پارس ناز پورتال

عمل های زیبایی عجیب در ایران که در بین جوانان رواج پیدا کرده است!

عمل های زیبایی عجیب در ایران که در بین جوانان رواج پیدا کرده است!

عمل های زیبایی عجیب در ایران 

عمل های زیبایی عجیب در ایران اینروزها توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است. کشورما جزو کشورهایی است که بیشترین عمل های جراحی زیبایی در آن صورت می گیرد. در گذشته فقط عمل های رینوپلاستی، بلفاروپلاستی و عمل زیبایی فک رواج داشت. اما حالا ما شاهد عجیب ترین عمل های زیبایی هستیم که شامل نصف کردن زبان و گوش های نوک تیز الفی می شود.

 

هر بار که خودشان را در آینه می‌بینند یا در دوربین موبایل روی صورتشان زوم می‌کنند، یک ایراد بزرگ می‌بینند. سلفی گرفتن‌ها و نحوه قرار گرفتن صورت در مقابل دوربین، ژست‌های عکاسی، تصاویری که هر روز در فضای مجازی منتشر می‌شود و … همه به این ماجرا دامن زده است. حالا خیلی از نوجوانان و جوانان می‌خواهند چهره‌های معروف فضای مجازی شوند.

 

آنها برای یک تبلیغ، استوری گرفتن‌های فراوان در اینستاگرام و گذاشتن پست‌های پی‌درپی از زندگی روزانه می‌خواهند بدرخشند و در مهمانی‌ها و جمع‌های دوستانه بیشتر به چشم بیایند. کافی است نگاهی به آگهی کلینیک‌های زیبایی بیندازید تا با انبوهی از جراحی‌های فک و صورت و لثه و پیکرتراشی و … مواجه شوید که شیوه‌های عجیبی برای زیباترشدن پیشنهاد می‌کنند.

 

عجیب ترین عمل های زیبایی در ایران

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برخی از افرادی که عمل‌های زیبایی غیرمتعارف را انجام داده‌اند، افراد شناخته‌شده و معروفی در اجتماع هستند. دکتر ابراهیم رزم‌پا متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقد است که عمل‌های زیبایی در افرادی که زمینه بیماری‌های روحی و روانی دارند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

عمل های زیبایی عجیب در ایران 

وی گفت: از جمله این درخواست‌ها به این صورت است که این برخی از این افراد حتی به دنبال نصف کردن زبان خود از وسط، تغییر حالت گوش خود به شکل گوش حیوانات و… هستند. بر همین اساس نیز تاکید می‌شود که در ابتدا این افراد باید به روانپزشک و متخصصین در این زمینه ارجاع داده شوند چراکه این افراد به روان‌درمانی نیاز دارند.

 

بیشتر بخوانید: عکس بازیگران زن ایرانی قبل و بعد از عمل زیبایی + توضیحات

 

اتاق جراحی در زیرزمین خانه ‌ها

این عضو هیات علمی دانشگاه اظهار کرد: علاوه بر آن، پزشکان نیز باید با مراجعه‌کنندگان صحبت و آن‌ها را متقاعد کنند که چنین آسیبی به خود وارد نکنند. اما متاسفانه امروزه پزشک‌نما‌هایی که این اعمال غیرمتعارف را انجام می‌دهند، افرادی هستند که غیرمجاز در این حوزه فعالیت می‌کنند. آنها در مراکز غیر مجاز نیز این اعمال را انجام می‌دهند؛ بنابراین در بسیاری از مواقع قابل پیگیری نیستند.

 

وی ادامه داد: به طور مثال، یکی از مراکزی که این اعمال در آن‌ها انجام می‌شد مورد بررسی قرار گرفت. آنها زیرزمین خانه‌ای را به اتاق عمل تبدیل کرده بودند و این اعمال در شرایط بهداشتی بسیار نامناسب و غیرطبیعی انجام می‌شد. از طرفی، به دلیل اینکه این اعمال در شرایط بهداشتی و مجاز انجام نمی‌شود، هزینه کمتری دارد.

 

به همین دلیل نیز می‌توانند مراجعین را با تبلیغات و فریب جذب کنند و این مسأله بسیار مشکل‌آفرین است. رزم‌پا تاکید کرد: این اعمال باید توسط مراکز ذی‌ربط وزارت بهداشت کنترل شوند. به طوری که در هر محیطی و توسط هر فردی انجام نشود و مستقیما بر این اعمال نظارت، مراکز متخلف را شناسایی و متخلفان را به مراکز ذی‌صلاح معرفی کنند تا از فعالیت آن‌ها جلوگیری شود.

 

عمل های زیبایی عجیب که عادی شده‌اند

این پزشک متخصص با تاکید بر این اینکه در این مسأله باید هم مردم آگاهی لازم را داشته باشند و به این مراکز مراجعه نکنند و هم پزشکان در مواجهه با این افراد از انجام چنین اعمالی خودداری کنند، گفت: انجمن‌های علمی نیز در کنترل این موضوع و فرهنگ‌سازی در میان مردم می‌توانند نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

عجیب ترین عمل های زیبایی در ایران

متاسفانه این اعمال تقریبا رو به افزایش هستند و این خطر وجود دارد که دیگر به مرور از حالت نامتعارف خارج و یک اتفاق طبیعی تلقی شوند. بنابراین هر چقدر بتوانیم سریع‌تر این اعمال را کاهش دهیم و در جهت نظارت و کنترل آن‌ها اقدام شود، در عدم عادی‌سازی آن نیز موفق خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه میزان مراجعین خانم برای این اعمال نسبت به آقایان بیشتر است، ادامه داد: برخی از این افرادی که این اعمال غیر متعارف را انجام داده‌اند، افراد شناخته‌شده و معروفی در اجتماع هستند. آنها الگوی جوانان و نوجوانان قرار می‌گیرند و تاثیرگذاری زیادی بر آن‌ها دارند. متاسفانه آمار‌ها نیز نشان‌دهنده این است که امروزه بیشتر افرادی که به این اعمال تمایل دارند، نوجوانان هستند.

 

بیشتر بخوانید: تصاویر جراحی زیبایی ناموفق در بین افراد مشهور

 

لیست عمل های زیبایی عجیب در ایران

جراحی زیبایی تنها به کوچک کردن بینی ختم نمی‌شود و بسیاری از افراد سراغ کوچک یا بزرگ کردن فک صورت خود می‌روند. در صورت بزرگی یا کوچکی بیش از اندازه فک، جراحان صورت با شکستن استخوان فک از دو ناحیه و اقدام به جابه‌جایی فک به عقب یا جلو، حالت طبیعی آن را تغییر می‌دهند.

لیست عمل های زیبایی عجیب در ایران

این عمل بسیار دشوار است و کسانی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی می‌گیرند، مجبورند سختی و درد زیادی را تحمل کنند اما بسیاری از افراد که این عمل را انجام می‌دهند، معتقدند که بعد از انجام این عمل چهره آنها تغییر زیادی می‌کند و حتی نحوه غذا خوردن و شخصیت آنها هم تغییر می‌کند.

 

1. تغییر رنگ چشم

استفاده از لنز تنها راه تغییر دادن رنگ چشم نیست. جراح زیبایی می‌تواند با کار گذاشتن یک عضو مصنوعی سیلیکونی در عنبیه چشم از طریق ایجاد برشی کوچک در قرنیه، رنگ چشم شما را تغییر دهد. شما می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید. علاوه بر این می‌توانید این کار را بارها و با رنگ‌های مختلف انجام دهید.

 

2. جراحی تغییر صدا

تغییر صدا هم به لیست بلندبالای جراحی‌های زیبایی اضافه شده. آنهایی که از تن صدایشان راضی نیستند می‌توانند به پزشک مراجعه کنند. پزشک بخش کوچکی از بافت حلقشان را می‌برد، یا در تارهای صوتی‌شان بوتاکس تزریق می‌کند، با این روش، تُن صدا تغییر می‌کند. برای بالا بردن تُن صدا هم یک ایمپلنت بین عضلات حلق قرار می‌دهند یا با استفاده از لیزر تارهای صوتی کوتاه می‌شوند.

 

3. آمبایلیکوپلاستی یا تغییر شکل ناف

این عمل هم از دیگر جراحی‌های عجیب زیبایی است که خیلی کم انجام می‌شود اما به‌هرحال متقاضیان خاص خود را دارد. آمبایلیکوپلاستی به جراحی تغییر شکل ناف گفته می‌شود. افرادی که ناف‌های دفرمه دارند، در یک عمل جراحی ساده می‌توانند ظاهر ناف خود را مثل بقیه افراد، گرد و سالم کنند.

 

بیشتر بخوانید: عجیب ترین عمل های جراحی زیبایی در جهان

 

4. حجاری کردن

در سال‌های اخیر، جراحان پلاستیک روش‌هایی را برای بهبود کانتور عضلانی با ایمپلنت‌های زیبایی و تکنیک‌های جدیدی که اصطلاحا «حجاری کردن» نامیده می‌شود، ابداع کرده‌اند. یکی از روش‌های درمانی در قربانیان فلج اطفال و افرادی که عضله‌ پایشان در تصادفات و حوادث آسیب دیده‌اند، استفاده از ایمپلنت گوساله است.

 

این عمل؛ امروزه برای ایجاد زیبایی اندام مطلوب در اندام تحتانی استفاده می‌شود. علاوه بر این ایمپلنت‌های سینه‌ای نیز ساخته شده‌اند که هم برای ایجاد سینه‌های مردانه در سندرمی به نام سندرم پولاند که نقص در این قسمت‌ها وجود دارد، استفاده می‌شود و هم می‌تواند در بزرگ کردن عضلات پستان موجود در مردان سالم هم مورد استفاده قرار گیرد.

جراحی سیکس ‌پک

5. جراحی سیکس ‌پک

سیکس‌پک یا شکم شش‌تکه، آرزوی خیلی از جوانان است، برای داشتن سیکس‌پک، باید تمرین‌های شدید ورزشی انجام داد و رژیم غذایی سفت و سختی را دنبال کرد. در سال‌های اخیر اما جراحان پلاستیک، راه دیگری پیش‌روی افراد گذاشته‌اند؛ تیغ جراحی. گفته می‌شود این جراحی حدود ٦ ساعت زمان می‌برد و دوره نقاهت و خطرات احتمالی بعد از جراحی‌اش زیاد است.

 

6. عمل افزایش قد

در عرض چند روز قد بلند شوید. جمله‌ای برای تبلیغات و ترغیب افراد به این جراحی. پزشکانی وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند قد بیمارانشان را بلندتر کنند. یکی از این ابتکارات ایجاد فاصله بین مفصل‌های زانو است که سعی می‌کند قد را بلندتر جلوه بدهد. این جراحی دوام چندانی ندارد و پزشک جراح بین دو غضروف زانو فاصله ایجاده کرده و بین این فاصله را با پلاتین نگه می‌دارد.

 

بیشتر بخوانید: عدم رضایت این دختر پس از 100 عمل جراحی زیبایی

 

7. عمل دستکاری لثه

خیلی‌ها دوست ندارند هنگام خندیدن قسمت زیادی از لثه‌هایشان دیده شود و به همین دلیل سراغ پزشکان جراحی می‌روند. به عقیده آنان لبخند زشت، لبخندی است که طی آن بخش وسیعی از لثه مشخص شود. البته جراحان پلاستیک راه‌حل دیگری برای این مشکل دارند. آنها ماهیچه‌های بالابرنده لب را از کار می‌اندازند و برای جلوگیری از تماس مجدد ماهیچه‌ها با یکدیگر ایجاد می‌کنند.

جراحی های زیبایی نامتعارف

8. جراحی لیفت لب

در عمل بالا کشیدن لب‌ها، اصولا فاصله بین بینی و لب بالایی فرد کم می‌شود. با کاهش این فاصله، لب‌ها درشت‌تر و پرتر از آن‌چه هستند به نظر می‌رسند و باعث جوان دیده شدن صورت فرد خواهد شد. برخلاف روند تزریق ژل به لب‌ها، عمل لیفت لب به این صورت است که یک ردیف از پوست از زیر بینی برداشته می‌شود و روند ترمیم و جوش خوردن آن بین ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.