پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

لباس بدن نمای خواننده زن عرب جنجال به پا کرد! +عکس

لباس بدن نمای خواننده زن عرب جنجال به پا کرد! +عکس

لباس بدن نماي خواننده زن عرب جنجال به پا کرد,هيفا وهبي خواننده لبناني موسيقي پاپ در برنامه تلويزيوني زنده مسابقه استعدادهاي موسيقي عربي حضور يافت


لباسي که يک خواننده زن لبناني در يک برنامه تلويزيوني پوشيده بود، در شبکه هاي اجتماعي جهان عرب و به خصوص در ميان زنان واکنش هاي گسترده و تا حدي اعتراضي را برانگيخته است.

 

اواسط ماه نوامبر هيفا وهبي خواننده لبناني موسيقي پاپ در برنامه تلويزيوني زنده مسابقه استعدادهاي موسيقي عربي، يک لباس بلند سياه رنگ و چسبان بر تن داشت که دو بخش آن که از بالاي کمر شروع مي شد و پاهاي او را مي پوشاند بسيار نازک و بدن نما بود.

 

پس از انتشار دو فيلم کوتاه از اين برنامه روي شبکه يوتيوب بيش از دو ميليون نفر آن را تماشا کرده اند.

 

ماجرا تا اينجا مثل هر داستان خبرساز ديگري است که در مورد برنامه هاي نمايشي و تلويزيوني ديگر ممکن است اتفاق بيافتد.

 

اما شدت مباحثي که اين موضوع در شبکه هاي اجتماعي به راه انداخت نشان مي دهد که بحث در مورد لباس و کلا نحوه پوشش زنان در جهان عرب تا چه حد بحث برانگيز و در عين حال به شدت قطبي شده است.

 

بسياري از واکنش ها در شبکه هاي اجتماعي به خصوص نظرات زنان در کشورهاي مصر، اردن و عربستان سعودي از لباس اين خواننده به شدت انتقاد آميز است.

 

صفتي که بيشتر از همه براي توصيف لباس او به کار برده شده “رسوايي” است. يکي از اين افراد در شبکه يوتيوب نوشته است: “هنر مرز و محدوديت هايي دارد و هيفا از اين خط عبور کرده است.”

لباس بدن نمای خواننده زن عرب جنجال به پا کرد! +عکسنظرات در مورد نحوه پوشش و لباس زنان در سطح جهان عرب بسيار متنوع است.

 

مثلا در لبنان پوشيدن دامن کوتاه و يا بيکيني عجيب نيست اما در کشورهاي سنتي و مذهبي تر مثل عربستان سعودي زنان تمام بدن و حتي صورت خود را با عبا و روبنده هاي سياه مي پوشانند.

 

اما حتي در اين جوامع سنتي زنان در محيط خانه و يا جمع هاي زنانه مدلهاي لباس و آرايش ستاره هاي فيلم و موسيقي را تقليد مي کنند.

 

هيفا وهبي قبلا نيز با لباس هاي خود جنجال به پا کرده است. يک زن مصري در شبکه توييتر نوشته است: “درست است که ما به نحوه لباس پوشيدن شرم آور او عادت کرده ايم، ولي نه ديگر تا اين حد. اين لباس او براي بينندگان يک شوک بود.”

 

ولي همه کساني که در اين بحث شرکت کرده اند معتقد نيستند که لباس هيفا وهبي نامناسب و يا زننده بود. يک زن ديگر در يوتيوب نوشته است: “همه بايد به نحوه لباس پوشيدن او عادت کرده باشند و علاوه بر اين هر کسي آزاد است هر طور که مي خواهد لباس بپوشد”.

 

يک نفر ديگر هم در دفاع از اين خواننده لبناني نوشته است: “او نه اولين و نه آخرين کسي است که لباس بدن نما مي پوشد و البته با آن لباس بسيار زيبا و جذاب بود.”

 

دانا خيرالله که در لبنان بلاگي در مورد مد و شيوه زندگي منتشر مي کند، معتقد است که دليل اصلي سرو صدايي که به خاطر لباس اين خواننده به پا شده يک تضاد و چالش دائمي در فرهنگ جهان عرب است. او مي نويسد:

 

“برخي فکر مي کنند اگر زني به اين شکل لباس بپوشد فرهنگ ما اعراب را بد جلوه خواهد داد. اما چنين نظري دو رويي است.

 

من دختران عربي را مي بينم که در ديسکوها بسيار تحريک آميز تر از اين لباس مي پوشند ولي کسي واکنشي نشان نمي دهد چون جلوي دوربين نيستند و در جايي منعکس نمي شود.”

 

او در ادامه يادداشت خود مي افزايد: “علاوه بر اين بايد به خاطر داشت که در اين ماجرا يک عنصر مخصوص شبکه هاي اجتماعي هم دخالت دارد که آزار و تحقير ستاره هاست.”

لباس بدن نمای خواننده زن عرب جنجال به پا کرد! +عکسهيفا وهبي در يک سوي اين بحث و يا جدال فرهنگي در جهان عرب قرار دارد و گروه تندروي دولت اسلامي (داعش) نيز نماينده قطب متضاد است. برخي از اظهار نظرها به اين تضاد شديد که جهان عرب امروزه با آن مواجه است اشاره کرده اند.

 

مردي در اظهار نظر خود در شبکه فيسبوک نوشته است: “اين قبيل ستاره هاي زن عرب بايد با گروه دولت اسلامي روبرو شوند.”

 

کاربر ديگري با انتشار عکس يک مرد ريشو که تلفن موبايلي در دست دارد و با زير نويس “الو …. گروه دولت اسلامي!!” به شوخي سعي کرده نشان دهد که ظاهرا اين فرد در مورد لباس هيفا وهبي دارد به گروه داعش گزارش مي دهد.

 

برخي از اظهارنظرها شباهت لباس اين خواننده لبناني را با عکس هاي يک هفته قبل کيم کارداشيان مقايسه کرده اند. عکس باسن اين ستاره آمريکايي با هشتگ اينترنت را بشکنيد توجه بسيار زيادي را به خود جلب کرد.

 

يک زن اردني در همين رابطه در شبکه توييتر نوشته است: “در مقايسه با تلاش کيم کارداشيان براي درهم شکستن اينترنت، به نظر من لباس بدن نماي هيفا وهبي بسيار باحيا بود.”

 

شبکه تلويزيوني مصري سي بي سي که برنامه مسابقه استعدادهاي موسيقي عربي را پخش مي کند به خاطر ظاهر شدن هيفا وهبي در اين برنامه با انتشار بيانيه اي عذرخواهي کرده است.

 

خود خانم وهبي نحوه نورپردازي صحنه را مقصر دانسته و در توييت خود نوشته که لباس او در اصل بسيار پوشيده تر است “و از ظاهر لباسش تحت تاثير نور شديد صحنه بسيار تعجب کرده است.”