جستجو در پارس ناز

فلوئید چیست و چه تفاوتی با کرم ضد آفتاب دارد؟

فلوئید چیست و چه تفاوتی با کرم ضد آفتاب دارد؟

فلوئید! کلمه ای که در دهه اخیر نام آن را بر بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و خصوصا ضد آفتاب ها میبینیم. برای بسیاری از افراد سوال پیش می آید که فلوئید و ضد افتاب فلوئیدی چیست؟

 

به طور خلاصه می توان گفت محصولات فلوئیدی درصد قابل توجهی آب در ترکیبات خود دارند و همین باعث می شود بافت سبکی داشته باشند. در ادامه این مقاله با جزئیات بیشتری به موضوع فلوئید های ضد آفتاب می پردازیم. 

 

فلوئید چیست؟

فلوئید (Fluid) در واقع همان سیال است. سیال به هرچیزی گفته می شود که حالت مایع یا گاز داشته باشد. وقتی که یک محصول آرایشی، فلوئیدی باشد یعنی بافت آن مایع است. فلوئید ها علی رغم این که غلظت بسیار کمی دارند، اما می توانند سطح زیادی را پوشش دهند.

 

در ساخت این محصولات از علم و فناوری بهره گرفته می شود تا مواد موثره، بدون حضور چربی بتوانند با هم ترکیب شوند.

 

ضد افتاب فلوئیدی چیست؟

 داشتن یک ضد آفتاب برای هر کسی واجب است. برای خرید ضد آفتاب باید به نوع پوست و نیازهایی که دارد توجه کنید و سپس یک ضد آفتاب با کیفیت انتخاب کنید. فصل گرما که فرا می رسد استفاده از ضد آفتاب جدی تر می شود. اما برخی از افراد در این فصل استفاده از ضد آفتاب را کنار می گذارند.

 

زیرا موجب ایجاد حس سنگینی و تعریق پوست می شود. این افراد از یک چیز مطلع نیستند! این که ضد افتاب فلوئیدی چیست؟ اگر این افراد می دانستند ضد آفتاب فلوئید در فصل گرما چه احساس خوبی بر سطح پوست ایجاد می کند، هرگز پوست خود را در معرض چنین آسیبی قرار نمی داند.

 

مزایای استفاده از فلوئید ضد آفتاب چیست؟

هر محصولی که با فرمولاسیون جدیدتر به بازار می آید قطعا نسبت به آن چه که از قبل موجود بوده است، مزایایی دارد. مزایای ضد افتاب فلوئیدی بسیار است اما در اینجا به چند نکته توجه می کنیم:

 

 • بافت

معمولا فیلترهایی که در ضد آفتاب ها به کار می روند سنگین هستند. اگر انتخاب شما ضد آفتاب های کرمی باشد، سنگینی این فیلترها و بافت چرب کرم روی پوست حس نامطلوبی ایجاد می کند. اما وقتی صحبت از ضد آفتاب فلوئید به میان می آید موضوع متفاوت می شود.

 

زیرا در بافت این نوع ضد آفتاب، برای ترکیب فیلترها و سایر مواد موثره بجای مواد روغنی از آب استفاده شده است و بافت مطلوبی ایجاد کرده است. به همین دلیل است که ضد آفتاب فلوئیدی اغلب برای پوست چرب بسیار مناسب است.

 

 • جذب سریع

فلوئید ضد آفتاب برای جذب شدن، نیاز به ماساژ و صرف زمان زیادی ندارد. با چند حرکت ساده روی پوست پخش می شود و سریعا جذب پوست می شود.

 

 • طروات بخش بودن

همانطور که ذکر شد درصد قابل توجهی از فلوئید ضد آفتاب را آب تشکیل داده است بنابراین می توان نتیجه گرفت که می تواند طی مدت زمانی که استفاده می شود پوست را آبرسانی کند و طراوت پوست را حفظ کند.

 

معایب ضدافتاب فلوئیدی

در اینجا می خواهیم بدانیم معایب ضد آفتاب فلوئید چیست؟ در خرید ضد آفتاب فلوییدی این دو نکته را مد نظر قرار دهید: 

 

 • ضد آفتاب فلوئیدی رقیق تر است و می تواند اثربخشی پایین تری دارد. 

 

 • ضد آفتاب فلویید می تواند بر سطح پوست، پیل شود.

 

برای دریافت اثربخشی کامل از فلوئید ضد آفتاب، باید به میزان دو بند از دو انگشت از آن استفاده کنید و حتما هر دو ساعت به همین میزان تمدید کنید. برای جلوگیری از پیل شدن، زیر ضدآفتاب فلوئیدی از محصولات حاوی چربی استفاده نکنید.

 

تفاوت ضد افتاب فلوئیدی با کرم ضد آفتاب

 

هر فردی با توجه به نوع پوست خود می تواند از میان ضد آفتاب فلوئیدی و کرم ضد آفتاب یکی را انتخاب کند. تنها تفاوت این است که کرم های ضد آفتاب غلظت بالایی دارند و بر پایه روغن هستند. اما فلوئید های ضد آفتاب مایع هستند.

 

معمولا قیمت ضد آفتاب فلوئیدی بیشتر از کرم ضد آفتاب است. اما با توجه به مزایا و حس خوبی که ایجاد می کند، بازهم بسیاری از افراد خرید ضد آفتاب فلوئیدی را ترجیح می دهند.

 

بهترین فلوئید ضد آفتاب

حالا که می دانید ضد افتاب فلوئیدی چیست و چه مزایای و معایبی برای شما ایجاد می کند، بهتر است بهترین فلوئید ضد آفتاب که در ایران به فروش می رسد را نیز بشناسید.در اینجا ما به شما کمک می کنیم، در میان ضد آفتاب های فلوئیدی، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 طبق بررسی آمار خریدها و نظرات افراد، می توان انواع ضد آفتاب های فلوئیدی زیر را به عنوان بهترین فلوئید ضد آفتاب معرفی کرد.

 

 • ضد آفتاب فلوئید مای

 • ضد آفتاب فلوئید پریم

 • ضد آفتاب فلوئید الارو

 • فلوئید ضد آفتاب سیسپرسا

 

فلوئید ضد آفتاب سیسپرسا

سرآمد همه ی ضد آفتاب های فلوئیدی، فلوئید ضد آفتاب سیسپرسا است. ضد آفتاب سیسپرسا با SPF 50 دارای فیلترهای فیزیکی و شیمیایی محافظتی در برابر اشعه مضر خورشید است. اما این تنها کاری نیست که برای پوست انجام می دهد، این فلوئید اثر روشن کنندگی و رفع تیرگی و لک را به صورت تخصصی دارد. چنانچه می خواهید یک محصول خریداری کنید اما یک پکیج مراقبت از پوست را داشته باشید به خرید فلوئید ضد آفتاب سیسپرسا فکر کنید.

 

 • فلوئید ضد آفتاب ضد لک 

 • پیشگیری از ایجاد چین و چروک

 • افزایش ساخت کلاژن 

 • شاداب کننده پوست

 

ضد آفتاب فلوئید مای

این ضد آفتاب شاید ارزان ترین ضد آفتاب فلوئیدی باشد، که در بازار ایران وجود دارد. ضد آفتاب فلوئید مای از تکنولوژی WET SKIN استفاده می کند و بر اساس این تکنولوژی هم برای پوست خشک و هم برای پوست چرب کاربرد دارد. این ضد آفتاب با قدرت بالا، از پوست محافظت یکپارچه ای به عمل می آورد.

 

 • مناسب استفاده آقایان و بانوان

 • حاوی هیالورونیک اسید

 • بدون اثر سفیدی

 

ضد آفتاب فلوئید پریم

فلوئید ضد آفتاب پریم، نیز بافتی بر پایه آب و بسیار سبک دارد. به همین دلیل سریع الجذب بوده و سازگاری بالایی با انواع پوست دارد. این کرم قدرت حفاظتی بالایی دارد و با SPF50 از پوست در برابر اشعه خورشید محافظت می کند.با وجود ویتامین C در این محصول، قدرت محافظتی آن بالاتر رفته و قدرت روشن کنندگی نیز دارد.

 

 • روشن کننده پوست

 • عدم ایجاد آکنه

 • عدم ایجاد تعریق

 

ضد آفتاب فلوئید الارو

فلوئید ضد آفتاب الارو یک ضد آفتاب بی رنگ و بسیار سبک و سریع الجذب است. این ضد آفتاب بر پایه آب است بنابراین نیازی نیست زیر آن از آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. این محصول با وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی موجب پیشگیری از پیری می شود.

 

 • بافت سبک

 • دارای فیلترهای UV نسل جدید

 • دارای ترکیبات آبرسان

 

جمع بندی

در این مطلب سعی داشتیم فلوئید و ضد آفتاب فلوئیدی را به شما معرفی کنیم. ضد آفتاب فلوئیدی می تواند به تمامی بهانه هایی که برای عدم استفاده از ضد آفتاب دارید پایان بدهد. زیرا دیگر خبری از تعریق و ایجاد جوش و یا ماسیده شدن کرم نیست.

 

اما ضد آفتاب فلوئیدی خوب را از کجا بخریم؟

 اگر با خواندن این مطلب تصمیم گرفتید، این بار ضد آفتاب فلوئیدی را تست کنید می توانید برای خرید بهترین ضد آفتاب های فلوئیدی به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی آیمادورا مراجعه کرده و از بین انواع مختلف محصولات، انتخاب خود را انجام دهید و محصول را با بهترین قیمت خریداری کنید.