پارس ناز پورتال

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست
قاصدک 24

ورزشکارانی که بازیگر شدند

ورزشکارانی که بازیگر شدند

ورزشکارانی که بازیگر شدند,می توان گفت که فوتبالیست‌ ها و بازیگران هر دو گروه‌های محبوبی بین عمده مردم هستند و برای اینکه کدام یک از این دو قشر محبوب‌ ترند، پاسخ مشخصی وجود ندارد. برخی از فوتبالیست‌ ها شانس خود را برای ورود به دنیای هنرپیشگی و بازیگری هم امتحان کرده‌ اند.

 

بیشتر آن‌ها به ایفای نقش کوتاهی بسنده کرده‌اند و تنها عده کمی توانسته‌اند هم در برابر دوربین و هم درون مستطیل سبز ستاره باشند.

علی پروین؛ آخرین سلطان
«علی پروین»، بازیکن پیشکسوت فوتبال به تازگی برای ایفای نقشی در سریال «آخرین سلطان» روبه‌روی دوربین قرار گرفته است. البته این اولین تجربه بازیگری وی نیست. سلطان سرخ‌پوشان قبلا یک بار در سال ۱۳۷۹ درفیلم فوتبالیست‌ها به کارگردانی «علی اکبر ثقفی» بازی کرده است.
ورزشکارانی که بازیگر شدندحمید استیلی؛ باز هم فوتبالیست‌ها
این بازیکن و مربی فوتبال هم در سال ۱۳۷۹ جلوی دوربین علی اکبر ثقفی رفت تا برای اولین بار بازیگری را در فیلم «فوتبالیست‌ها» تجربه کند.
ورزشکارانی که بازیگر شدنداحمدرضا عابدزاده؛ از دروازه‌بانی تا بازیگری
«احمدرضا عابدزاده» هم با فیلم «ازدواج غیابی» به جرگه بازیگران پیوست. دروازه‌بان سابق تیم پرسپولیس، سال ۷۹ بازیگری را تجربه کرد.
ورزشکارانی که بازیگر شدندعلی انصاریان؛ سرخابی هنرپیشه
علی انصاریان را می‌توان از اولین افراد نسل جدید فوتبالی‌هاست که وارد دنیای بازیگری شده است. این بازیکن سابق تیم‌های پرسپولیس و استقلال، کار بازیگری را با سریال «زیر آسمان شهر» آغاز کرد.

 

سپس در سال‌های بعد در سریال‌های «چارخونه» و «خانه اجاره‌ای» به ایفای نقش پرداخت. اما جدیدترین و جدی‌ترین حضور انصاریان در دنیای بازیگری با فیلم سینمایی «کلاف »برای او رقم خورد. فیلمی با ژانر اکشن که سبک مورد علاقه انصاریان است.

 

انصاریان در دنیای فوتبال جزو پرسروصداها بود. شاید بتوان گفت مهم‌ترین واقعه ورزشی زندگی فوتبالی وی  انتقالش از تیم پرسپولیس به استقلال بوده است.
ورزشکارانی که بازیگر شدندعلیرضا واحدینیکبخت ؛ تجربه کوتاه آقای حاشیه
«واحدی نیکبخت» هم با سریال زیر آسمان شهر شانس خود را برای بازیگری امتحان کرد. نیکبخت در دنیای حرفه‌ای فوتبال هم جزو بازیکنان جنجالی بود. با انتقالش از استقلال به پرسپولیس در سال ۱۳۸۵  باعث سروصدای زیادی در فوتبال کشور شد.
ورزشکارانی که بازیگر شدندکریم باقری؛ کاپیتان سرخ‌ها در تلویزیون
این بازیکن باسابقه فوتبال هم در سال ۱۳۸۹  توانست نقش کوتاهی را ایفا کند. کاپیتان سابق تیم پرسپولیس، در سریال «در مسیر زایند‌رود» به عنوان بازیگر مهمان حضور پیدا کرد.
ورزشکارانی که بازیگر شدندآرش برهانی؛ گلزن استقلال و بازیگری
آرش برهانی هم جزء آخرین افرادی است که به بازیگری روی آورده. وی یک بار در سریال «در مسیر زاینده رود» به عنوان بازیگر مهمان حضور پیدا کرد. در سال ۹۲ هم در سریال «پژمان» نقش کوتاهی را ایفا کرد.
ورزشکارانی که بازیگر شدندنیما نکیسا؛ از ورزش تا موسیقی و بازیگری
نیما نکیسا دروازه‌بان سابق تیم پرسپولیس هم جزو کسانی است که خیلی زود وارد دنیای هنر شد. نکیسا ابتدا وارد دنیای موسیقی و خوانندگی شد و بعد از آن سری هم به دنیای بازیگری زد. «مامان بهروز منو زد» عنوان فیلم سینمایی است که نکیسا در سال ۱۳۹۰ در آن بازی کرده است. 
ورزشکارانی که بازیگر شدندپژمان جمشیدی؛ درخشش در بازیگری
«پژمان جمشیدی» را می‌توان از موفق‌ترین هنرپیشگان فوتبالیست دانست. مدافع سابق تیم پرسپولیس که با سریال « ساختمان پزشکان»  وارد بازیگری شد، به سرعت در این حرفه پیشرفت کرد و با سریال «پژمان» هنر بازیگری خود را به اوج رساند.

 

جمشیدی علاوه بر مجموعه‌های تلویزیونی، در فیلم سینمایی «آتش بس۲» و چندین تئاتر هم ایفای نقش کرده است.

 

سریال «سال‌های ابری» آخرین سریالی است که وی در آن به عنوان بازیگر حضور داشته و هم‌اکنون در حال پخش است. «پژمان۲» عنوان مجموعه‌ای است که به زودی جمشیدی در آن به ایفای نقش خواهد پرداخت.
ورزشکارانی که بازیگر شدندبهروز رهبری فرد- علی موسوی- محمد محمدی، دوستان «پژمان»
بازیکن سابق تیم پرسپولیس هم با «پژمان» کار بازیگری خود را آغاز کرد. رهبری فر توانست ثابت کند که در بازیگری هم مثل فوتبال توانایی دارد.

 

  دراین سریال علاوه بر رهبری فرد «علی موسوی» بازیکن سابق استقلال و محمد محمدی دروازه بان سابق سرخابی‌ها نیز در این سریال ایفای نقش کردند. بیشتر این بازیگران را در «پژمان» در حال فوتبال دیدن تماشا کردیم.
ورزشکارانی که بازیگر شدندمهدی امیرآبادی؛ آخرین هنرمند فوتبالی
شاید «مهدی امیرآبادی» آخرین فوتبالیستی باشد که به بازیگری روی آورده است. امیر آبادی  هم در مجموعه تلویزیونی «آخرین بازی» که که  مراحل فیلمبرداری خود را می‌گذراند، به عنوان بازیگر حضور پیدا کرده است. این مدافع استقلال در این سریال نقش یک بازیکن فوتبال را بازی می‌کند.
ورزشکارانی که بازیگر شدندورود دنیای فوتبال به دنیای هنر در دنیا بی‌سابقه نیست. بازیکنان فوتبال زیادی در جهان وارد حرفه بازیگری شدند. پله،دیوید بکام، زین‌الدین زیدان، اریک کانتونا، رونالدو، وینی جونز و بسیاری دیگر شانس شان را برای بازیگری امتحان کرده‌اند.

 

 

منبع:مجله مهر