پارس ناز پورتال

بهترین روش های خرید بلیط چارتر هواپیما با پرداخت اعتباری

بهترین روش های خرید بلیط چارتر هواپیما با پرداخت اعتباری

بلیط چارتر هواپیما، یکی از انواع بلیط‌های پرواز است که می‌توان برای سفرهای داخلی و خارجی آنها را خریداری نمود. این بلیط‌ها دارای ویژگی‌های ممتازی هستند که آنها را از بلیط‌های سیستمی پرواز متمایز کرده و امکان خرید آنها با قیمت پایین‌تر وجود دارد.

 

اما اگر بتوان بلیط چارتر هواپیما را با پرداخت اعتباری تهیه کرد، سود خرید این بلیط‌ها دو برابر خواهد شد و مسافر می‌تواند با بهترین شرایط و قیمت، بلیط بخرد. در این مقاله بهترین روش های خرید بلیط چارتر هواپیما با پرداخت اعتباری را به شما معرفی می‌کنیم.

 

معرفی بلیط چارتر و مزایای آن

اگر قصد خرید بلیط چارتر با پرداخت اعتباری را دارید، در ابتدا باید بدانید که بلیط چارتر چیست و چه تفاوتی با سایر بلیط‌ها از جمله سیستمی دارد. بلیط چارتر که معمولا قیمت کمتری از سایر بلیط‌های پرواز دارد، توسط یک آژانس هواپیمایی خاص به مسافران ارائه می‌شود.

 

این آژانس هواپیمایی تمام یا بخشی از بلیط‌های پرواز مورد نظر را پیش‌خرید کرده و با قیمتی کمتر از بلیط‌های معمولی که به آن بلیط سیستمی می‌گویند، به مسافران عرضه می‌کند.

 

با این حساب بلیط چارتری تنها از نظر قیمت برای خریداران آن با سایر مسافران متفاوت است و معمولا بلیط‌های عرضه شده توسط یک آژانس، متعلق به همان پروازهایی است که بلیط‌های سیستمی خریداری می‌شود. قیمت پایین‌تر بلیط چارتر، از مهم‌ترین مزایای این نوع بلیط در مقایسه با بلیط پرواز سیستمی است.

 

نوع چارتر کردن آژانس هواپیمایی، باعث تفاوت‌هایی در مسافران پرواز چارتری می‌شود. گاهی آژانس‌ها بلیط چارتر کامل یا فول چارتر (Full Charter) را خریداری می‌کنند که به معنی چارتر کردن تمام صندلی‌های یک پرواز یک ایرلاین است. در این حالت تمامی مسافران بلیط چارتر را خریده‌اند.

 

گاهی نیز آژانس بلیط اجاره صندلی یا سیت چارتر (Seat Charter) را چارتر کرده که در آن بعضی از صندلی‌های هواپیما به صورت چارتر هستند. در این حالت ممکن است مسافر کناری شما بلیط سیستمی را با قیمت بالاتر خریده باشد و شما با خرید بلیط چارتر، بهای کمتری را پرداخت نمایید. انواع دیگر چارتر، صندلی چارتر شناور، صندلی چارتر Back to Back و صندلی چارتر Block Seat هستند که هر کدام قوانین و قواعد مخصوص به خود را دارند.

 

روش های پرداخت برای خرید بلیط چارتر

 

به منظور خرید بلیط چارتر می‌توان از دو روش پرداخت استفاده کرد: یکی از آن دو روش، شیوه معمول پرداخت بهای بلیط در هنگام خرید آن از آژانس هواپیمایی است. به این ترتیب شما در هنگام خرید بلیط چارتر از شرکت مورد نظر، پس از بررسی قیمت روز بلیط چارتر هواپیما، تمام مبلغ لازم برای دریافت بلیط را به صورت یکجا و نقد پرداخت نموده و در همان لحظه بلیط خود را دریافت می‌نمایید. یکی دیگر از روش‌های پرداخت برای خرید بلیط چارتر، شیوه پرداخت اعتباری است.

 

در این روش پرداخت، شما نیازی ندارید که تمام مبلغ قیمت بلیط هواپیما چارتر را یکجا پرداخت نمایید. این روش به شما کمک خواهد کرد تا در صورت لزوم، بهای بلیط را در چند مقطع زمانی، تا پیش از هنگام پرواز بپردازید.

تصویر بلیط هواپیما چارتری فرودگاه امام خمینی

مزایای پرداخت اعتباری برای خرید بلیط چارتر

 

پرداخت اعتباری بلیط چارتر، یکی از خدماتی است که از جانب برخی از شرکت‌های هواپیمایی به مسافران عرضه می‌شود. این روش خرید بلیط چارتر، در واقعی نوعی پیش‌خرید محسوب می‌شود که امکان رزرو کردن بلیط هواپیما را زودتر از موعد سفر به شما می‌دهد.

 

روش پرداخت اعتباری، به ویژه برای زمانی که قصد سفر در تاریخی مشخص را داشته اما بودجه لازم برای خرید بلیط را هنگام تصمیم برای خرید بلیط ندارید، ممکن است.این روش یک مزیت بزرگ دارد و آن این است که شما با داشتن اعتبار، نزد شرکت هواپیمایی و آژانس معتمد خود، می‌توانید با رزرو کردن این بلیط، برنامه سفر خود را به صورت دقیق تنظیم نمایید.

 

در نظر داشته باشید که بلیط چارتر قیمت پایین‌تری از بلیط سیستمی دارد و شما با خرید اعتباری، می‌توانید هم بهای کمتری برای بلیط پرداخته و هم با خریدن بلیط‌ تان به قیمت روز، سود مضاعف ببرید. علاوه بر این از آن جایی که بلیط را در زمان مناسب قبل از سفر رزرو کرده‌اید، نگرانی برای نبودن بلیط برای موعد سفر خود را نخواهید داشت.

 

این روش مخصوصا برای پروازهای فصل‌ شلوغی مسافرت یا های سیزن، بسیار مفید است. شما می‌توانید با پرداخت اعتباری، بدون پرداخت همه مبلغ بلیط، آن را برای زمانی خریداری کنید که ممکن است همه پروازها پر شده باشند و یا قیمت بلیط چند برابر شده باشد.

مزایای پرداخت اعتباری برای خرید بلیط چارتر

بهترین روش های خرید بلیط چارتر با پرداخت اعتباری

 

برای این که بدانید چگونه می‌توان بلیط چارتر را با پرداخت اعتباری خریداری کرد، خوب است روش‌های خرید بلیط چارتر با پرداخت اعتباری را بشناسید. یکی از روش‌های این مدل پرداخت گرفتن وام و یا قرض از دیگران برای خرید بلیط با اعتباری است که نزد بانک یا فرد امین خود دارید.

 

اما روش ساده‌تر که بسیار کارآمد و مفید است، خرید بلیط چارتر اعتباری از طریق آژانس‎های هواپیمایی است. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید خوب است که ابتدا راهنمای خرید بلیط اعتباری هواپیما را مطالعه نمایید.

 

در واقع خرید اعتباری بلیط هواپیما از خدمات جدید آژانس‌های معتبر هواپیمایی است. با این شیوه اطمینان‌بخش، شما تنها بخشی از وجه بلیط را در هنگام رزرو بلیط پرداخت می‎نمایید و مطمئن هستید که بلیط به شما تعلق دارد.

 

شرایط خرید بلیط چارتر هواپیما با پرداخت اعتباری بسیار آسان است و برای دریافت بلیط لازم نیست که سود بانکی بپردازید. شما تنها با انجام مراحل مشخصی می‌توانید به صورت آنلاین و بدون حضور در محلی مانند بانک، بلیط خود را بخرید و هزینه آن را در دو یا چند مرحله بپردازید.

 

نکات مهم در خرید بلیط چارتر با پرداخت اعتباری

 

هنگام خرید بلیط چارتر با پرداخت اعتباری خوب است که به چند نکته مهم توجه نمایید. نخستین نکته تفاوت بلیط چارتری و سیستمی است. یادتان باشد که امکان کنسل کردن بلیط چارتری مانند بلیط سیستمی وجود ندارد.

 

نکته دیگر قیمت یکسان بلیط چارتری برای همه سنین است و تخفیف نیم بها یا بیشتر از آن برای کودکان و نوزادان وجود ندارد. نکته دیگر شیوه خرید بلیط چارتر با پرداخت اعتباری است. زمانی که شما قصد خرید این نوع بلیط را دارید که عمدتا به صورت آنلاین انجام می‌شود، در ابتدا باید در سایت آژانس‌ هواپیمایی مورد نظرتان ثبت نام نمایید.

 

در نظر داشته باشید که تمامی آژانس‌ها چنین تسهیلاتی را ارائه نمی‌دهند. برای ثبت نام در سایت آژانس‌هایی مانند فلایتیو که بلیط اعتباری ارائه می‌دهند، یک نام کاربری و یک شماره تلفن هوشمند را به سایت داده و صاحب حساب کاربری در آن خواهید شد.

خرید بلیط اعتباری هواپیما از فلایتیو

پس از آن مانند خرید بلیط به حالت معمولی، زمان پرواز را در سایت انتخاب کرده و نوع بلیط پیشنهادی را چارتر انتخاب می‌کنید. در سایت مشاهده می‌کنید که بعضی از بلیط‌ها گزینه قابلیت پرداخت به صورت اعتباری را دارند، شما می‌توانید این بلیط‌ها را بدون نیاز به اعتبارسنجی و ضمانت بانکی، چک تضمین، وثیقه یا سفته می‌توانید به صورت اعتباری بخرید.

 

سود خرید بلیط چارتر اعتباری به صورت روزانه محاسبه شده و پیش از موعد پرداخت اعلام می‌شود. موعد پرداخت کل مبلغ بلیط تا ۳ روز پیش از سفر خواهد بود. پس از پرداخت نهایی، بلیط چارتر به صورت قطعی برای شما صادر می‌شود. به این ترتیب می‌توانید بلیط چارتر اعتباری خود را بدون هیچ دردسری با خیال راحت از داشتن بلیط، با سودی منطقی خریداری نمایید.