پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

بیوگرافی آزیتا لاچینی و همسرش (عکس های آزیتا لاچینی)

بیوگرافی آزیتا لاچینی و همسرش (عکس های آزیتا لاچینی)

بیوگرافی آزیتا لاچینی 

در این پست، بیوگرافی آزیتا لاچینی را به اشتراک گذاشته ایم. معصومه نیکنام معروف به آزیتا لاچینی یکی از فعالین در عرصه بازیگری تلویزیون و سینما، رادیو، گویندگی و دوبلور می باشد. وی در تاریخ 26 آذر 1316 و در تهران چشم به جهان هستی گشود. سپس اجرای نمایشنامه رادیویی و کار گویندگی را در سال 1337 آغاز نمود.

 

نخستین بار در سال 1341 بر صحنه تئاتر ظاهر شد و در فیلم “مسافری از بهشت ” در همین سال به کارگردانی نصرت الله وحدت ایفای نقش نمود.

 

داستان زندگی آزیتا لاچینی

آزیتا لاچینی یکی از دوبلورهای قدیمی و بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان است. طبق گفته های وی بارها همسران و کودکان خود را از دست داده و اکثر مواقع زندگی را در فقر کامل به سر می برد. اما با وجود این شرایط سخت و طاقت فرسا به خدا توکل کرده تا تمام اتفاقات تلخ را تحمل و پشت سر بگذارد.

بیوگرافی آزیتا لاچینی 

البته واقعیت زندگی این بازیگر چند روز پیش در برنامه هزار دستان غوغایی در بین مخاطبان برنامه و سایر فضاهای مجازی به پا کرد. آزیتا روایت می کند بعضی وقت ها به وجود اینکه یک هنرمند سرشناس بود اما آفتابه مسی به دست می گرفت، چادر سر می کرد و روانه بازار می شد تا آنها را برای تامین مایحتاج روزانه بفروشد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی آفرین عبیسی و همسرش (عکس های آفرین عبیسی)

 

زندگی شخصی آزیتا لاچینی

آزیتا لاچینی تنها 11 سال داشت که ازدواج کرد و در سال 1320 و در سن 13 سالگی نخستین فرزند خود را به دنیا آورد. فرزند اول این بازیگر دختر است که وی نیز در 14 سالگی ازدواج کرده و آزیتا را صاحب 4 نوه کرده است. البته همین دختر آزیتا 5 نوه دارد که فرزند اولش 44 سال سن و نوه اش (نتیجه خانم لاچینی) 23 سال سن دارد.

زندگینامه آزیتا لاچینی ،بیوگرافی آزیتا لاچینی

سپس خانم لاچینی فرزند خودم را به اسم حبیب به دنیا آورد که به دلیل بی امکاناتی و عدم دسترسی به دکتر و بیمارستان وی را در کودکی از دست داد. هنوز داغ از دست دادن حبیب تازه بود که همسر وی در سن 27 سالگی به دیار باقی شتافت. بنابراین خانم لاچینی در سن 14 سالگی و با وجود یک فرزند بیوه گی را تجربه نمود.

 

بعد از فوت همسرش تمام مسئولیت زندگی و پرورش و تربیت دختر بر عهده آزیتا بود. در حالی که این بازیگر محبوب تنها 14 سال سن داشت که همزمان مادر شدن و بیوه شدن را تجربه کرده بود. همچنین به گفته خانم لاچینی از والدینش خجالت می کشد که برای همسرش گریه کند و به همین دلیل شب های سختی را به هق هق زدن در تاریکی و تنهایی گذراند.

 

ازدواج دوم آزیتا لاچینی

آزیتا لاچینی در سال 1334 و در موسسه زبان با آقای لاچینی آشنا شد که وی در نقش دانش آموز و ایشان نقش استاد داشت. سپس با آقای لاچینی ازدواج کرد و از وی صاحب 5 فرزند شد. همچنین به گفته خانم لاچینی با کمک همسر خود پا به عرصه بازیگری نهاد. همانگونه که قبلا اشاره شد فامیلی اصلی خانم آزیتا نیکنام بود که بعد از ازدواج ترجیح داد با فامیلی لاچینی به دنیای هنر معرفی شود.

عکس های آزیتا لاچینی ،بیوگرافی آزیتا لاچینی

فرزند دوم آزیتا و فرزند اول آقای لاچینی یک پسر به اسم محمدعلی می باشد که خود در سن 19 سالگی زندگی زناشویی تشکیل داد. محمد علی یک دختر به اسم سارا دارد که تحصیلات خود را در دانشگاه سوربن فرانسه می گذراند.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی پولاد کیمیایی و همسرش + حواشی و عکس های پولاد کیمیایی

 

مرگ پسر آزیتا لاچینی

براساس بیانیه های خانم لاچینی، پسرش محمدعلی با تزریق آمپول انسولین بیهوش و به کما رفت. آزیتا خانه ای مقابل بیمارستان جم کرایه نمود و تمام وسایل مورد نیاز بیمارستان و بهداشتی را خرید و منزل را کاملا ایزوله کرد تا پروسه درمان پسرش به تعویق نیفتد.

همچنین دکترها بدون اینکه اذیت شوند به راحتی محمدعلی را درمان کنند. یکی دیگر از بیماری های پسرش عفونت ریه بود که برخی مواقع با تنگی نفس همراه می شد. خانم لاچینی بعد از 4 سال تلاش و کمای کمرشکن، پسرش را از دست داد که همین امر وی را به فشار عصبی دچار کرد.

 

سرطان آزیتا لاچینی

خانم لاچینی اینگونه بیان می کند که پسرم سوم خود را در سال 1337 و زمانی که 20 سال سن داشت به دنیا آورد. سپس زمانی که آزیتا 47 سال سن و پسرش 27 سال سن داشت وی را ترک کرد. دکتر سرطان این بازیگر محبوب را تشخیص داد و وی به همراه پسرش برای درمان راهی فرانسه شد. در نهایت از فرانسه به همراه عروسش به آلمان رفت تا برادر عروسش وی را معالجه کند.

آزیتا لاچینی و همسرش

بیوگرافی آزیتا لاچینی

 

البته پزشکان آلمان سرطان خانم لاچینی را تکذیب کرد. در حالی که وی در آلمان به سر می برد خبر فوت پسرش محمدرضا را شنید. محمدرضا فارغ التحصیل مهندسی برق از ایتالیا بود که سر یک پروژه برق در رفسنجان کار می کرد. این بازیگر با برگشت از آلمان و فرانسه با جسد پسرش در سردخانه بیمارستان مواجه شد.

 

محمدمهدی پسر دیگر آزیتا لاچینی در سال 1342 به دنیا آمد و در حال حاضر 30 سال است در آن آلمان به سر می برد. بعد از محمدمهدی فرزند چهارم خانم لاچینی چشم به جهان هستی گشود و در سال 1356 فرزند پنجم خود را از آقای لاچینی به اسم محمود به دنیا آورد. این بازیگر سینما و تلویزیون و گوینده رادیو برای بار دوم همسر خود را به دلیل بیماری سرطان کبد از دست داد و برای بار سوم با فیروز بهجت نصیری ازدواج کرد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی سارا محمدی و همسرش + حواشی و عکس های سارا محمدی

 

از گویندگی و دوبله تا بازیگری

همانگونه که قبلا اشاره شد خانم لاچینی بعد از ازدواج با آقای لاچینی و در سال 1337 پا به عرصه گویندگی رادیو و اجرای نمایشنامه های همین بخش گذاشت. نخستین تجربه بازیگری وی در تئاتر و در سال 1340 بود که همزمان در فیلم ” مسافری از بهشت ” نقش آفرینی نمود. از مهم ترین فیلم های خانم لاچینی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

• اغر بخیر

• نهضت های آزادی بخش

• پاییز صحرا

• جنگی برای فردا

• ارثیه ایرانی

• مستنطق

• طلاق

• هشت و نیم

• زنجیره های ابریشمی

• آقای هیروگلیف

• ماهی ها در خاک می میرند

 

جمع بندی

آزیتا لاچینی به عنوان بازیگر، گوینده رادیو و دوبلور در تاریخ 26 آذر 1316 و در شهر تهران به دنیا آمد و کار گویندگی را از سال 1337 آغاز نمود. این بازیگر نخستین کار بازیگری را در سال 1340 و در تئاتر آغاز نمود و در همین سال در فیلم “مسافری از بهشت ” ساخته نصرت وحدت به نقش آفرینی پرداخت.

اینستاگرام آزیتا لاچینی 

بیوگرافی آزیتا لاچینی

 

از مهم ترین آثار خانم لاچینی می توان به “پرونده ای برای سارا “، “عروسک فرنگی “، “جنایت “، “اثیری “، “بی همتا “، “مه بانو “، “آبی “، “شیفته “، “سفر پرماجرا “، “پدر سالار ” و … اشاره کرد.