پارس ناز پورتال

رازهای زندگی امیر تتلو از زبان فامیل نزدیک او! + عکس

مجموعه : اخبار سینما
رازهای زندگی امیر تتلو از زبان فامیل نزدیک او! + عکس

رازهای زندگی امیر تتلو 

در این پست، رازهای زندگی امیر تتلو را از زبان یکی از اهل فامیل نزدیک او به اشتراک گذاشته ایم. تتلو مشهورترین و پرحاشیه ترین خواننده ایران بود، او کسی است که فیس بوک و اینستاگرام را به آتش کشیده و رکورد شکنی میکرد. اما از زمانی که همسر هیچکس رپر مقیم انگلستان، با تتلو درافتاد و پیج او را برای همیشه بست، این خواننده افسارگسیخته شد و گویی تاج و تخت تتلو را از او گرفتند.

 

یکی از رازهای زندگی تتلو که هیچکس از آن خبر ندارد این است که تتلو یعنی چه و این لقب چه معنایی دارد. امیر تتلو هم همواره از گفتن جریان اسم تتلو طفره رفته است. اما جالب است بدانید که تتلو را یکی از بچه های فامیل او اختراع کرد. برخی می گویند خواهرزاده تتلو بود که تازه زبان باز کرده و مقصودلو را تتلو خطاب می کرد و او هم این لقب را برگزید.

 

ناگفته های زندگی امیر تتلو

یکی از روزنامه های داخلی، با یکی از اقوام نزدیک تتلو در مورد جزییات زندگی این خواننده گفت‌وگویی داشته است. او در صحبت‌هایش گفت: به نظر من با امیرحسین بازی شد تا بتوانند یکسری دستورات به او بدهند. یعنی از او سوءاستفاده شد و مغز او را شست‌و‌شو دادند. امیرحسین هر چه به سرش آمد به خاطر سادگی و بی‌شیله پیله بودن خودش بود.

رازهای زندگی امیر تتلو 

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: مادر امیر به خاطر اعتیاد همسرش از او جدا شد. امیرحسین نوجوان بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند. امیرحسین بسیار به فوتبال علاقه داشت. از طرفی هم می‌خواست در دسته‌های سینه‌زنی مربوط به عاشورا تاسوعا نوحه بخواند. گاهی دوستان امیرحسین او را به این برنامه‌ها می‌بردند تا نوحه‌خوانی کند.

 

صدای امیر خیلی قشنگ بود و اکثرا صدای او را دوست داشتند. مادرش هم به خاطر صدای خوب امیر به او گفت؛ پسرم تو که اینقدر صدایت خوب است برو خواننده شو؛ یعنی تشویقش کرد. در همان زمان هم یکی از دوستان مادر امیر که قصد داشت به خارج از کشور برود به او گفته بود که پدرم نیاز به پرستار دارد شما به خانه او بروید تا هم در طبقه پایین خانه زندگی کنید و هم از پدرم پرستاری کنید.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی امیر تتلو (امیر حسین مقصودلو) + بهترین آهنگ های تتلو

 

ماجرای کار کردن مادر تتلو در خانه دوستش

مادر امیر هم به خاطر حرف دوستش قبول کرد که به آنجا بروند؛ خانه‌ای دو طبقه در خیابان جردن. این اتفاق در ذهن امیر تاثیر بدی گذاشت و از اینکه مادرش درخواست دوستش را رد نکرد، ناراحت شد. امیر بعد از اینکه از ایران رفت یکسری بی‌احترامی‌هایی به مادرش کرد که به خاطر غرور جوانی و شرایطی که در خارج از کشور داشت، این اقدام را انجام داد.

 

چون امیرحسین به ‌شدت به مادرش علاقه داشت و به نوعی او را می‌پرستید. با وجود تمام حرف‌هایی که امیر در حالت غیرعادی به مادرش گفته بود باز مادرش می‌گفت؛ من پسرم را می‌شناسم و او را بزرگ کردم، می‌دانم روحش پاک است اصلا ایرادی ندارد هر چه می‌خواهد بگوید.

ناگفته های زندگی امیر تتلو

اطرافیان امیر در خارج از کشور باعث شدند که او هم به مشروبات الکلی روی بیاورد و هم به برخی مواد مخدر. مصرف مشروبات الکی، مواد مخدر و فشاری که دوستانش به او وارد می‌کردند منجر شد تا امیر برخی حرف‌ها را که نباید به زبان بیاورد.

 

از امیر تتلو سوء استفاده کرده اند

این فرد نزدیک به تتلو ادامه می دهد: به نظر من با امیرحسین بازی شد تا بتوانند یکسری دستورات به او بدهند. یعنی از او سوءاستفاده شد و مغز او را شست‌و‌شو دادند. امیرحسین هر چه به سرش آمد به خاطر سادگی و بی‌شیله پیله بودن خودش بود. از هر طریقی که شد از امیر خیلی سوءاستفاده کردند.

 

امیرحسین وقتی ایران بود هر کاری کرد نتوانست برای موزیک‌هایش مجوز بگیرد و اصلا نمی‌خواستند کمکش کنند. بنابراین امیر مجبور شد به هر راهی برود تا شاید بتواند برای موزیک‌هایش مجوز بگیرد و اتفاقا همین که حاضر شد به هر راهی برود و هر کاری انجام دهد از جامعه طرد شد. مثلا امیرحسین وقتی از چیزی دفاع می‌کرد از مردم حرف می‌شنید و اگر دفاع نمی‌کرد باز هم حرف می‌شنید.

 

متاسفانه امیر هر کاری کرد مردم یک داستان برایش درست کردند. اینکه اعلام کردند امیرحسین دستگیر شده ما خیلی ناراحت شدیم. امیر خودخواسته به ایران آمد. حالا شاید امیدهایی به او دادند یا اصلا خودش دلش برای خانواده‌اش تنگ شده که خواسته به ایران بیاید. امیرحسین حتی شاید پیش خودش گفته باشد فوقش مرا می‌کشند، اما به هر حال حاضر شد قید همه ‌چیز را بزند و به ایران بیاید.

 

بیشتر بخوانید: عکس های دادگاه امیر تتلو و حکم صادر شده توسط قاضی!

 

خبر آزادی امیر تتلو از زندان در عید فطر

پیشتر خواهر امیرتتلو از احتمال آزادی او به مناسبت عید فطر خبر داده بود. آذر ماه پارسال پلیس ترکیه امیرحسین تتلو را که از چندین سال پیش در استانبول زندگی می‌کرد، در مرز بازرگان به ایران تحویل داد و او‌ پس از استرداد، بازداشت شد. گفته شد پلیس ترکیه او را بعد از مشاجره با «دربان» کنسولگری ایران بازداشت کرده بود.

آزادی امیر تتلو از زندان

رسانه‌های ایران گفتند امیرحسین مقصودلو در ترکیه به علت شکایت‌های خصوصی متعدد بازداشت شد و اتهام او را «گسترش فساد و فحشا» عنوان کردند. اولین جلسه رسیدگی به اتهامات امیرحسین مقصودلو در نیمه اسفند ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد. در این جلسه مادر و خواهر او هم حاضر بودند و در حاشیه دادگاه با وی ملاقات کردند.

 

نماینده دادستان در این جلسه گفت امیر تتلو در سال‌های ۸۶، ۹۲ و ۹۵ در داخل ایران دستگیر شد و در سال ۹۷ این کشور را به مقصد گرجستان ترک کرد و در سال ۹۸ به کشور ترکیه مهاجرت کرد. جزئیات بیشتری از این جلسه دادگاه ارائه نشد. امیر تتلو گفته بود قصد دارد به ایران بازگردد و بعد در کانال تلگرامش، از بازداشت خود در ترکیه خبر داد.

 

بزرگترین حواشی که امیر تتلو به راه انداخت

تتلو درجریان انتخابات ریاست جمهوری در ایران از ابراهیم رئیسی که در آن زمان «تولیت آستان قدس رضوی» بود حمایت کرده و در گفتگویی گفته بود: «جوانی و قدرت» آقای رئیسی را سنجیده و به همین دلیل «یک تنه» از او حمایت کرده بود هر چند که به خاطر این تصمیم فشارهای زیادی را متحمل شده است.

امیر تتلو و رئیسی

تتلو با خواندن ترانه‌ای در انتخابات ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی هم حمایت کرده بود و پس از خروج از ایران بارها نظراتی در مخالفت با جمهوری اسلامی، روحانیون و دین اسلام منتشر کرد. حمایت این خواننده پاپ از محمد باقر قالیباف و ابراهیم رئیسی نامزدهای اصولگرایان در کارزار انتخابات ریاست جمهوری هم خبرساز شده بود.

 

حساب اینستاگرام تتلو که بیش از چهار میلیون دنبال‌کننده در این شبکه اجتماعی داشت، در سال ۱۳۹۹ پس از دعوت او از دختران زیر سن قانونی برای ورود به «حرمسرا» بسته شد. هم اکنون تتلو در بازداشت به سر می برد و معلوم نیست که سرنوشت او چه خواهد شد. البته اکثر افراد موافق با عفو اسلامی، آزادی و فعالیت های مجاز و قانونی امیر تتلو در ایران هستند.

 

بیشتر بخوانید: جزئیات توبه نامه امیر تتلو | قصد ازدواج و بچه دار شدن دارم!

 

امیر تتلو قبل از شهرت چگونه بود؟

یکی از اولین خبرنگارانی که با تتلو مصاحبه کرد می گوید: تتلو دوست داشت خودش را چهار سال بزرگتر و بالغ‌تر نشان دهد. پشت سر هم سیگار دود می‌کرد و حتی برایم حافظ خواند. دیپلمه ریاضی فیزیک بود، دوست داشت دانشگاه برود و موسیقی بخواند که نرفت. پدرش را تازه از دست داده بود. نام مستعار تتلو را هم خواهرزاده تازه به حرف آمده‌اش روی او گذاشته بود.

درباره امیر تتلو قبل از شهرت

تلاش ناکام یک کودک خردسال برای تلفظ نام خانوادگی مقصدلو، تتلو از آب در آمده بود. دو سالی بود که می‌خواند و اول قصد داشته خواننده موسیقی پاپ بشود. «با ترانه‌های انگلیسی همخوانی‌ می‌کردم و با سایر بچه‌های موسیقی رپ آشنا شدم. یک روز به طور اتفاقی در استودیو بودم و رضا پیشرو (خواننده رپ) مشغول ضبط ترانه واقعیتش بود.

 

وسط ترانه به من گفت امیر تو که صدایت خوب است، می توانی یک شعری بنویسی و به صورت آر ان بی اجرا کنی؟ که کردم و بسیار گرفت. همین شد که سراغ موسیقی آر ان بی رفتم. من اولین خواننده این سبک در ایرانم و حتی در حال تربیت خوانندگان دیگر هستم که در این سبک بخوانند.» بعد از آن ترانه برو از پیش من را با حسین تهی و روزبه خواندیم.

 

اولین آهنگ های امیر تتلو

ترانه‌های امیر تتلو همه از شکست عشقی بود، خیانت معشوق و عبور از عشق‌های بی‌سرانجام با زبانی که خودش می‌گفت از ادبیات خیابانی ریشه گرفته است و گویشش، آنطور که خودش گفت گویش شرق تهران بود. همان گویشی که واژه ج در آن ز تلفظ می‌شود.

 

آهنگ های تتلو که همه را خود می‌نوشت، چون هم‌وزن احساس آن روز نوجوانان بود، به دل همسن و سال‌های خودش نشست. از همان ابتدا امیر تتلو قصد داشت هر طور که شده به مشهورترین خواننده ایرانی تبدیل شود. «با خودم گفتم که بالا آمدن میان این همه خواننده بسیار سخت است. این شد که گفتم کاری خواهم کرد که به یک فوق ستاره تبدیل بشوم.»

 

اصطلاح «فوق‌ستاره» که امیر تتلو در این گفتگو اختراع کرد بعدا به ترانه‌هایش هم راه یافت. هدفی که در سال‌های اول فعالیتش، وسیله‌ای به جز ترانه‌هایش نداشت. بعد از این گفتگو، او را مرتب می‌دیدم. بسیار مشهور شده بود و خودش می‌گفت به سختی در خیابان راه می‌رود. ولی با وجود شهرت، از گزند روزمرگی‌های زندگی در ایران در امان نبود.