پارس ناز پورتال

پارتیشن ساده و مات در ادارات چه کاربردی دارند؟

پارتیشن ساده و مات در ادارات چه کاربردی دارند؟

امروزه ادارات مختلف به جای استفاده از دیوارهای سنتی از پارتیشن های شیشه ای برای جداسازی فضاهای اداری استفاده می کنند. دلیل استفاده از پارتیشن شیشه ای در ادارات ایجاد نور طبیعی بیشتر است که همین امر در بهره‌وری کارمندان و مدیریت مصرف انرژی بسیار تاثیرگذار است.

 

پارتیشن های شیشه ای در طرح و مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند که هر کدام از آن‌ها کاربرد متفاوتی دارند. زمان انتخاب پارتیشن شیشه ای باید به نوع شیشه آن‌ها توجه داشته باشید. به‌طور کلی پارتیشن ها به دو صورت ساده و مات تولید می شوند.

 

پارتیشن ساده یا مات، کدام بهتر است؟

 

برای انتخاب پارتیشن شیشه ای باید به گزینه های مختلفی توجه داشته باشید. به‌طور مثال اگر کارمندان شرکت شما به یک حریم خصوصی نیاز دارند که از دید دیگر مشتریان و کارمندان خارج باشد، پارتیشن شیشه ای مات بهترین انتخاب برای شما است.

 

شما می توانید برای اداره خود از ترکیب پارتیشن ساده و مات استفاده کنید. برای بخش های مهم شرکت که جلسات محرمانه در آن برگزار می شود، می توانید از پارتیشن های مات استفاده کنید، در صورتی که برای فضاهای عمومی کارمندان می توانید از پارتیشن های ساده استفاده کرد.

 

زمان انتخاب پارتیشن حتما به ارتباطات توجه داشته باشید، به‌طور مثال اگر کارمندان یک بخش باید زیر نظر بخش دیگر به کار خود ادامه دهند، بهترین انتخاب برای آن مکان، شیشه های ساده و شفاف است. یکی دیگر از موارد مهم که زمان انتخاب پارتیشن باید به آن توجه کنید، زیبایی پارتیشن ها است.

 

پارتیشن های مات در طرح های مختلفی به بازار عرضه می شوند که متناسب با سلیقه خود می توانید بین آن‌‌ها یکی را انتخاب کنید. معمولا از پارتیشن های مات با طرح های شلوغ برای فضاهای کلاسیک استفاده می کنند، در صورتی که از پارتیشن های ساده و شفاف برای فضاهای مینیمال و مدرن استفاده می شود.

 

پارتیشن شیشه ای مات چه کاربردی دارد؟

 

با استفاده از پارتیشن های شیشه ای مات می توانید فضایی مرتب و منظم برای اداره خود طراحی کنید. این نوع پارتیشن ها انتخاب مناسبی برای انتقال نور طبیعی به محل کار هستند. نصب و جابجایی آسان این نوع پارتیشن ها از دیگر مزایای پارتیشن شیشه ای مات محسوب می شوند.

 

معمولا اکثر مدیران برای بخش های مهم شرکت خود از پارتیشن شیشه ای مات استفاده می کنند. پارتیشن های شیشه ای مات محیطی ایده‌آل برای کارمندان و مدیران ایجاد می کنند؛ علاوه‌بر این عایق صدا و گرمای مناسبی هستند. از مزایای دیگر این نوع پارتیشن ها می توان قابلیت استفاده شیشه های هوشمند، نظافت آسان، مقاوم در برابر ضربه و گرما و… اشاره کرد.

پارتیشن شیشه ای مات چه کاربردی دارد؟

انواع پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن های شیشه ای مات از انواع مختلفی تشکیل شده اند که هرکدام از آن‌ها مزایای منحصربه فرد خود را دارند. معمولا اکثر افراد زمان جداسازی فضای خصوصی قصد دارند، محیط اتاق از بیرون دیده نشود، به همین دلیل از پارتیشن شیشه ای مات استفاده می کنند.

 

  • پارتیشن شیشه ای مات سندبلاست: سندبلاست نوعی تکنولوژی برای مات کردن شیشه های پارتیشن است. در فرایند سندبلاست ماسه های بسیار ریز با فشار بسیار بالا به همراه آب و حرارت بالا روی شیشه شلیک می‌شوند.

 

  • پارتیشن شیشه ای مات ساتینا: این نمونه از پارتیشن ها نیز همانند شیشه های سندبلاست تولید می شوند؛ اما این نوع پارتیشن ها سطح صیقلی و صافی دارند و تمیز کردن آن‌ها نسبت به پارتیشن های شیشه سندبلاست آسان تر است.

 

  • پارتیشن شیشه ای مات لمینت: این نمونه از پارتیشن ها کاملا پوشیده هستند و به هیچ عنوان فضای داخل اتاق مشخص نیست. شیشه های لمینت استحکام بالایی در برابر ضربه و حرارت دارند.

 

پارتیشن شیشه ای ساده

برای ساخت پارتیشن های ساده از شیشه های دوجداره و تک جداره استفاده می کنند. پارتیشن های شفاف برای محیط های مدرن و مینیمال انتخاب مناسبی به حساب می آیند. نظافت پارتیشن های شیشه ای شفاف بسیار آسان است، فقط کافیست آن ها را با دستمال نرم و شیشه پاک کن تمیز کنید.

 

پارتیشن های شیشه ای ساده دو جداره نسبت به تکجداره مقاومت بالاتری دارند. پارتیشن های ساده به صورت فریم دار و فریم لس نیز در سطح بازار موجود هستند. پارتیشتن های شفاف فریم دار برای مکان های بزرگ و کلاسیک انتخاب مناسبی هستند، زیرا ضخامت بیشتری نسبت به پارتیشن های شفاف فریم لس دارند.

پارتیشن شیشه ای ساده

کلام آخر

پارتیشن های شیشه‌ای از نظر طراحی به دو گروه مات و شفاف تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند. پارتیشن های مات از طرح های مختلفی تشکیل می شوند که پارتیشن مات لمینت نسبت به دیگر پارتیشن های مات مقاومت بالاتری دارند و معمولا برای فضاهای مهم و محرمانه شرکت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نظافت پارتیشن های شیشه ای شفاف و ساده نسبت به پارتیشن های مات آسان‌تر است.شرکت آفن تولیدکننده انواع پارتیشن شیشه ای است. شما می‌توانید برای مشاوره، انتخاب و مشاهده نمونه کارهای پارتیشن از وبسایت این شرکت https://afn-co.com/ بازدید نمایید.