پارس ناز پورتال

قاصدک 24

جنجال تتوی آنجلینا جولی در اروپا

مجموعه : اخبار سینما
جنجال تتوی آنجلینا جولی در اروپا

آنجلینا جولی سال ها پیش یک تتو انجام داده بود که این تتو حالا دردسرساز شده و خیلی ها به تقلید از آنجلینا جولی اقدام به تتو کردن یک جمله دینی بودایی کرده اند.

 

تتوی یک جمله از کتاب دینی بودایی‌ها در پشت شانه چپ آنجلینا جولی سوپراستار معروف و مطرح هالیوودی، خشم و اعتراض تتوکاران تایلندی و پیروان مذهب بودا در خاور دور را به شدت برانگیخته است.

 

بر اساس این گزارش آنجلینا جولی در سال ۲۰۰۳ در سفر به تایلند یک جمله از کلام بودا رو در پشت شانه چپ خود خالکوبی کرد. از آنزمان تا کنون بسیاری از توریست‌های اروپایی و آمریکایی در سفر به تایلند، این حرکت آنجلینا رو تقلید میکنند و همین باعث نارضایتی گروهی از مردم تایلند و بودایی‌های جهان شده است که میگویند مردم غرب برای مقدسات ما ارزش و احترام قايل نیستند و آنها را به سخره می گیرند.

 

جنجالی شدن تتوی آنجلینا جولی

جنجال تتوی آنجلینا جولی در اروپا

جنجال تتوی آنجلینا جولی در اروپا

 

آن گروه از مردم اروپا و آمریکا که این نوع خالکوبی رو به روی بدنشان حک میکنند، بر این باورند که تتوی کلام مقدس بودا به روی بدن، به شخص طول عمر و رفاه بخشیده، او رو از حوادث ناگوار و روح شیطانی در دوران زندگیش مصون نگه داشته و همچون جلیقه ضد گلوله در برابر حوادث و بلاها برای انسان عمل میکند اما بودایی‌ها این کار رو بی احترامی به پیامبرشان میدانند!

 

جنجال تتوی آنجلینا جولی در اروپا