پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما 

برای افرادی که رژیم های لاغری دارند خوردن سالادهای رژیمی توصیه مهم و جدی است.این سالادها می توانند تاثیر زیادی در تغذیه رژیمی داشته باشند. اگر دوست دارید لاغر شوید و یا لاغر باقی بمانید باید در کنار ورزش به تغذیه تان نیز اهمیت بدهید.غذاهای پر چرب و پر کالری موجب چاقی می شوند و اگر هم از این مواد غذایی مصرف نشود، فرد به سرعت احساس گرسنگی می کند.

 

استفاده روغن در سالاد

بسیاری از مواد مغذی مانند ویتامین های A, D, E و K، حلال در چربی هستند و بدون وجود چربی، جذب بدن نمی شوند.بنابراین یک سالاد بدون چربی، چندان کارآیی ندارد. در تحقیقی مشخص شده است کسانی که در سالاد خود از روغن زیتون و یا کانولا استفاده می کنند، مقدار بیشتری کاروتنوئید- که ترکیبی شبیه ویتامین A است – در خون شان مشاهده کرده اند.

 

بنابر این تحقیقات، اسیدهای چرب غیر اشباع نشده، در آب کردن چربی های شکمی بسیار مفیدند و این نوع سالادها به فرد احساس سیری می دهند (تصویر 1).

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

ترکیبی از چند نوع سبزی

هر نوع سبزی از کاهو گرفته تا کلم قرمز، کاهو چینی و اسفناج، مواد مغذی منحصر به فرد و فواید بسیاری دارند.بهتر است با ترکیبی از چند نوع سبزی فوق، سالادی مقوی درست کنید. همچنین به سالاد خود کمی ریحان و جعفری خشک شده نیز بیفزایید.

 

این دو نوع سبزی، علاوه بر اینکه خوش عطرند و سالادتان را خوش طعم می کنند، مملو از آنتی اکسیدان بوده و با بیماری های مختلف می جنگند (تصویر 2).

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

استفاده از پنیر کم چرب

استفاده از پنیر کم چرب به اندازه متعادل به افراد در حفظ وزن شان و سوزاندن چربی بسیار کمک می کند. زیرا پنیر کم چرب، منبعی غنی از کلسیم بوده و در چربی سوزی موثر است (تصویر 3).

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

سالاد غنی از پروتئین

شما چه از گوشت گریل شده مرغ یا سالمون بخورید و چه باقالی و لوبیا مصرف کنید، به اندازه کافی چربی به بدن تان رسانده اید، تا جایی که کاملا احساس سیری می کنید.

 

این خوراکی ها را که می توانید مانند سالاد درست کرده و مصرف کنید، وزن شما را در بهترین حالت حفظ می کند (تصویر 4).

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

ترکیبی از سبزی و میوه

تحقیقات نشان داده است که ترکیب ویتامین ها و مواد معدنی اثر هم افزایی دارند. بدین منظور که آنها وقتی در کنار هم مصرف می شوند، قدرت بیشتری پیدا می کنند.بنابراین تا جایی که می توانید سالاد میوه و سبزی مصرف کنید.هویج، خیار، انواع متفاوت فلفل، بروکلی، نخود فرنگی، کنگر فرنگی، توت فرنگی، زغال اخته یا هلو ها بهترین انتخاب هسند.

 

می توانید از این مواد که سرشار از فیبر می باشند، به شکل سالادهای مختلف استفاده کنید (تصویر 5).

سالاد رژیمی عالی برای کاهش وزن شما

سالادی از آجیل و دانه های خوشمزه

نان سفید را فراموش کنید، چرا که سرشار از قند است و سطح قند خون را به شدت بالا می برند، اما در عوض مصرف آجیل و یا دانه ها به همراه سبزی بهترین گزینه برای برطرف کردن گرسنگی هستند و اگر هم باز کمی کربوهیدرات می خواهید، می توانید از برنج قهوه ای و یا کینو-آ استفاده کنید.

 

کینو-آ گیاهی است که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود. جزو غلات نیست و به خانواده اسفناج شباهت دارد.این گیاه در آمریکای جنوبی می‌روید و نحوه طبخ دانه‌های آن مشابه برنج است.

 

 

Loading...
شب زفاف این خواهران و برادران در یک اتاق + عکس و خبرهای عجیب
شب زفاف این خواهران و برادران در یک اتاق + عکس و خبرهای عجیب
مشاهده بیشتر