پارس ناز پورتال

قاصدک 24

ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی

ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی

ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی  به گزارش GizMag، شاهکار یکی از مشهورترین و ماندگارترین نام های جنبش هنر مدرن، الهام بخش همکاری دو کمپانی سوئیسی برای ساخت ساعتی منحصر به فرد شد.

 این ساعت که «آراخنه فوبیا» یا «عنکبوت هراسی»(Arachnophobia) نامیده می شود، اشاره ای به مامن، بزرگترین مجسمه برنزی از عنکبوت واقع در اتاوای کانادا دارد که هنرمند فرانسوی، لوئیس بورژوآ، ساخته است.

مکسیمیلیان بوسر، ساعت ساز اهل ژنو و بنیانگذار کمپانی MB&F، در همکاری با سازنده معروف ساعت های لوکس سوئیسی «L’Epee» موفق به ساخت این ساعت به شکل تنه و سر عنکبوت شد.

هشت پای بیرون زده از این ساعت به وسیله مفصل های کره سان به قطعه مرکزی متصل هستند که تاثیر هنری و واقعی آن را بیشتر تداعی می کند.

 

ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی

اعداد سفید حک شده روی گنبد سیاه رنگ بدنه این ساعت نشان دهنده ساعت و دقیقه هستند. در یک طرف قسمت انتهایی این شمایل نمایش دهنده ساعت، سر آراخنه فوبیا، دستگاه تنظیم کننده به همراه چرخ تعادلش را می پوشاند در حالی که در انتهای دیگر آن، نگه دارنده فنر اصلی تولید برق است. همچنین مکانیزم داخلی نیز در قسمت سر این ساعت قرار دارد.

دسته کوک و تنظیم ساعت آراخنه فوبیا زیر بدن عنکبوت قرار دارد. بنا به گفته طراح این ساعت ایده اصلی ساخت آراخنه فوبیا الزام تاثیر متقابل کاربر و ساعت برای ساخت یک رابطه صمیمی تر است. انرژی این ساعت برای هشت روز ذخیره می شود.

یکی از نگرانی های اصلی سازندگان آراخنه فوبیا، ستبری و تنومندی این ساعت بود. ارگان های تنظیم کننده ساعت نقش بسزایی در سیستم شوک الکتریکی به نام اینکابلاک یا (Incabloc) دارند. وظیفه این سامانه کاهش تصادم و ضربه در هنگام حمل و نقل و بررسی است.

ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی

ساعت عنکبوتی منحصر به فرد دو کمپانی سوئیسی

طراحی در چگونگی تنظیم و نمایش آراخنه فوبیا قابل تعدیل است. کاربر می تواند آن را روی دیوار نصب کند، به صورت ایستاده روی میز قرار دهد یا پاهای جلویی را پیش کشیده و شش پای عقبی را در حالت ایستاده برای ایجاد یک موقعیت عنکبوت هراس آور شرورانه نگه دارد.

پاهای ساعت آراخنه فوبیا از جنس آلومینیم تزریقی قالبی است و کارساخت آن به صورت دست ساز به پایان می رسد و در انتها لاک و الکل خورده است.

این شاهکار براق طبق اصول همیشگی اعمال شده بر ساعت های مچی پر زرق و برق مانند کاتس ژنو تکمیل شده است. این روش شامل متودهای مختلف جلادهی، شن روبی و تکمیل کننده ساتنی مرکزی و عمودی است.

آراخنه فوبیا دارای نسخه ای از روکش طلای 18 عیار با پاهایی از جنس برنج زراندود است

اندازه ساعت آراخنه فوبیا در حالتی که پاها تماما صاف شده باشد، 40/5 سانتی متر و در حالت ایستاده با پاهایی تماما کشیده شده 20/3 سانتی متر است. نسخه روکش طلای این ساعت وزنی برابر با 1096 کیلوگرم دارد؛ در حالی که نسخه مشکی رنگ تنها 98 صدم کیلوگرم وزن دارد.

ورژن مشکی رنگ آراخنه فوبیا با قیمت 15700 دلار آمریکا و ورژن روکش طلای آن با قیمت 18 هزار دلار آمریکا به بازار ارائه شده است.