پارس ناز پورتال

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402 با متن و بدون متن

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402 با متن و بدون متن

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402

دراین مطلب، مـا گالری عکس استوری چهارشنبه سوری 1402 رابه اشتراک گذاشته ایم. فرهنگ کهن فارسی پر از شگفتی و جشن هاي مختلف در طول فصل هاي سال می باشد. یکی از این جشن هاي باستانی، جشن چهارشنبه سوری می باشد. آخرین سه شنبه سال، مردم از غروب گرد هم جمع میشوند، آتش روشن می‌کنند و تا نیمه شب بـه جشن و شادی می‌پردازند.

 

گالری عکس استوری چهارشنبه سوری 1402

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402

عکس استوری چهارشنبه سوری برای اینستاگرام

عکس استوری چهارشنبه سوری برای واتس آپ

چهارشنبه سوری چه روزی است؟

ایرانیان آخرین سه شنبه سال رابا بر افروختن آتش و پریدن از روی آن بـه استقبال جشن بهاری نوروز می‌روند. این مراسم، یک جشن باستانی اسـت کـه پیش از رسیدن نوروز برگزار می شود و مردم دراین روز برای دفع بلا و برآورده شدن آرزوهایشان مراسمی را برگزار میکنند.

 

بیشتر بخوانید : عکس و متن تبریک چهارشنبه سوری 1402 | عکس پروفایل جشن چهارشنبه آخر سال

 

استوری واتس آپ چهارشنبه سوری

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402 بدون متن

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402 با متن

قدیمی ترین اشاره بـه چهارشنبه سوری را در کتاب «تاریخ بخارا» نوشته‌ي ابوبکر محمد بن جعفر نرشخی درسال هاي ۲۸۶ تا ۳۵۸ هجری قمری می‌توان یافت. سنت اصلی در تاریخچه و آداب و رسوم جشن چهارشنبه سوری برپایی آتش و خواندن شعر «زردی مـن از تـو، سرخی تـو از مـن» هنگام پریدن از روی آن بوده اسـت.

عکس پروفایل چهارشنبه سوری 1402

عکس تبریک چهارشنبه سوری

عکس نوشته چهارشنبه سوری

این شعر دعایی بوده اسـت کـه ایرانیان از قدیم برای آتش می‌خواندند و ازآن میخواستند تا بیماری‌ها و نگرانی‌هاي سال گذشته را ازآن‌ها بگیرد تا سال جدید رابا شادکامی و سرزندگی شروع کنند. چهارشنبه سوری هم چنین نخستین پایکوبی برای پیشواز بهار شمرده می شود.

 

بیشتر بخوانید: عکس و متن تبریک چهارشنبه سوری 1402 جشن اخر سال

 

آداب و رسوم چهارشنبه سوری

در تاریخچه و آداب و رسوم جشن چهارشنبه سوری آمده اسـت کـه قبل از ورود اسلام بـه ایران هر سال ۱۲ ماه، و هرماه ۳۰ روز بوده کـه هر کدام از این ۳۰ روز دارای اسمی مشخص بوده کـه بعد از ورود اسلام بـه ایران تقسیمات هفته نیز بـه آن اضافه شد. در ایران باستان در پایان هرماه جشن و پایکوبی با نام سور مرسوم بوده اسـت.

استوری برای چهارشنبه سوری

عکس استوری چهارشنبه سوری 1402

عکس تبریک چهارشنبه سوری

جشن سور از مراسم اصیل ایران بوده اسـت و منشا خارجی ندارد. این جشن مختص ایرانیان اسـت و همه ی ایرانیان در سراسر دنیا از جمله مقیمان کانادا، ایالات امریکا و سایر کشور هـای آسیایی از جمله ترکیه این روز رابا نام چهارشنبه سوری جشن می‌گیرند.

 

عبارت «چهارشنبه سوری» از دو کلمه تشکیل شده اسـت کـه یکی بـه معنی روزی از روزهای هفته و دومی شکلی دیگری از کلمه سرخ اسـت. آتش از عناصر چهارگانه اسـت و تنها عنصری اسـت کـه آلوده نمیشود بهمین منظور از گذشته هاي بسیار کهن تا کنون این آداب مرسوم بوده اسـت.

 

بیشتر بخوانید : اس ام اس چهارشنبه سوری 1402 «متن و جوک های خنده دار چهارشنبه سوری ۱۴۰۲»

 

نکات و توصیه های چهارشنبه سوری

هرگز اجازه ندهید کودکان خردسال دست بـه وسایل آتش بازی بزنند. کودکان بزرگ‌تر باید فقط تحت بازرسی دقیق بزرگسالان از آن ها استفاده کنند. وسایلی مانند ترقه، فرفره، آبشار و فشفشه درصورت استفاده غلط میتوانند بسیار خطرناک باشند. اگر بـه بچه‌ها فشفشه و طرقه میدهید، مطمئن شوید کـه آن ها را بیرون و دور از صورت، لباس و مو نگه دارید.

عکس آتش برای چهارشنبه سوری

استوری آتش برای چهارشنبه سوری

جدیدترین عکس استوری چهارشنبه سوری

هرگز از وسایل آتش بازی هاي غیرقانونی استفاده نکنید. فقط آتش بازی هاي قانونی و ایمن بخرید. آتش بازی هاي قانونی دارای برچسب با نام سازنده و دستورالعمل ها هستند، موارد غیرقانونی بدون برچسب هستند. وسایل آتش بازی را در جای خشک و خنک نگه‌داری کنید. این وسایل هرگز نباید توسط افرادی کـه الکل یا مواد توهم زا مصرف کرده اند مورد استفاده قرار گیرد.

 

هر شخصی کـه از آتش بازی استفاده میکند یا در نزدیکی ایستاده اسـت باید از عینک محافظ استفاده کند. هم چنین، هرگز وسایل آتش بازی روشن را در دستان خود نگه ندارید. از مواد آتش بازی فقط دور از افراد، منازل و مواد قابل اشتعال استفاده کنید. همیشه از وسایل آتش بازی در بیرون استفاده کنید ودر صورت بروز حادثه یک سطل آب و یک شلنگ در نزدیکی خود داشته باشید.