پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکس

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکس

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکس,حضور شخصیت‌های ترسناک و مخوف در تاریخ سینما سابقه‌ای 100 ساله دارد و در طول این صد سال شاهد حضور بسیاری از شخصیت‌های این چنینی در فیلم‌های سينمايي بوده‌ایم که وحشت را به داخل سینماها آورده اند.

 

در ادامه مطلب به معرفی برخی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمایی ژانر وحشت خواهیم پرداخت. برخی از این شخصیت ها از داستان‌های کلاسیک و ترسناک اقتباس شده‌اند و برخی دیگر نیز روایت‌های تازه ای از قتل عام و کشتار و ترس را روایت می‌کنند.

سامارا
سامارا شخصيت ترسناک سری فیلم‌های حلقه است که محبوبیت زیادی در ژانر وحشت دارد. سامارا دختر جوانی است که توسط نامادري خود به درون چاه انداخته می‌شود وبعد از 7 روز جان خود را از دست می‌دهد.

 

برای انتقام قتل خود سامارا یک نوتر ویدئویی نفرین شده را تهیه می‌کند تا بتواند با آن انتقام خود را بگیرد. حتی قبل از اینکه سامارا کشته شود نیز وی رندگی بسیار دردناکی داشته است و بارها توسط نامادری خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسچاکی
چاکی یک عروسک قاتل است که تا به حال در نزدیک به 6 فیلم سینمایی با همین عنوان ظاهر شده است.

 

کارکتر چاکی در واقع بر اساس یک داستان واقعی خلق شده است.

 

عروسکی به نام رابرت توسط شخصی به نام یوجین که بر علم جادوی سیاه و وودو تسلط داشته نفرین می‌شود و در دسرهای زیادی را به راه می‌اندازد.

 

چاکی نیز در سری فیلم‌های خود بدون وقفه هر کسی که مانع رسیدن وی به هدفش شود را به قتل می‌رساند. دان مانچینی، خالق چاکی اعلام کرده است که قصد دارد یک قسمت جدید از این سری فیلم را به مرحله تولید برساند.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسجک تورانس
با وجود اینکه استفان کینگ نویسنده داستان درخشش آر فیلم اقتباسی استنلی کوبریک با همین نام چندان رضایت ندارد، اما منتقدین سینمایی نظر دیگری دارند.

 

در داستان استفان کینگ Jack Torrance شخصیتی است که می‌خواهد خانواده خود را حفظ کند اما در نهایت تسلیم شیاطین درونی خود می‌شود.

 

اما در فیلم استنلی کوبذیک Jack Torrance با بازی بی نظیر جک نیکلسون یک شخص کاملاً روان پریش است که هیچ علاقه ای به اعظای خانواده خود ندارد و در نهایت به سراغ کشتن آن ها می‌رود.ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسپنی وایز
استفان کینگ توانایی خاصی در خلق شخصیت‌های ترسناک دارد که کابوس را برای تماشاگران به آر مغان می‌آورد.

 

یک فیلم سینمایی که اقتباسی از داستان استفان کینگ با همین نام است،داستان دلقکی را روایت می‌کند که در سیستم فاضلاب شهر زندگی می‌کند و بچه‌های کوچک را می‌کشد.

 

در فیلم یکی گروه از بچه ها که در دهه 50 قصد کشتن پنی وایز دلقک را دارند پس از 30 سال بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا کار را به اتمام برسانند. ترس از دلقک در فرهنگ غربی نیزناشی از همین شخصیت ترسناک قاتل است.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسصورت چرمی
صورت چرمی شخصیت اصلی در سری فیلم‌های کشتار با اره برقی در تگزاس است که همراه با خانواده خود قتل عام و کشتار انجام می‌دهد.

 

از آنجابی که وی یک ماسک از پوست انسان را به صورت می زند به آن صورت چرمی می گویند. داستان سری فیلم‌های کشتار با اره برقی در تگزاس بر اساس داستان واقعی کشتار قاتلی به نام اد جین است که همین وضعیت ظاهری را داشته است.

 

صورت چرمی برای کشتار و قتل عام تحت کنترل خانواده خود قرار دارد و آر آن ها دستور می‌گیرد.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسسر سوزنی
سر سوزنی شخصیت منفی سری فیلم‌های hellraiser است. سرسوزنی در واقع ذهبر گروه Cenobite هایی است که از یک بعد دیگر جهان لبرونی به زمین آمده‌اند تا روح انسان ها را تسخیر کنند.

 

بر خلاف شخصیت‌های ترسناک دیگر، سر سوزنی هوش بسیار بالایی دارد علاوه بر این قدرت‌های ما فوق طبیعی شخصیت وی را بسیار برسناک تر جلوه می‌دهد.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسجیسون وورهیز
جیسون شخصیت قاتل ترسناک سری فیلم‌های جمعه سیزدهم است. در ابتدا قرار نبود که سری این فیلم ها ساخته شود اما با موقثیت اولین قسمت‌های اکران شده جیسون در فیلم‌های بعدی سری جمعه سیزدهم نیز ظاهر شد.

 

جیسون در واقع با قتل عام افراد در مسیر خود انتقام غرق شدنش در کودکی را می‌گیرد. نکته جالب در مورد فیلم‌های جمعه سیزدهم این است که جیسون در قسمت اول فیلم اصلاً حضور نداشته است. بلکه در قسمت اول مادر وی با کشتار افراد انتقام غرق شدن پسرش را می‌گیرد.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسمایکل مایرز
مایکل مایرز قاتل بی رحم سری فیلم‌های هالووین است. در اولین قسمت‌های سری فیلم‌های هالووین با مایک نوجوان مواجه می‌شویم که خواهر بزرگ‌تر خود را در شب هالووین به قتل می‌رساند.

 

بعد از 15 سال مایکل باز می‌گردد تا قتل‌های بیشتری را در شب هالووین انجام دهد. با وجود اینکه مایکل مایرز در قسمت چهارم کشته می‌شود اما تجربه فیلم‌های ترسناک نشان داده که این شخصیت ها هیچ گاه کشته نمی‌شوند.

ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکسفردی کروگر
هیچ چیز ترسناک تر از این نیست که قاتل سریالی قربانیان خود را در خواب به قتل می‌رساند. فردی کروگر قاتل بی رحم سری فیلم‌های کابوس در خیابان الم است که با صورت سوخته و ترسناک و دستکش تیغ دار خود قربانیان خود را یکی پس از دیگری در عالم خواب می‌کشد.

 

تنها نقطه ضعف فردی کروگر دنیای واقعی است. فردی کروگر تا کنون چندین بار به عنوان ترسناک‌ترین شخصیت فیلم‌های سینمایی در تاریخ معرفی شده است.
ترسناک‌ترین شخصیت‌های سینمای وحشت در تاريخ دنیا +عکس

 

 

منبع: سینما خبر