پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

ورزش یوگا و دویدن باعث کاهش ناراحتی می شوند

ورزش یوگا و دویدن باعث کاهش ناراحتی می شوند

ورزش یوگا و دویدن باعث کاهش ناراحتی می شوند,محققان می گویند که انجام رزش هایی مانند یوگا و دویدن غم و ناراحتی، استرس و افسردگی را کاهش می دهند.

 

انجام ورزش‌هایی همچون یوگا و دویدن می‌تواند تا حدود زیادی از غم و ناراحتی بکاهد و ذهن را از حالت دفاعی خارج کند.

 

ورزش به افراد کمک می‌کند تا مشکلات جسمی و درونی خود را حل کنند. غم و ناراحتی مشکلی روانی به حساب می‌آید. با این حال متخصصان دریافته‌اند که غم و ناراحتی هم به جسم و هم به ذهن مربوط است.

 

تحقیقات نشان داده است که تمرینات مربوط به ذهن و جسم مانند یوگا و مدیتیشن می‌توانند مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب ، خستگی، استرس و غم را کاهش دهند.

 

متخصصان معتقدند که تمرینات ورزشی می‌تواند به افراد کمک کند تا با غم کنار بیایند. یکی از محققان می‌گوید انجام یک برنامه هشت هفته‌ای یوگا درمانی می‌تواند از غم و ناراحتی بکاهد و شرایط ذهنی مثبت‌تری ایجاد کند.

 

ضمنا این کار از میزان عصبانیت می‌کاهد. نمی‌توان کاملا مشخص کرد چه روش یوگا برای کم کردن غم بهتر و چه روشی بدتر است.

 

در برنامه هشت هفته‌ای یوگا ابتدا تمرینات تنفسی انجام می‌شود تا فرد آرام شود سپس حرکات کششی و غیره انجام می‌شود و در آخر ورزشکاران با یکدیگر درباره تجربیات خود صحبت می‌کنند.

 

غم و ناراحتی یک بیماری نیست، بلکه مانند تولد و مرگ کاملا طبیعی و عادی است.

 

یکی از مربیان یوگا می‌گوید: ما درد را نگه می داریم، غم را نگه می‌داریم، استرس را نگه می‌داریم و همه این‌ها در بدن باقی می‌ماند و تبدیل به مشکلات و بیماری‌ها می‌شود.

 

هنگامی که ناراحتی وجود دارد بدن به یک حالت دفاعی وارد می‌شود. با به اشتراک گذاشتن مشکلات خود و انجام مدیتیشن می‌توانیم تا حدود زیادی از این فشار را کم کنیم. در کنار یوگا دویدن نیز می‌تواند تا حدود زیادی به مقابله با غم و ناراحتی کمک کند.

 

 

منبع:ایسنا