پارس ناز پورتال

تعبیر خواب شکستن پا | دیدن شکستن پا در خواب چه تعابیری دارد؟

تعبیر خواب شکستن پا | دیدن شکستن پا در خواب چه تعابیری دارد؟

تعبیر خواب شکستن پا 

بیشتر معبران تعبیر خواب شکستن پا را خوش یمن می دانند و بر این باورند که دیدن پا در خواب نشان دهنده به دستت آوردن روزی و مال و ثروت است. اما در این بین تعبیر خواب شکستن پا دلالت بر یاس و درماندگی است البته شکستگی در قسمت های مختلف پا تعابیر متفاوتی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر محمد ابن سیرین

تعبیر خواب شکستن پا از دیدگاه ابن سیرین اشاره به گذران زندگی و طول عمر دارد. در خواب های این چنینی اگر دیدید که زانوی شما آسیب و ضربه شدیدی دیده است یا در واقع زانو شکسته است نشان می دهد که کارهای شما با موفقیت انجام نمی شوند و شما دست به هر کاری می زنید شکست می خورید.

 

تعبیر این خواب گره خوردن چیزهای مختلف به هم و در باتلاق گیر افتادن است. لازم نیست بی جهت تلاش کنید و دست و پا بزنید شما در چنین موقعیتی هر تصمیمی که بگیرید عجولانه است و امکان غرق کردن شما در مشکلات را دو چندان می کند. بهتر است برای یک مدت خاص همه چیز را به حال خود رها کنید و فقط از دور به مسائل نگاه کنید تا دورنمایی بهتر نصیبتان شود.

تعبیر خواب شکستن پا 

در تعبیری دیگر در مورد شکست پا از ابن سیرین امده است که اگر خواب دیدید که زانوی شما آسیب دیده است تعبیر آن است که اگر در زندگی واقعی از نظر مالی شرایط بدی دارید از دیگران کمک بگیرید و بعد از بهبود اوضاع کمک دیگران را جبران کنید.

 

تعبیر شکستن پا از دیدگاه امام صادق علیه السلام

امام صادق علیه السلام تعبیر خواب شکستن پا را دلالت بر یاس و ناامیدی، درماندگی و … در زندگی بیان کرده است.

 

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب پسته چیست؟ | دیدن خواب خوردن پسته چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر دانیال نبی (ع)

دانیال نبی علیه السلام در مورد تعبیر خواب شکستن پا می فرماید: اگر در خواب استخوان پاشنه ی پای خود را شکسته دیدید نشانگر آن است که خبرها و اتفاقات ناگوار و روزهای دشواری در انتظارتان هستند. این خواب دلالت بر اتفاقی در زندگی است که باعث درد، رنج و غم در زندگی می شود و همه ی زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

به طور کلی درد و اندوه شما به دلیل این است که تنهایی می خواهید همه مشکلات را به دوش بگیرید و از هیچ کس کمک طلب نمی کنید. شاید چون فکر می کنید خودتان از پس همه چیز بر می آیید. باید بدانید که صبر و شکیبایی هم ظرفیتی دارد اگر اجازه دهید دیگران کمک حالتان باشند ‌و مرهم دردهای شما باشند قطعا مشکلات را زودتر رفع خواهید کرد.

 

باید بدانید که:

کمک گرفتن از دیگران به هیچ وجه نشان دهنده ی ضعف و بدبختی نیست.

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

 

منوچهر مطیعی تهرانی درباره تعبیر خواب شکست پا می گوید: اگر در خواب پاشنه ی پای شما دچار آسیب و شکستگی جدی شد به نوعی که توانایی راه رفتن و حرکت نداشتید باید بدانید در تعبیر آن شما در آینده به شخص بدی خواهید کرد که این شخص گناهکار نیست و از هیچ چیز خبر ندارد.

 

در تعبیر این خواب هیچ چیز عایدتان نمی شود و به هیچ سودی در دنیا دست پبدا نمی کنید به طور کلی بدی شما در حق فرد مقابل به نوعی است که عاقبت خوبی در دنیا و آخرت ندارد. شما بعد از مدتی از کار خود پشیمان خواهید شد چون از طرف مردم مورد سرزنش قرار می گیرید.

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر لیلا برایت

دیدن پای شکسته در خواب از دیدگاه لیلا برایت دلالت بر رخ دادن اتفاقات هولناک و اندوهناک و پیشامدهای دردناک است این رخدادها نتیجه کوچکترین اشتباهات شما در زندگی هستند و باعث رنج و آزار شما می شوند. بعد از چنین خوابی همیشه محتاطانه رفتار و عمل کنید چون یک حرکت عجولانه و بدون تدبیر می تواند‌ به نتایج غیر قابل جبران در زندگی منجر شود.

 

تعبیر خواب شکستن پا از دیدگاه ابراهیم کرمانی

 

از دیدگاه ابراهیم کرمانی تعبیر خواب شکستن پا مرتبط با پدر و مادر است. اگر فردی در خواب ببیند که هر دو پای او شکسته اند و این مشکل با درد زیادی همراه بود نشان دهنده ی است که پدر و مادر شما به صورت ناخواسته درگیر مشکلاتی می شوند که روی زندگی آن ها تاثیر می گذارند و فکر شما را به خود مشغول می کنند.

 

چنین خوابی می تواند اشاره به بیماری خاصی داشته باشد که والدین را درگیر می کند و شما در روند درمان به پدر و مادر خود کمک می کنید. یا ممکن است والدین قرض و بدهی بالایی داشته باشند که شما تمام یا قسمتی از آن را پرداخت کنید. در واقع در این خواب شما ناجی پدر و مادر در زمان سختی ها هستید.

شکستن پا در خواب

تعبیر خواب شکستن پا از نظر لوک اویتنهاو

از نظر لوک اویتنهاو تعبیر خواب شکستن پا بیانگر عافیت، سعادت و خوشبختی است.

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر کتاب سرزمین رویاها

تعبیر خواب شکستن پا از قسمت مچ و داشتن درد زیاد در کتاب سرزمین رویاها به مرگ خودتان اشاره می کند. شما در جایی دور از خانواده به رحمت خدا خواهید رفت. در تعبیر دیگر چنین خوابی به مرگ عزیزان نزدیک شما اشاره می کند.

 

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب رفتن به مکه | دیدن خواب رفتن به مکه چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب شکستن پا از دیدگاه آنلی بیتون

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر بیتون اشاره به این دارد که شما فردی با عملکرد مدیریتی ضعیف هستند. زمانی که اوضاع و شرایط در هم ریخته است شما عملکرد مدیریتی چندان خوبی ندارید و لازم است در این زمینه آموزش ببینید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

این کار باعث می شود تا شما به فرد سیاستمدار و توانمند تبدیل شوید و کسب و کار شما رونق پیدا کند. با پیشرفت در کسب و کار همکاران و اطرافیان جذب شما می شوند. اما بدون کسب اطلاعات و آموزش طعم تلخ شکست را می چشید و دیگران امید چندانی به شما نخواهند داشت و حتی ممکن است با شما همکاری نکنند.

 

تعبیر خواب شکستن پا از نظر خالد بن علی العنبری

 

این معبر دانا می گوید: برای تعبیر خواب شکستن پا باید روی تمام جزئیات خواب توجه کنید اگر در خواب پا یا هر اندام دیگری شکسته شود احتمالا در زندگی واقعی هم این عضو دچار شکستگی می شود. به طور کلی می توان اینگونه بیان کرد که پای آسیب دیده باعث ضرر و زیان شما می شود و مسائل و مشکلات متعددی برای شما ایجاد می کند.

 

تعبیر خواب شکستن پا در کتاب فرهنگ تفسیر رویا

 

در کتاب فرهنگ تفسیر رویا تعبیر خواب شکستن پا به عدم اعتماد به نفس فرد اشاره میکند. اگر فردی در خواب به علت ضرب دیدگی یا شکستگی یک یا هر دو پا دچار ناتوانی شود و نتواند کارها و فعالیت های روزمره خود را انجام دهد نشان دهنده ی عدم اعتماد به نفس و نداشتن عزت نفس است.

 

این فرد باید برای رسیدن به استقلال قدم های مهمی بردارد و از وابستگی که به دیگران دارد دست بکشد. باید به جای گوش دادن مداوم به حرف و عمل دیگران به فکر پیاده کردن ایده ها و برنامه های خود باشد تا طعم صعود و موفقیت را بچشد.

 

شکستن دو پا در کتاب فرهنگ تفسیر رویا به شکست در اقدامات و تصمیمات مهم شما باز می گردد. در واقع شما تصمیمی می گیرید که هم شکست می خورید و هم هیچ گونه خیر و نیکی از آن تصمیم حاصل نمی شود. پس بهتر است کارهای مهم و اساسی را در زمان مناسب و در شرایط ایده آل انجام دهید.

 

اگر پایتان در خواب پیچ خورد یا در چاله ای فرو رفت و دچار شکستگی شد نشان دهنده ی این است که شما انسان ساده و دل پاکی هستید و اطرافیانتان از شما سوء استفاده می کنند. در واقع با پیاده کردن نقشه های گوناگون سعی در بر هم زدن زندگی شما در زمینه های اجتماعی، مالی و عاطفی دارند و وقتی نابودی شما را ببینند خوشحال می شوند.

 

تعبیر خواب شکستن پا در کتاب بانک جامع تعبیر خواب

 

در کتاب جامع تعبیر خواب در مورد تعبیر خواب شکستن پا آمده است که اگر کسی در خواب پایش ناتوان و شکسته شد به این معنی است که در کارش فضایی ناامن و رقابتی است که شغل فرد را تحت تاثیر قرار داده است و باعث بر هم خوردن تمرکز فرد می شود.

تعبیر خواب شکستن پاها

این فرد هیچ گونه سودی در کار عایدش نمی شود و روز به روز دچار پس رفت و ضرر می شود. پس به جای اینکه اقدامات رقبا را بررسی کنید راه های پیشرفت خود را مهیا کنید و وقت و انرژی خود را صرف حسرت خوردن و حسادت به دیگران نکنید.

 

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب رفتن به مشهد | دیدن خواب رفتن به مشهد چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب شکستن پا بر‌ اساس موضوع

 

همانطور که گفته شد جزئیات خواب روی تعبیر خواب شکستن پا تاثیر می گذارد که در زیر به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 

تعبیر خواب شکستن پای دیگران

اگر در خواب پای شخص دیگری شکست دلالت بر این دارد که در یک اتفاق حقتان پایمان می شود و شما سختی های زیادی می کشید تا از حق خود دفاع کنید و مجددا آن را به دست بیاورید. شجاعت شما باعث کسب موفقیت های زیادی می شود.

 

تعبیر خواب شکستن پای راست

شکستن پای راست در خواب نشان دهنده این است که از مسیر درست منحرف شده اید و راه را اشتباه می روید.

 

تعبیر خواب شکستن پای چپ

شکستن پای چپ در خواب به معنی از دست دادن اعتقادات است. احتمالا در انجام وظایف دینی سهل انگاری می کنید. نتیجه این رفتارها می تواند به ضرر شما تمام شود. در تعبیری دیگر شکستن پای چپ در خواب نشان دهنده ازدواج با مردی است که شما را دوست دارد و برای به دست آوردن شما تلاش زیادی می کند. در کنار این مرد طعم سعادت و خوشبختی را خواهید چشید.

 

تعبیر خواب شکستن یک پا

اگر در خواب یکی از پاهایتان شکست به معنی این است که در کسب و کار خود یا در شراکت با افراد دیگر متضرر می شوید. در واقع حق شما خورده می شود و دارایی خود را از دست می دهید. اگر از تجربه خود درس بگیرید و تلاش و پشتکار داشته باشید می توانید حق خود را بگیرید و دوباره به پیشرفت در کسب و کار دست پیدا کنید.

 

تعبیر خواب شکستن دو پا

تعبیر خواب شکستن هر دو پا خوب نیست و بیانگر از دست دادن تمام مال و اموال است که قابل جبران هم نیست. شما ممکن است شرایط مالی بدی داشته باشید حتی به حداقل های زندگی هم محتاج شوید. ضربه دیدن و شکستن هر دو پا در خواب و درد داشتن این واقعه نشان دهنده ی مرگ یکی از نزدیکان یا مبتلا شدن به بیماری سخت است.

 

این بیماری، روی شما تاثیر منفی می گذارد و باعث ضعف جسمانی شما خواهد شد. در تعبیری دیگر آمده است که شکستن هر دو پا در خواب نشان دهنده ی این است که به زودی به مکانی جدید می روید که سود و منفعت بالایی برایتان دارد. این سفر و تغییرات آب و هوایی روی روحیه اعضای خانواده تاثیر می گذارند.

 

تعبیر خواب شکستن پاشنه پا

زمانی که در خواب دیدید که قوزک پایتان به شدت آسیب دید و دچار شکستگی شد تعبیر آن این است که اتفاق ناگواری برایتان می افتد. ممکن است اگر صاحب فرزند باشید آن را به صورت ناگهانی از دست بدهید و غم از دست دادن فرزند مدت زیادی باقی خواهد ماند.

تعبیر خواب پای شکسته

شکستن پاشنه پا در اثر حادثه در خواب نشان دهنده این است که شما در گذشته کاری را بدون توجه به نتیجه آن انجام داده اید و حالا از کار خود پشیمان هستید چون کار بر اساس پیش بینی شما جلو نرفته است و حالا پشیمانی هیچ فایده ای ندارد باید تلاش کنید تا این اشتباه را جبران کنید.

 

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب رفتن به کربلا چیست؟ | دیدن خواب رفتن به کربلا چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب شکستن مچ پا

زخمی شدن مچ پا یا شکستن مچ پا نشان دهنده این است که شما اوضاع روحی مساعدی ندارید و از بس اتفاقات ناخوشایند در زندگی را پشت سر گذاشته اید که رمقی برایتان باقی نمانده است. سایه انداختن غم و غصه روی زندگی شما باعث درد و ناراحتیتان شده است لازم نیست دست روی دست بگذارید و هیچ کاری نکنید شما تنها شخصی هستید که می توانید به خودتان کمک کنید و شرایط را تغییر دهید.

 

با وجود مشکلات و دشواری های فراوان وقتی بتوانید عزم خود را جزم کنید قطعا دشواری ها را نادیده می گیرید و انگیزه های قوی و خوبی در خود ایجاد می کنید. بهتر است کار مورد پسند خود را آغاز نمایید و با مردم در ارتباط باشید. با پیدا کردن دوستان جدید و بیرون امدن از لاک تنهایی انگیزهی تلاش را در خود تقویت کنید.

 

تعبیر خواب شکستن قوزک پا

اگر در خواب قوزک پای شما دچار شکستگی شد باید بدانید که تعبیر خوش بینانه ای ندارد و احتمالا خبری ناخوشایند دریافت میکنید. این خبر ممکن است مرگ عزیزان یا خویشاوندان دور شما باشد که با آنها ارتباط چندان صمیمی نداشته اید. با این وجود شنیدن چنین خبری شما را ناراحت و غمگین می کند.