشد.

 

ترفندهای حالت دادن موهای گوجه ای

به طور کلی موهای گوجه ای دارای طرفدارهای بسیار زیادی می‌ باشند. اما این سبک مدل مو ای زمان‌ هایی که افراد وقت شستن موهای خود را ندارند بسیار کاربردی می‌ باشد. افراد در این حالت می‌ توانند موها را در بالای سر خود گوجه کرده و بر روی آن ژل و واکس بزنند. استفاده از این موارد موجب می‌ شود که موها براق‌ تر به نظر بیایند به همین دلیل چربی و کثیفی موها در این صورت دیده نمی‌ شود.

 

بیشتر بخوانید: حالت دادن به موها بدون وسایل حرارتی

 

دم اسبی کردن موها

یکی از زیباترین مدل‌ های حالت دهنده مو که در طول تمام زمان‌ ها ترند بوده موهای دم اسبی می‌ باشد. برای این کار افراد باید سر خود را به اندازه ۴۵ درجه به عقب خم کنند. سپس تمام موهای خود را در بالای سرشان جمع کرده و ببندند. این کار تاثیر بسیار زیادی بر روی چهره و استایل افراد می‌ گذارد. معمولاً خانم‌ ها بیشتر از این مدل مو استفاده می‌ کنند.

بهترین راهکار حالت دادن مو

آقایانی که موهای بلند دارند نیز می‌ توانند به این روش موهای خود را ببندند. موهای دم اسبی موجب می‌ شود که افراد جذاب‌ تر، جسورتر و مرتب تر به نظر برسند. همچنین تاثیر جوانسازی بر روی ظاهر و صورت افراد نیز دارد. افرادی که وقت کمی برای مدل دادن موهایشان دارند می‌ توانند از انواع مدل دم اسبی استفاده کنند. این روش بسیار ساده و سریع می‌ تواند به موها حالتی بسیار زیبا و خاص دهد.

 

صاف کردن موها بدون اتو

برای صاف کردن موها بدون کمک اتو و سشوار افراد می‌توانند در هنگام خشک کردن آن ها را به سمت پایین شانه کرده تا خشک شوند. تکرار این کار در مرور زمان باعث می‌ شود که حالت موها تغییر کرده و صاف‌ تر از حالت عادی به نظر بیاید.

 

فر کردن موها بدون استفاده از هیچ ابزاری

افرادی که دارای موهای صاف یا فر هستند و دوست ندارند هیچگونه ماده شیمیایی یا اتو سشواری برای موهای خود استفاده کنند. می‌ توانند از ترفندهای خاصی برای فر نگه داشتن موها استفاده کنند. این افراد در هنگام شانه کردن مو بعد از شانه کردن هر تکه از مو یک قسمت کوچک از آن را جدا کرده به دور انگشت خود پیچیده و آن را با یک سنجاق به سر خود متصل کنند.

 

سپس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه موها را در این حالت رها کرده تا کاملاً خشک شوند. سپس به آرامی سنجاق‌ ها را جدا کرده تا موها کشیده نشود. این کار موجب می‌ شوند موها دارای حالت فر و بسیار زیبایی باشند.

 

صاف کردن مو با اتو

موهای صاف براق همیشه بسیار زیبا و خاص به نظر می‌ رسند. اما افراد برای اتو کشی موهای خود باید نکات خاصی را رعایت کنند. این افراد باید قبل از استفاده از اتو موهای خود را بشویند. بسیار مهم است که موها در هنگام اتوکشی تمیز باشند.
برای شستن موها قبل از اتوکشی می‌ توان از یک شامپوی ملایم یا محصول صاف کننده استفاده شود تا موها برای این کار آماده شوند.

 

شست و شو باعث ایجاد رطوبت در موها شده و آن را برای اتوکشی آماده می‌ کند. دمای اتو باید در حالت متوسط و مناسبی قرار بگیرد. اتوکشی بر روی یک نقطه از موها مداوم تکرار نشود. موها با توجه به بافتی که دارند برای صاف شدن نیاز به حرارت متفاوتی دارند. برخی از آن ها مجعد، برخی ضخیم و برخی بسیار نازک هستند. بنابراین در تمام قسمت‌ های مو نباید به یک اندازه مکث شود. 

 

حالت دادن مو با اتو

اغلب افراد تصور می‌ کنند که اتو یک ابزار برای صاف و لخت کردن موها می‌ باشد. اما باید به این نکته توجه کنند که افراد می‌ توانند استایل موهای خود را با کمک یک اتو تغییر دهند. برای حالت دادن موها با اتو مو می‌ توان موها را به صورت یکنواخت شانه کرد.

ترفند حالت دادن موها

سپس آن را به تکه های کوچک تقسیم کرد هر قسمت از مو دو بار به دور اتو پیچیده شود و ۳ الی ۴ ثانیه به آن زمان داده شود. بعد از اتوکشی تمام موها به این صورت، افراد دارای موهای مواج و بسیار زیبا می‌ شوند.

 

بیشتر بخوانید: حالت دادن به موهای بدون حالت

 

ایجاد فر ریز با اتو مو

افراد می‌ توانند با کمک اتو موی خود فرهای نرم و ریزی داشته باشند. برای این کار آن ها باید ابتدا موهای خود را به صورت دسته‌ های ۳ سانتی‌ متری تقسیم بندی کنند. سپس موها را به دور اتو پیچیده و مانند یک بابلیس عمل کنند. سپس بعد از چند ثانیه موها را از دور اتو باز کنند و به آرامی در میان آن ها انگشت بکشند. این کار موجب می‌ شود که موها دارای فرهای ریز و با بافت نرم شوند.

 

موهای چین‌ دار با کمک اتو

علاوه فر و مواج کردن موها برای چین‌ دار کردن مو نیز می‌ توان از اتو استفاده کرد. برای این کار افراد می‌ توانند قسمت مختلفی از موهای خود را با استفاده از کش‌های ریز ببندند. سپس به آرامی اتوی مو را از قسمت ریشه تا انتهای ساقه بکشند تا حالت کش‌ ها بر روی مو باقی بماند.

 

نکته بسیار مهم این است زمانی که اتو به کش‌ ها می‌ رسد چند ثانیه مکث کرده و کش را کاملاً به مو فشار دهد. سپس رو به سمت پایین حرکت کند. بعد از اتمام اتوکشی افراد می‌ توانند کش‌ ها را از روی موهای خود باز کرده و با انگشتان موها را یک دست کنند.