جستجو در پارس ناز

بیوگرافی علی عبدالمالکی آهنگساز موسیقی پاپ + عکس های علی عبدالمالکی

بیوگرافی علی عبدالمالکی آهنگساز موسیقی پاپ + عکس های علی عبدالمالکی

بیوگرافی علی عبدالمالکی 

در این پست درباره بیوگرافی علی عبدالمالکی ترانه سرا، خواننده، تنظیم کننده و آهنگساز موسیقی پاپ در تاریخ 26 مرداد 1367 در شهر تهران چشم به جهان هستی گشود. اصالت وی به لرها بر می گردد و در محله مسعودیه تهران بزرگ شده است. خداحافظی علی عبدالمالکی از خوانندگی باعث شده بود تا نام او کمرنگ شود، اما دوباره با انتشار آهنگ های جدید وارد حوزه موسیقی شد.

 

این خواننده دارای قد 185 بوده و نخستین آلبوم خود را در سال 1386 به اسم “خدانشناس” به حوزه موسیقی و جامعه هنری ارائه داد. پیش از انتشار آلبوم رسمی خود توانست 8 کنسرت بزرگ، مجاز و زنده را در ایران به اجرا درآورد.

 

علی عبدالمالکی کیست؟

علی عبدالمالکی به عنوان خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده موسیقی پاپ ایرانی، زاده 26 مرداد 1367 در شهر تهران می باشد. وی اصالتا لر بوده و با آلبوم مطرح “نامسلمون” به معروفیت و محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. علی از همان دوران کودکی پدرش را از دست داد و مادرش تنها همدم و مونس او بود.

علی عبدالمالکی ،بیوگرافی علی عبدالمالکی

نخستین فعالیت های این خواننده با خواندن آهنگ هایی شاد در مراسمات عروسی بود که به ترانه “تو فقط اشاره کن” می توان اشاره کرد. عبدالمالکی بعد از مدتی در کلاس های موسیقی شرکت کرد و بر سازهایی از جمله گیتار و کیبورد تسلط یافت. سپس ترانه “بی تو دارم میمیرم” را به تنهایی و فقط با یک گیتار خواند. بعد از این آهنگ به خواندن ترانه “مکن ناز” روی آورد.

 

فعالیت علی عبدالمالکی قبل از ورود به دنیای خوانندگی

علی عبدالمالکی قبل از ورود به دنیای خوانندگی به عنوان یک فوتبالیست در پست دروازه بانی فعالیت داشت. وی در سال 1380 با دی جی کامران به خواندن چندین آهنگ پرداخت. از آهنگ های مشترک علی و کامران می توان به “الهی” و “عشقمو بپذیر اشاره کرد.

بیوگرافی علی عبدالمالکی 

البته این آهنگ ها از هیچ سایتی به مرحله پخش نرسیدند. ولی بعد از شهرت عبدالمالکی، دی کامران این آهنگ ها را در برخی سایت های موزیک به پخش رساند که ضربه شدیدی به خواننده لر کشورمان وارد کرد. زیرا برخی ها معتقد بودند که عبدالمالکی این آهنگ ها را جدیدا خوانده است.

 

آشنایی علی عبدالمالکی با سروش طباطبایی

عبدالمالکی با سید سروش طباطبایی معروف به دی جی سروش اس اجی ترک در سال 1383 آشنا شد. اما در آن دوران علی به صورت جدی به دنبال خوانندگی نبود. البته دی جی سروش و عبدالمالکی در سال 1386 یک آهنگ تستی به صورت مشترک با هم ساختند و آن را “نفرین” نامگذاری کردند. بعد از بازه زمانی مشخص این آهنگ به مرحله پخش رسید که به دلیل تستی بودن و کیفیت پایین مورد انتقاد افراد مختلفی قرار گرفت.

 

آلبوم های علی عبدالمالکی

همانگونه که قبلا اشاره شد آغاز فعالیت هنری علی عبدالمالکی به سال 1380 باز می گردد که با دی جی کامران آهنگ های “الهی” و “عشقمو بپذیر” را ساخت. ولی این آهنگ ها بعد از به شهرت رسیدن این خواننده در سایت های موسیقی پخش شدند که ضربات سنگینی به وی وارد کردند.

بیوگرافی علی عبدالمالکی

 

البته عبدالمالکی به صورت رسمی در سال 1386 نخستین آلبوم خود را تحت عنوان “خدانشناس” به جامعه موسیقی ارائه داد و بعد از آن آلبوم “نامسلمون” را منتشر کرد. پس مهم ترین آلبوم های این خواننده به شرح زیر هستند.

 

آلبوم “خدانشناس”

علی عبدالمالکی به همراه دی جی سروش اس جی در تاریخ اسفند 1386 آلبومی به اسم “خدانشناس” را ساختند و در سایت های موسیقی پخش نمودند که هیاهوی زیادی به پا کردند. سبک نوین این آلبوم، بهره وری از فضاهای کامپیوتری و استفاده از سبک آهنگ های ترکی منجر به استقبال بی نظیر از سوی طرفدارها شد.

 

البته تکست های سروش طباطبایی در بین ترانه ها نظر اکثر طرفداران موسیقی را به خود جلب نمود. آلبوم خدانشناس دارای 8 ترک یا قطعه می باشد که ترانه سرایی و آهنگسازی آنها بر عهده عبدالمالکی و تنظیمات آنها بر عهده دی جی سروش بود. ناگفته نماند که آلبوم “خدانشناس” به قدری طرفدار داشت که با وجود گذر زمان همچنان در ماشین مخاطبان پخش می شد.

 

آلبوم “نامسلمون”

دومین آلبوم علی عبدالمالکی تحت عنوان “نامسلمون در سال 1387 با همکاری دی جی سروش ساخته و به دنیای موسیقی عرضه شد. این آلبوم حاوی 10 ترک می باشد که عبدالمالکی با ایمان ظهراب در یک ترانه شبیه ساز ترانه مهستی فیت داشت.

زندگینامه علی عبدالمالکی 

سپس در این آلبوم 2 ترانه ریمیکس مهستی توجه اکثر مخاطبان را به خود جلب نمود و دلیل آن فوت مهستی در همان سال بود. البته آلبوم “نامسلمون” بدون مجوز و غیر رسمی بود که در موسیقی ایران غوغا به پا کرد تا جایی که عبدالمالکی را بهترین خواننده بدون مجوز موسیقی ایران در سال 1387 تبدیل نمود.

 

تک آهنگ های علی عبدالمالکی

عبدالمالکی بعد از موفقیت در 2 آلبوم معروف “خدانشناس” و “نامسلمون” چندین آهنگ را به صورت تک به دنیای هنر و موسیقی عرضه نمود. از مهم ترین تک آهنگ های این خواننده در سال 1387 می توان به “تا کی باید” و “لباس عروست رخت عزاته” اشاره کرد که مورد استقبال عموم قرار گرفت. علی بعد از این دو آهنگ برای مدتی سکوت را برگزید و به سراغ گرفتن مجوز کارهایش رفت.

عکس های علی عبدالمالکی 

بیوگرافی علی عبدالمالکی

البته امروزه آهنگ های مختلفی از جمله “اشک نریز”، “به پای حرفام” و … به اسم عبدالمالکی به پخش رسیده که هیچ یک از آنها به این خواننده معروف و محبوب تعلق ندارد. تک آهنگ معروف “خدانگهدار” در تاریخ آبان 1388 از آلبوم جدید عبدالمالکی به بیرون درز پیدا کرد که به صورت مارکت و بدون تنظیم بود. اما صدای این خواننده به قدری عالی و قوی بود که تمام بار آهنگ را به دوش کشید.

 

این خواننده در 6 ماه آخر سال 1388 پرمشغله بود و ترانه سرایی و آهنگسازی را برای خوانندگان زیادی انجام داد. همچنین 6 ترانه جدید را در دنیای موسیقی منتشر کرد و به همین دلیل مجددا در رده نخست موسیقی قرار گرفت. وی فضای کار خود را عوض نموده و در سبک های دیگر خوانندگی را تجربه نمود. وی آهنگ شادی “یعنی دوستم نداشتی” را با وجود موافقان و مخالفان و با همکاری الیاس شیرزاد منتشر کرد.

 

جمع بندی

علی عبدالمالکی در تاریخ 26 مرداد 1367 در شهران تهران به دنیا آمد. این خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده اصالتا لر با انتشار آلبوم “نامسلمون” به شهرت بالایی دست پیدا کرد. وی از سال 1386 به صورت حرفه ای فعالیت هنری خود را با انتشار آلبوم نخست خود به اسم “خدانشناس” آغاز نمود. بعد از آلبوم های “خدانشناس” و “نامسلمون” روی به انتشار تک آهنگ ها آورد و در این زمینه خیلی موفق بود.