پارس ناز پورتال

بازگشت احمد سعیدی به ایران و تمام حواشی مربوط به آن!

بازگشت احمد سعیدی به ایران و تمام حواشی مربوط به آن!

بازگشت احمد سعیدی به ایران 

دراین پست، درمورد بازگشت احمد سعیدی بـه ایران صحبت می‌کنیم. احمد سعیدی جزو خواننده هاي مشهور ایرانی اسـت کـه در ایالات متحده ایالات امریکا زندگی می کند. او یکی از پردرآمدترین خواننده ها اسـت و نام او نیز برای اکثر مردم آشنا اسـت. این خواننده چندی پیش دریک گفت‌وگو اعلام کرده کـه قصد بازگشت بـه ایران را دارد. مـا در ادامه بـه پوشش خبر بازگشت احمد سعیدی بـه ایران پرداخته ایم.

 

آیا احمد سعیدی بـه ایران بازگشته اسـت؟

احمد سعیدی خواننده ایرانی ساکن ایالات امریکا کـه چند وقتی اسـت زمزمه‌هاي بازگشتش بـه همراه معین در رسانه‌ ها سرزبان ها افتاده، از تصمیم خود برای بازگشت بـه ایران خبر داد. او در گفت‌وگو با تی‌وی‌پلاس درباره بازگشت بـه ایران گفت: این جا درآمد خوبی دارم اما تصمیمم کاملا جدی اسـت. بخاطر همسرم وادار بـه مهاجرت شدم و حالا آماده بازگشت بـه مملکت خود هستم.

بازگشت احمد سعیدی به ایران 

استوری بازگشت احمد سعیدی به ایران 

آهنگ‌هاي زیادی توسط این خواننده تولید شده‌اند، اما از میان آن‌ها «وابستت شدم» و «هی بارون» وی را بـه شهرت زیادی رساندند. تلاش‌هاي دیگری دراین سبک موسیقی توسط این خواننده صورت گرفت، اما نتوانست مانند کار‌هاي اولیه او موفق جلوه کنند. سعیدی سال ۹۲ – ۹۳ بود کـه با آهنگ وابستت شدم عاشق شد ودر نهایت ازدواج کرد. همسر او ایرانی آمریکایی اسـت و با یک دیگر در کشور آمریکا زندگی میکنند.

 

خوشحالی ترلان پروانه از بازگشت احمد سعیدی به ایران

احمد سعیدی خواننده مشهور ایرانی کـه از ایران مهاجرت کرده بود با انتشار استوری از قصدش برای بازگشت بـه ایران خبر داد. ترلان پروانه بازیگر مشهور ایرانی نیز با انتشار استوری نسبت بـه این خبر واکنش نشان داد. ترلان پروانه بازیگر شیرازی سینما و تلویزیون ایران اسـت کـه در تاریخ 18 تیر 1377 بدنیا آمد.

استوری ترلان پروانه برای احمد سعیدی

پروانه لیسانس گرافیک دارد ودر رشته طراحی دوخت نیز بـه تحصیل پرداخته اسـت. او از کودکی وارد دنیای بازیگری شد. جالب اسـت بدانید کـه او در جشنواره بین‌ المللی فیلم‌هاي کودکان و نوجوانان بـه‌خاطر بازی در فیلم آهوی پیشونی سفید «۱۳۹۱» برنده پروانه زرین بهترین بازیگر دختر شد.

 

بیشتر بخوانید: بازگشت امیر تتلو به ایران و تمام حواشی ایجاد شده توسط این خواننده!

 

خلاصه بیوگرافی احمد سعیدی

احمد سعیدی در ۱۶ فروردین ۱۳۶۷ در شیراز بدنیا آمد. فعالیت جدی موسیقی او بـه سال ۱۳۸۰ برمی گردد زمانی کـه ۱۳ ساله بود با گیتاری کـه از برادرش گرفته بود ساز زدن را آغاز کرد. بر اساس گفته خودش با هدف خوانندگی نواختن را در پیش گرفته و بعد از انتشار سه آهنگ کـه با استقبال چندانی روبه‌رو نشد آهنگ وابستت شدم را منتشر کرد و بر سرزبان ها افتاد.

بیوگرافی احمد سعیدی

درسال ۱۳۹۲ آلبومی تحت عنوان وابستت شدم را منتشر کرد. او دو برادر و یک خواهر بزرگ‌تر از خودش دارد ودر رشته مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار مدرک کاردانی خودرا دریافت کرده اسـت. سعیدی بعد از انتشار آلبوم وابستت شدم بـه واشنگتن ایالات امریکا مهاجرت کرد و اکنون هم ساکن هماجا اسـت.

 

احمد سعیدی چگونه مشهور شد؟

احمد سعیدی زمانی کـه در ایران حضور داشت سال هاي زیادی را برای ورزش تکواندو فعالیت کرد و کمربند مشکی این ورزش را نیز دریافت کرد، در حال حاضر هم در کشور آمریکا بـه بدنسازی مشغول اسـت. سعیدی درکنار خوانندگی شغل دیگری ندارد اما عده اي از مواقع برای دوستانش آهنگسازی انجام میدهد و بیشتر آهنگ ها خودرا همراه با ویدئو ارائه می‌دهد.

عکس های احمد سعیدی

همانگونه کـه اشاره شد احمد سعیدی چند سالی اسـت کـه دیگر در ایران فعالیت نمی‌کند و بـه ایالات امریکا مهاجرت کرده اسـت، بر اساس گفته ها او دیگر تصمیم ندارد بـه ایران بازگردد البته خودش درباره این موضوع صحبتی نداشته اسـت اما حضور او در برخی برنامه هاي بيرون از کشور از جمله برنامه سینا ولی الله سبب شده کـه این شائبه ایجاد شد کـه او دیگر تصمیم بازگشت بـه ایران را ندارد.

 

بیشتر بخوانید: بازگشت خواننده زن امریکایی به ایران

 

خواننده های لس آنجلسی که به ایران بازگشته اند

بازگشت ناهید به ایران

نخستین خواننده اي کـه بـه ایران بازگشت، ناهید خلخالی مشهور بـه ناهید خواننده موسیقی پاپ بود. ناهید پیش از سال ۱۳۶۷ وارد عرصه خوانندگی شد ودر سال ۱۳۷۰ آلبومی بنام هدیه را در کشور آمریکا وارد بازار کرد، دراین راه شهرام شب پره بسیار بـه ناهید کمک کرد و ناهید توانست چندین آهنگ و آلبوم از خود منتشر کند. وی همین حالا ساکن منطقه پونک در تهران اسـت.

 

1. بازگشت حبیب محبیان به ایران

درسال ۸۸ با انتشار عکس دونفره رضا رشیدپور و زنده یاد حبیب محبیان در یکی از استودیو‌هاي تهران منتشر شد و حتی کار بـه مسئولان فرهنگی دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد هم کشید. حبیب با نگاشتن نامه‌اي بـه احمدی‌نژاد، خواستار حضور در کشور شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط بـه‌همراه خانواده‌اش بـه ایران بازگشت ودر رامسر اقامت کرد.

بازگشت حبیب محبیان به ایران

حبیب، گفت‌وگو‌هایي را هم انجام داد و تایید کرد کـه در ایران اسـت و قصد ادامه فعالیت‌هاي کاریش را در کشور دارد. حتی کار بـه جایی رسید کـه در بحبوحه حوادث ۸۸ یک روز قبل از مراسم سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در ورزشگاه آزادی، انتشار تصویری از یک استیج طراحی شده در زمین چمن استادیوم، شایعه حضور و اجرای زنده این خواننده دراین برنامه را قوت بخشید.

 

ولی بـه مرور و با واکنش رسمی برخی مسئولان، ماجرای فعالیت هنری حبیب در ایران فراموش شد و او تنها با حضور در برخی مراسم بـه ندرت در برابر دوربین‌ها و مردم آفتابی میشد و هر بار در مواجهه با سوال خبرنگاران می گفت: «هرچه خدا بخواهد.». آخرینبار حبیب در مراسم ختم علی طباطبایی، بازیگر جوان دیده شد کـه اشک‌هاي حبیب دراین مراسم، سوژه رسانه‌ ها شده بود.

 

2. بازگشت سامان به ایران

خیلیها وی را با ترانه «اگه تـو از پیشم بری» بـه یاد دارند. امیرارژنگ کاظمی یا همان سامان خواننده‌اي کـه در مقطعی مورد توجه قرار گرفت و آثارش در داخل کشور شنیده شد. ترانه دوصدائه‌اش با «یاس» خبرساز و سبب شد زمزمه‌هایي مبنی بر حضور این خواننده در ایران مطرح شود.

بازگشت سامان به ایران

این زمزمه‌ها چندان بیراه نبود و پس از مدتی ویدئو‌هایي از حضور این خواننده در مهمانی‌هاي بالاشهر تهران منتشر شد تا مشخص شود او سالهاست کـه در ایران فعالیت میکند. او مدتی در ایران بـه دنبال مجوز فعالیت بود، ولی پس از آنکه موفق بـه دریافت مجوز نشد، ایران را ترک کرد.

 

او فعالیتش در خارج از ایران را کمرنگ‌تر کرد، چون امید داشت مدتی بعد بتواند مجوز فعالیت در داخل کشور رابه دست بیاورد. گفته میشد سامان در جزیره قشم کنسرتی برگزار کرد. دراین برنامه، وقتی حاضران از او تقاضای اجرای برخی ترانه‌هاي قدیمی اش را کرده بودند با عذرخواهی ازآن‌ها خط مشی تعیین شده برای او دراین کنسرت یادآور شد.

 

بیشتر بخوانید: خبر جنجالی و داغ بازگشت ناصر ملک مطیعی به ایران

 

3. بازگشت فریدون آسرایی به ایران

احتمالا طرفداران گونه‌هاي مختلف موسیقی و خاصه موسیقی پاپ با نام بردن از قطعه «غریبه» یک نام بر ذهن‌شان نقش می‌بندد. فریدون آسرایی درسال ۱۳۹۴ با خواننده سبک رپ آرمین. تـو. اي. اف. ام تک آهنگی بنام «نیستی» منتشر کرد کـه واکنش‌هاي متفاوتی را برانگیخت. قبل از بازگشت بـه ایران «پایان سفری کـه برای تحصیل آغاز شده بود» فعالیت در عرصه خوانندگی مجاز را در داخل کشور شروع کرد.

بازگشت فریدون آسرایی به ایران

طبق گفته خودش، امکانات زندگی در کشور اصلا با آن طرف آب قابل مقایسه نیست. آسرایی گفته: از نظرگاه مادی باید بگویم کـه پس از بازگشت بـه ایران خیلی ضرر کردم ودر آن سالها حتی با محدودیت‌هایي مواجهه بودم. او سال ۶۷ و قبل از بازگشت بـه ایران گروه غزال و ۲ سال بعد هم گروه پرواز رابا حضور هنگامه، خواننده لس آنجلسی و رامین زمانی، آهنگساز راه انداخت.

 

آلبوم اولش «نخستین درود» با تنظیم رامین زمانی بود کـه ترانه‌هایش عبارت‌اند از: نخستین درود، گل‌اندام، دختر بندر، جاده عشق، شاه‌چراغ، جدایی، اگه میشد، تـو‌اي یار، و ایرانم؛ رابا پدرام کشتکار بـه ثبت رسانید. پس از بازگشت از کانادا، فریدون آسرایی فعالیت‌هاي هنری خود در ایران رابا آلبومی بنام «غریبه» آغاز کرد. بعد از آلبوم غریبه وی رسما مجوز فعالیت در ایران را پیدا کرد.