پارس ناز پورتال

قاصدک 24

کشف مجسمه خدایان آشوری در مریخ + عکس

کشف مجسمه خدایان آشوری در مریخ + عکس

کشف مجسمه خدایان آشوری در مریخ  

 

علاقه مندان به اثبات حیالت در مریخ هر بار در عکسهای منتشر شده از سطح مریخ بدنبال آثار حیات و تمدن میگردند و به گزارش پارس ناز سایه ها و اشکال مختلف سنگها را تشبیه به حیوانات ، انسانها و اجسام میکنند . در تازه ترین کشف این اشخاص بعد از اينکه یک خرس و  سنگواره دايناسور را روي مريخ پيدا کردند، اخيرا چشمان تيزبين دانشمندان مجسمه خدايان آشوريان باستان را روي اين سياره سرخ يافته‌اند.

 

کاوشگر آپورچونيتي ناسا در مريخ روز دوشنبه گذشته تصاويري از يک صخره را به زمين مخابره کرده که شبيه به نابو، خداي خرد و نوشتار در اساطير آشوري و بابلي است. اين تصوير از سمتي از مريخ گرفته شده که «دهانه کانسپشن» نام دارد و منطقه‌اي است که به دليل پوشش عجيب و غريب صخره‌اي نزديک دهانه هميشه يکي از اسرار مورد توجه دانشمندان بوده است.

کشف مجسمه خدایان آشوری در مریخ + عکس

اسکات وارنينگ، يکي از دانشمندان ناسا، مي‌گويد: «اين صورت‌ها را در بررسي‌ تصاوير بخش‌هاي مختلف مريخ يافته‌اند. يکي از اين صورت‌ها به سمت ماست و ديگري دارد به سمت چپ نگاه مي‌کند. صورتي که مستقيم نگاه مي‌کند، شبيه به صورت‌هاي افرادي است که در دوره باستان در بين‌النهرين زندگي مي‌کردند».

 

هرچند که ممکن است هشدارها و زنگ‌ها براي شکارچيان بيگانگان زده شود، ناسا هيچ علاقه‌اي به کشف چهره دوم ندارد.گاي وبستر، سخنگوي ناسا، نيز در اين مورد مي‌گويد: «ممکن است بگوييد که اين تصوير، يک صخره طبيعي است که در کنار دهانه کوچکي روي مريخ به اين شکل درآمده است و اين موضوع را که برخي فرهنگ‌هاي باستاني اين صورت‌ها را درست کرده‌اند، رد کنيد. با اين حال، خيلي هيجان‌انگيز است که مردم از تصورات خود استفاده مي‌کنند و از انتشار عمومي تصاويري که از کاوشگر مريخ گرفته شده، لذت مي‌برند».

کشف مجسمه خدایان آشوری در مریخ + عکس

ناسا همچنين يک منطقه از تپه‌هاي شني را روي اين سياره و از روي تصاوير پيدا کرده است که شبيه به يک ساختمان دو طبقه است و وسعتي به اندازه يک زمين فوتبال دارد. ناسا اميدوار است که با بررسي‌هاي بيشتر اين تصاوير ارسال‌شده، اطلاعات بيشتري در مورد محيط‌ زيست مريخ کسب کند.

 

 

مطالب مرتبط:

 

در مریخ احتمال وجود حیات چند برابر شد + عکس

 

کشف جعبه ای مرموز در سیاره سرخ +عکس

 

وقتی قلب سیاره مریخ شکسته می شود (عکس)