پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بزرگترین بابانوئل دنیا را ببینید + عکس

بزرگترین بابانوئل دنیا را ببینید + عکس

بزرگترین بابانوئل دنیا را ببینید

 

کریسمس با پیرمرد ریشوی مهربانش فرا رسید . بابانوئل مهربان حتی به هند هم سر زد .بابانوئل یک شخصیت تاریخی و داستانی در فرهنگ عامیانه کشورهای غربی و مسیحی است. نام بابانوئل با جشن کریسمس آمیخته شده‌است. بابا نوئل عمدتاً یک پیرمرد چاق با ریش سفید بلند و لباس قرمز است که در روز کریسمس یا شب قبل از آن هدیه‌هایی را برای بچه‌ها می‌آورد.به گزارش پارسناز اينجا در ساحلي از هند مي توانيد يکي از بلندترين بابانوئل هايي که دنيا به خود ديده را ملاقات کنيد.

 

هنرمند خوش ذوق سودارسان پاتنيک (Sudarsan Pattnaik) بابانوئل بزرگی را  را به ارتفاع 13.5 متر از هزار تن شن در ساحل پوري (Puri) در اديشاي (Odisha) هند ساخته است . این هنرمند خوش سلیقه  ادعا می کند که بابانوئل دست ساز وی بلندترین بابانوئل دنیاست

بزرگترین بابانوئل دنیا را ببینید + عکس

هنرمند هندی در طی دو روز و با کمک 20 تا از دانش آموزانش که در موسسه ي او (Sudarsan Sand Art Institute Of Puri)درس مي خوانند توانسته اين کار فوق العاده را انجام دهد. او وتيمش 22 ساعت روي شن ها دراز کشيده بودند تا توانستند اين بابانوئل را طي دو روز براي شب سال نو آماده کنند.

 

پاتنيک که در گذشته نيز اثار قابل توجهي مثل بابانوئل دوقلوي شش متري در سال قبل ساخته، اميدوار است که امسال با اين بابانوئل که 13.5 متر ارتفاع و 22 متر عرض دارد بتواند در گینس رکوردي جهاني ثبت کند.اين بابا نوئل امسال پيغام “صلح در جهان” با خود همراه آورده است.

 

بابا نوئل اشاره به نام یکی از کشیشان مسیحی به نام سن نیکولاس دارد که در قرن چهارم میلادی می‌زیست و از اهالی بیزانس و منطقه آناتولی در ترکیه فعلی بوده‌است. وی به خاطر کمک و دادن هدیه به فقرا شهرت داشت. جسد سنت نیکلا (نیکلاس) اکنون در کشور ترکیه در منطقه Demre (سواحل دریایی مدیترانه) مدفون است و به علت مومیایی شدن طبیعی (به علت سرما) هنوز قسمتهایی از آن سالم مانده‌است. دانشمندان در سال ۲۰۰۳ موفق به باز سازی صورت وی از روی استخوانها شدند و با کمال تعجب دریافتند که بابا نوئل واقعی رنگین پوست (پوستی به رنگ قهو ای روشن) بوده‌است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

 بابانوئل در اعماق دریا! +عکس

 

عکس های جالب از جنگل یخ زده در فنلاند معروف به زادگاه بابانوئل 

 

بابانوئلی که سنت شکنی کرد + عکس 

 

اس ام اس جدید تبریک سال نو میلادی2016