پارس ناز پورتال

قاصدک 24

گرانترین بیسکویت دنیا + عکس

گرانترین بیسکویت دنیا + عکس

گرانترین بیسکویت دنیا 

 

حراجی آثار قدیمی و اشیاء خاطره برانگیز همواره پر رونق بوده در این  میان اما به گزارش پارس ناز یک بیسکویت به قیمت چندهزار پوندی رسید ! بيسکويت به‌جا مانده از سانحه مربوط به کشتي غول‌پيکر تايتانيک، به عنوان گران‌ترين بيسکويت جهان به قيمت 15 هزار پوند فروخته شده است.

 

حراجي «هنري آلدريج اند سان» در شهرکِ ديوايززِ شهرستان ويلتشر در جنوب غرب انگليس چند شيء به جا مانده از کشتي تايتانيک را به مزايده گذاشت و اين بيسکويت 5000 پوند بيش از آنچه انتظار مي‌رفت، خريداري شد.بر پايه گزارش‌ها، يک مجموعه‌دار يوناني اين بيسکويت را خريده است.

 

ظاهراً جيمز فنويک، يکي از مسافران کشتي «کارپاتيا» اين بيسکويت را از کيفِ کمک‌هاي اوليه يکي از قايق‌هاي نجاتِ تايتانيک پيدا کرده و آن را نگاه داشته است؛ کارپاتيا يکي از کشتي‌هايي بود که از تايتانيک، پيام درخواست کمک را دريافت کرده بود.

گرانترین بیسکویت دنیا + عکس

اندرو آلدريج، صاحب اين حراجي گفت: «اين ارزشمندترين بيسکويت جهان است. نمي‌دانيم از کدام قايق نجات آمده اما تا آنجايي که مي‌دانم از هيچ‌يک از قايق‌هاي نجاتِ ديگرِ تايتانيک بيسکويتي باقي نمانده است.»

گرانترین بیسکویت دنیا + عکس

«آر‌.ام‌.اس تايتانيک» کشتي بخار بزرگي بود که پانزدهم آوريل 1912، هنگام سفر از بندر ساوت‌همپتون انگليس به نيويورکِ آمريکا به خاطر برخورد با کوه يخ غرق شد و 1514 نفر از مسافران و خدمه آن جان خود را از دست دادند.جام هديه شده به ناخداي کشتي کارپاتيا و همچنين عکسِ کوه يخي که باعثِ غرق شدن تايتانيک شد نيز از جمله اقلام حراج شده بود.

گرانترین بیسکویت دنیا + عکس

 

مطالب مرتبط:

 

عکسهای دیدنی و تاریخی کمیاب از کشتی تایتانیک

 

 الهام از کشتی تایتانیک در طراحی هتل زیبای ترکیه ای

 

لئوناردو دی‌ کاپریو از تایتانیک با رئیس اف‌ بی‌ آی + عکس