پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

بیوگرافی افشین نخعی بازیگر سینما و تلویزیون + عکس های افشین نخعی

بیوگرافی افشین نخعی بازیگر سینما و تلویزیون + عکس های افشین نخعی

بیوگرافی افشین نخعی 

در این پست درباره بیوگرافی افشین نخعی بازیگر سینما و تلویزیون در تاریخ 29 شهریور 1349 در شهر تهران چشم به جهان هستی گشود. وی در رشته روانشناسی عمومی موفق به کسب مدرک کارشناسی شد. افشین فعالیت خود را به صورت حرفه ای در سال 1366 و در سن 17 سالگی آغاز نمود. این بازیگر با بازی در سریال بچه مهندس و سریال گسل به شهرت بالایی بین مردم دست یافت.

 

افشین نخعی کیست؟

افشین نخعی زاده 29 فروردین 1349 در شهر تهران است که یکی از بازیگران محبوب و معروف سینما و تلویزیون در این به شمار می رود. وی با مدرک لیسانس روانشناسی عمومی پا به عرصه سینما گذاشت و شهرت خود را مدیون تلویزیون می داند.
همسر نخعی به عنوان گریمور نیز در پشت صحنه فیلم های سینمایی وی حضور داشت.

بیوگرافی افشین نخعی 

بیوگرافی افشین نخعی

 

سپس فعالیت خود را با 17 سال سن از 1366 با نقش آفرینی در فیلم “سرزمین آرزوها” به همراه بازیگرانی از جمله رضا رویگری و الماس جهانگیری آغاز نمود. پس از نخستین تجربه بازیگری و با ورود به دانشگاه به انجام ورزش بدنسازی روی آورد. نخعی با مجموعه تلویزیونی “فاصله ها” و در سال 1371 به صحنه بازیگری بازگشت.

 

 افشین نخعی و همسرش

همسر افشین به اسم ندا میقاتی یک هنرمند در عرصه گریم تلویزیون و سینما مشغول به فعالیت می باشد و امروزه طراحی گریم را انجام می دهد. همچنین خانم میقانی در حوزه چهره پردازی نیز فعال بوده و با همسرش تجربیات مشترکی دارند.

افشین نخعی بازیگر ،بیوگرافی افشین نخعی

افشین علاوه بر بازیگری به همراه همسرش به سفرهای خارجی و مسافرت علاقه زیادی دارد. همچنین دستی در نوشتن داشته و چند سال پیش موفق به نوشتن یک فیلمنامه با ماهیت روانشناسی جنایی شده است.

 

فیلم های افشین نخعی 

افشین نخعی به صورت حرفه ای از سال 1366 وارد عرصه سینما شود و با حضور در فیلم “سرزمین آرزوها” به همراه بازیگران محبوب جایگاه خود را در به اثبات رساند. از مهم ترین آثار افشین در سینما می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

سرزمین آرزوها در سال 1366

سرعت در سال 1375

صدای سخن عشق در سال 1379

آواز قو در سال 1379

چهل سالگی در سال 1387

عقاب صحرا در سال 1391

پدر آن دیگری در سال 1393

 

سریال های افشین نخعی 

نخعی به محض تجربه بازیگری و ورود به دانشگاه پا به دنیای ورزش بدنسازی گذاشت و با سریال تلویزیونی “فاصله ها” در سال 1371 به دنیای بازیگری برگشت. سپس در سال 1377 که تنها 28 سال سن داشت با سریال “روایت انقلاب” به فعالیت های هنری خود ادامه داد.

افشین نخعی و همسرش ،بیوگرافی افشین نخعی

افشین با وجود سابقه طولانی حضور در دنیای تلویزیون با سریال های “گسل” در سال 1396 و “بچه مهندس” در سال 1397 به چهره محبوب و مشهور بین مخاطبان تبدیل شد. از مهم ترین آثار افشین در تلویزیون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

روایت انقلاب در سال 1377

انتظار سرخ در سال 1377

هم پیمان در سال 1379

یاس های کوچک در سال 1379

بیابان عشق در سال 1380

پرونده های مجهول در سال 1380

شب چراغ در سال 1381

سفر سبز در سال 1381

آتش و شبنم در سال 1382

تا صبح در سال 1385

راز ققنوس در سال 1385

اولتیماتوم در سال 1389

عامل سوم در سال 1390

لارستان 6:30 بامداد در سال 1391

کشیک قلب در سال 1395

گسل در سال 1396

بچه مهندس از فصل های 1 تا 3 در سال 1397

 

مصاحبه با افشین نخعی

طبق بیانیه افشین فامیل بازی و روابط فامیلی در حوزه سینما جهت ورود به عرصه هنرپیشگی وجود دارد و همین موضوع تا حدودی سینما را به نابودی کشیده است. همچنین در مورد کیفیت بازیگری اینگونه صحبت می کند که بازیگری همچون سایر شغل ها نیازمند پشتوانه علمی می باشد.

بیوگرافی افشین نخعی

 

سپس کار بر مبنای تجربه و دانش به همدیگر به هنرپیشه کمک می کند تا قدم های درستی بردارد و پیشرفت را تجربه نماید. وی در این حوزه تحصیل و تجربه را با هم ادغام نموده و از هر دوی آنها جهت ارائه بازی به بهترین شکل ممکن استفاده کرده است. همچنین در مورد کلاس های بازیگری با هزینه های هنگفت و وعده های توخالی اینگونه بیان می کند که این موضوع صحت دارد و آن را با چشم خود دیده است.

 

افشین نخعی به جوانان توصیه کرده که جهت ورود به عرصه هنرپیشگی و سینما در هر صنفی از طریق علمی آن را دنبال نمایند. همچنین اگر قصد بازیگری دارند با ورود به دانشگاه های مورد تایید وزارت ارشاد و وزارت علوم این حرفه را ادامه دهند. جوانان با شرکت در کلاس های بازیگری و قول هایی که برای ایفای نقش به آنها می دهند اطمینان نکنند.

 

زیرا انتخاب بازیگر یک پروسه کاملا جداگانه بوده و هیچ گونه ارتباطی به کلاس های آموزشی آموزشگاه ها ندارد. البته انتخاب بازیگر دارای یک راه و روش و ساختمان بوده که آموزشگاه های بازیگری قادر به ورود به این کار نیستند. بنابراین از طریق این وعده و وعیدها و با هدف کسب درآمد از جوانان ه دلیل علاقه زیادشان به حرفه بازیگری سوءاستفاده می کنند.

 

دیدگاه افشین نفخی در مورد بازیگری

افشین نفخی در مورد فامیل بازی در حوزه بازیگری جهت دریافت نقش اینگونه بیان می کند که فامیل بازی و روابط فامیلی در سینما ایران جهت ورود به عرصه بازیگری به وفور دیده می شود. همین امر تا حدودی به سینما صدمه وارد کرده و نابازیگر جهت ماندن در عرصه هنر اینگونه به جایی نخواهد رسید.

اینستاگرام افشین نخعی 

بیوگرافی افشین نخعی

 

بنابراین بازیگری که قصد دارد به چهره ماندگار در صحنه تبدیل شود بایستی سال ها به نقش آفرینی بپردازد. زیرا از این طریق چهره وی در ذهن مخاطبان می ماند. در نتیجه بازیگری کاملا به هنر درونی فرد بستگی دارد و با دوستی و فامیل بازی نمی توان به جایی رسید. پس شاید یک شخص از طریق فامیل بازی پا به عرصه بازیگری بگذارد اما در آن صحنه ماندگار نخواهد بود.

 

جمع بندی

افشین نخعی زاده تهران و تاریخ 29 شهریور 1349 می باشد. این بازیگر معروف سینما و تلویزیون در رشته روانشناسی عمومی موفق به کسب مدرک کارشناسی شد و بعد از آن در سال 1366 با بازی در فیلم “سرزمین آرزوها” پا به عرصه سینما گذاشت.سپس با ورود به دانشگاه مجددا به حوزه تلویزیون برگشت و در فیلم “فاصله ها” نقش آفرینی کرد. نخعی با ندا میقانی گریمور سینما و تلویزیون ازدواج کرده است.