پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

مزایای تدریس خصوصی زبان

مزایای تدریس خصوصی زبان

اکثر افراد تجربه خسته‌کننده کلاس‌های زبان انگلیسی چند ساله را پشت سر گذاشته‌اند. در نتیجه به دلیل مزایای تدریس خصوصی زبان به این سمت روی آورده‌اند. همین موضوع سبب شده است که در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر پلتفرم‌های آموزش زبان انگلیسی چون TutorMe، Skooli و Wyzant باشیم.

 

در این مطلب مزایای تدریس خصوصی زبان را بررسی خواهیم کرد که در تصمیم خود برای استفاده از کمک معلم زبان انگلیسی خصوصی خوب مصمم‌تر شوید.

 

نقش کلیدی تدریس خصوصی زبان در ارتقای مهارت‌های زبانی

 

کلیدی بودن نقش معلم زبان خصوصی برای نتیجه گرفتن در مقاطع تحصیلی متفاوت چون راهنمایی در ارتقا مهارت‌های زبانی ازجمله افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. در این بخش از نظر کلیدی‌ بودن نقش تدریس خصوصی را بررسی خواهیم کرد.

 

  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه: مدرس خصوصی باتوجه‌به سطح زبان‌آموز و هدفی که دارد مثلا قبول شدن در آزمون تافل با نمره بالای 80 برنامه‌ریزی درسی را انجام می‌دهد. درنتیجه دیگر فوت وقت در برنامه اتفاق نمی‌افتد و بدین‌گونه در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.

 

  • مشخص کردن منابع آموزشی مناسب: کتاب‌های درسی و جزوات آموزشی متنوعی وجود دارد که باعث گیج شدن زبان‌آموزان می‌شود. معلم خصوصی زبان باتوجه‌به اینکه زبان‌آموز کدام یک از آزمون‌های زبان را پیش‌رو دارد و سابقه یادگیری در آموزشگاه‌های زبان که دانش‌آموز بیان کرده است، منابع آموزشی اصلی و کمکی ازجمله وب‌سایت‌های آموزشی چون FluentU که فیلم‌های آموزشی خوبی دارد را معرفی می‌کند.

 

  • سنجش منظم زبان‌آموز: یکی از ویژگی‌های تدریس خصوصی سنجش مداوم زبان‌آموز در طول آموزش است. این سنجش در هر جلسه باتوجه‌به مبحث تدریس شده ممکن است در زمینه مکالمه زبان و آمادگی برای آزمون یا هر زمینه دیگری باشد. بدین‌گونه مسیر آموزش زبان‌آموز در طول مسیر بارها اصلاح می‌شود و رسیدن به نتیجه ازجمله قبولی در آزمون دولینگو میسرتر خواهد شد.

 

موارد فوق نشان می‌دهد که چرا تدریس خصوصی زبان در موفقیت دانش‌آموزان در هر مقطع تحصیلی ازجمله دبستان، راهنمایی و دبیرستان نقش موثری خواهد داشت.

 

مزایای متعدد تدریس خصوصی زبان

 

یادگیری به‌صورت شخصی‌سازی شده

در کلاس‌های آموزش زبان چه در آموزشگاه‌ها و چه در دانشگاه به‌صورت عمومی و براساس طرح درس آموزش داده می‌شود. این موضوع در صورتی است که به‌عنوان‌مثال برخی از افراد برای آزمون آیلتس خود نیاز به تقویت بخش نگارش یا رایتینگ دارند.

 

 اگر چنین افرادی در کلاس‌های عمومی زبان شرکت کنند، صرفا وقت خود را هدر خواهند داد و به نتیجه نمی‌رسند. در مقابل در کلاس‌های خصوصی براساس نیاز هر فرد مدرس از منابع آموزشی، نرم‌افزارهای آموزشی چون PTE Preparation برای آمادگی آزمون PTE استفاده می‌کند.

 

افزایش انگیزه به‌دلیل برقراری ارتباط موثرتر با مدرس

 

در مقاله Essential Skills for English Tutors  از وب‌سایت آموزشی  Wyzant یکی از مهارت‌های مهم معلم خصوصی زبان، برقراری ارتباط موثر مدرس با زبان‌آموز است. این مزیت از مزایای تدریس خصوصی زبان برای دانش آموزان آنقدر اهمیت دارد که ممکن است نتیجه قبولی یک زبان‌آموز را از این‌رو به آن‌رو کند.

 

همچنین در مقاله How to Find a Great Online English Tutor در سایت Understood  اشاره شده است که در زمان انتخاب بهترین معلم خصوصی زبان فردی را انتخاب کنید که با فرزندتان یا خودتان ارتباط مناسبی بگیرد.

 

فرصت حل تمرین بیشتر؛ کلید موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی

 

در کلاس خصوصی مدرس زمان بیشتری برای حل تمرین در بخشی که زبان‌آموز ضعیف است، دارد. همچنین در سایت TeachEnglish در مقاله‌ای تحت عنوان How to Become an English Tutor: A Step-by-Step Guide اشاره شده است که مدرس باید باتوجه‌به نیاز دانش‌آموز زمان کلاس را برای مباحث متفاوت تقسیم کند.

 

به‌عنوان‌مثال اگر زبان‌آموز در بخش گرامر مبحث معلوم و مجهول مشکل دارد، باید تمرکز مدرس روی این مبحث باشد. چراکه دانش آموز در صورت مشکل در گرامر در بخش نگارش و درک مطلب زبان انگلیسی مشکل پیدا خواهد کرد. بدین‌گونه در آزمون آیلتس امتیاز دو بخش مهم را از دست می‌دهد و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نمی‌کند.

 

انتخاب معلم خصوصی زبان مناسب

انتخاب معلم خصوصی زبان مناسب

هر اندازه که انتخاب معلم خصوصی زبان را براساس اصول انجام دهید، نتیجه نهایی قابل‌قبول‌تری را تجربه خواهید کرد. در ادامه چند نکته مهم در رابطه با انتخاب بهترین مدرس خصوصی زبان بر اساس مقاله منتشر شده در سایت American Council on the Teaching of Foreign Languages (ACTFL) تحت عنوان نکاتی برای آموزش موثر زبان انگلیسی بررسی خواهیم کرد.

 

  • تعیین نیازها و اهدافتان از تدریس خصوصی زبان: آموزش براساس نیاز و هدف هم در زمان و هم در هزینه صرفه‌جویی خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال اگر به پلتفرم Khan Academy سر بزنید، مشاهده خواهید کرد که مدرسان براساس معیارهای متنوعی که به اهداف زبان‌آموزان ارتباط دارد، دسته‌بندی شده‌اند. در واقع این دسته‌بندی به انتخاب بهتر زبان‌آموزان کمک می‌کند.

 

  • بررسی رزومه و سابقه کاری معلمان: معمولا در پلتفرم‌های آموزش خصوصی چون استادبانک همه اساتید رزومه دارند و در پروفایل آن‌ها نظرات سایر دانش آموزان را خواهید دید.

 

  • مصاحبه با چند معلم خصوصی و مقایسه آنها: بهتر است بعد از انتخاب چند مدرس با آن‌ها صحبت کنید و سپس تصمیم بگیرید. به‌عنوان‌مثال از مدرس بپرسید که از چه وب‌سایت‌های آموزشی به عنوان منبع کمک درسی استفاده می‌کند. به‌عنوان‌مثال از سایت British Council که منبعی رایگان برای آموزش انگلیسی است، بهره می‌برد یا خیر. هراندازه که منابع مدرس به‌روزتر باشد، آموزش جذاب‌تر و اثرگذارتر خواهد شد.

 

  • برقراری ارتباط موثر با معلم خصوصی: در جلسه آزمایشی به نحوه برقراری ارتباط مدرس توجه کنید.

 

  • نظارت بر عملکرد معلم و ارائه بازخورد: در طول جلسات آموزشی حتما عملکرد معلم را تحت نظر قرار دهید و بازخورد بگیرید.

 

رسیدن به بهترین نتیجه با انتخاب بهترین معلم خصوصی زبان در استادبانک

 

استادبانک به‌عنوان پلتفرم پیش‌رو در زمینه معلم خصوصی در ایران امکان انتخاب از میان مدرس‌های بسیاری را برای تدریس خصوصی زبان فراهم کرده است. اگر مزایای تدریس خصوصی زبان شما را قانع کرده است، وارد سایت شوید و بهترین استاد زبان انگلیسی را باتوجه‌به نیازهای خود انتخاب کنید.