جستجو در پارس ناز

بیوگرافی علی قربان زاده بازیگر معروف سینم + عکس علی قربان زاده

بیوگرافی علی قربان زاده بازیگر معروف سینم + عکس علی قربان زاده

بیوگرافی علی قربان زاده 

در این پست، بیوگرافی علی قربان زاده را مرور می کنیم. علی قربان زاده یکی از بازیگران معروف سینما است که از شروع بازیگری تاکنون در نقش های زیادی ظاهر شده است. قربان زاده مدرک دیپلم خود را در رشته ریاضی و فیزیک دریافت کرد.

 

اما علاقه به سینما و بازیگری باعث شد تا دوره های ساخت فیلم های تجربی را بگذراند و وارد این هنر شود. از مهمترین فیلم های این بازیگر می توان به نهنگ عنبر، میلیونر میامی، شب برهنه و بانوی کوچک اشاره کرد.

 

علی قربان زاده کیست؟

علی قربان زاده یکی از بازیگران مطرح مرد در سینمای ایران است. در سال های اخیر این بازیگر در فیلم های معروفی همچون نهنگ عنبر بازی کرد که باعث شد تا چهره او شناخته تر شود. قربان زاده متولد 30 مهر سال 1357 است که دوران دبیرستان خود را در رشته ریاضی و فیزیک ادامه داد. اما در سال 73 علاقه به بازیگری باعث شد تا دوره ساختن فیلم های انیمیشن را در شرکت کلک خیال بگذراند.

بیوگرافی علی قربان زاده 

بیوگرافی علی قربان زاده

 

بعد از گذراندن این دوره قربانزاده در فیلم سیاوش ساخته سامان مقدم نقش آفرینی کرد. در واقع قربان زاده در سال 1377 با حضور در این فیلم فعالیت خود را در رشته بازیگری استارت زد. شانس حضور در فیلم سیاوش در کنار بازیگران مطرحی همچون هدیه تهرانی باعث شد تا این بازیگر یک شبه مطرح شود و به یک چهره ماندگار تبدیل شود.

 

بعد از این فیلم قربان زاده در سری اول مجموعه داستان شهر نقش آفرینی کرد و باعث شد تا محبوبیت خود را در بین عموم مردم افزایش دهد. این مجموعه همانند سیاوش مطرح نبود اما توانست شهرت این بازیگر را افزایش دهد.

 

زندگی نامه علی قربان زاده

علی قربان زاده متولد شهر آبادان است. او در برنامه دورهمی مهران مدیری سال 1396 گفت که به دلیل جنگ تنها دو سال ابتدایی تولد در آبادان بودند و بعد از آن به تهران مهاجرت کردند. قربان زاده یک خواهر و یک برادر دارد.

 

رشته تحصیلی علی قربان زاده

علی قربان زاده یکی از بازیگران موفقی است که تحصیلات متوسطه خود را در رشته ریاضی و فیزیک به پایان رساند. رشته دانشگاهی قربان زاده گرافیک انیمیشن بود. این فرد علاقه وافری به ساخت انیمیشن داشت حتی در دوره های تجربی ساخت انیمیشن هم حضور داشته است. اما این بازیگر عنوان کرده که انیمیشن در ایران طرفداران چندانی ندارد و مرده است. این بازیگر گفت که در سال 1373 برایم روشن شد که حوزه انیمیشن در ایران نفس های آخر خود را می کشد.

وضعیت تاهل این بازیگر

از وضعیت تاهل این بازیگر خبری رسانه ای نشده است. مصاحبه های چندانی از این بازیگر منتشر نشده است. چون او معتقد است باید ابتدا چیزی برای ارائه داشته باشد تا بتواند در مورد آن صحبت کند.

 

فیلم های مورد علاقه علی قربان زاده

علی قربان زاده بازیگر محبوب کشورمان بیشتر به فیلم های اجتماعی بیشتر از سایر سبک ها علاقمند داشت. او بیشتر به کارهای کارگردان های معروفی همچون لوک بسون و اسکورسیزی علاقمند است. البته به کارهای کارگردان معروف امیل کوستو تیزا هم علاقمند است. او عنوان کرده که آبزی آقای انتظامی در فیلم گاو و بازی آقای شکیبایی در فیلم هامون را خیلی دوست دارد.

علی قربان زاده بازیگر ،بیوگرافی علی قربان زاده

آغاز فعالیت هنری علی قربان زاده

قربان زاده در ابتدا تصمیم داشت تا در حوزه کارگردانی فعالیت کند و با سامان مقدم همکاری داشته باشد. اما سامان مقدم به قربان زاده پیشنهاد بازیگری داد. دوستی این دو هنرمند باعث شد تا در نهایت قربان زاده در فیلم سیاوش ساخته سامان مقدم نقش آفرینی کند. قربان زاده در آستانه چهل سالگی در فیلم نهنگ عنبر نقش آفرینی کرد. وی با این فیلم دوباره ثابت کرد که همچنان در لیست بهترین بازیگران سینمای ایران است.

 

فیلم های علی قربان زاده

همانطور که گفته شد علی قربان زاده با فیلم سیاوش پا به عرصه بازیگری گذاشت و بعد از آن در فیلم های زیادی نقش آفرینی کرد که برخی از آن ها عبارتند از:

 

• فیلم سینمایی میلیونر میامی ساخته مصطفی احمدی در سال 1395

• فیلم سینمایی نهنگ عنبر سلکشن رویا ساخته سامان مقدم در سال 1395

• فیلم سینمایی نهنگ عنبر ساخته سامان مقدم در سال 1393

• فیلم سینمایی یک عاشقانه ساده ساخته سامان مقدم در سال 1390

• فیلم سینمایی صد سال به این سال ها ساخته سامان مقدم در سال 1381

• فیلم سینمایی غزل ساخته محمدرضا زهتابی در سال 1381

• فیلم سینمایی واکنش پنجم ساخته تهمینه میلانی در سال 1381

• فیلم سینمایی بی تو تنهایم ساخته قدرت الله صلح میرزایی در سال 1381

• فیلم سینمایی بانوی کوچک ساخته مهدی صباغ زاده در سال 1380

• فیلم سینمایی شب برهنه ساخته سعید سهیلی در سال 1380

• فیلم سینمایی همکلاس ساخته سعید خورشیدیان در سال 1380

• فیلم سینمایی سیاوش ساخته سامان مقدم در سال 1377

• فیلم قلب یخی فصل سوم در سال 1391 در شبکه خانگی

• مجموعه تلویزیونی داستان یک شهر در سال 1378

• مجموعه تلویزیونی بدون شرح در سال 1381

• مجموعه تلویزیونی وارث در سال 1382

• مجموعه تلویزیونی هنگامه در سال 1383

• مجموعه تلویزیونی شبی از شب ها در سال 1384

• مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه در سال 1386

• مجموعه تلویزیونی شمس العماره در سال 1388

• مجموعه تلویزیونی نون و ریحون در سال 1389

• مجموعه تلویزیونی بی قرار در سال 1392

• مجموعه تلویزیونی دیوار به دیوار 2 در سال 1397

 

فعالیت علی قربان زاده در تئاتر

متاسفانه علی قربان زاده فقط در سینما و تلویزیون فعالیت داشته و تاکنون در تئاتر حضور پیدا نکرده است. به گفته این بازیگر یکبار با کمک چند دوست قرار بود یک تئاتر آماده کنند که اداره تئاتر آن را تایید نکرد و این تئاتر اصلا روی صحنه نرفت.

عکس های علی قربان زاده ،بیوگرافی علی قربان زاده

از دستیاری تا بازیگری و شهرت

علی قربان زاده از ابتدا قرار بود در فیلم سیاوش به عنوان دستیار کارگردان فعالیت کند اما روند کارها به نحوی پیش رفت که قربان زاده به عنوان بازیگر انتخاب شد و در این فیلم نقش آفرینی کرد و همین فیلم هم باعث کسب شهرت زیادی شد.

 

همکاری کردن قربان زاده در این فیلم هم به کسب تجربه کمک کرد و هم اینکه برای او بسیار خاطره انگیز بود. به گفته این بازیگر فیلم سیاوش یکی از فیلم های مورد علاقه اوست و بازی در این فیلم مورد پسند او واقع شده بود.

علی قربان زاده و همسرش

علی قربان زاده در برنامه دورهمی

علی قربان زاده در تیر ماه سال 1396 مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری بود. قربان زاده خانواده را بزرگترین دارایی خود می داند. او عنوان کرده که رویای چندانی ندارد و همیشه دوست دارد چیزی به دست بیاورد که دیگران هم از آن استفاده کنند. همچنین او عنوان کرد که ما بیشتر روی پروژه های فعالیت می کنیم که بحران روابط اجتماعی داریم و باید پروژه ها را به نحوی جلو ببریم که خود بزرگ بینی را کاهش دهیم.