پارس ناز پورتال

قاصدک 24

درهاي کعبه به روي اردوغان توسط ملک سلمان باز شد+ عکس

درهاي کعبه به روي اردوغان توسط ملک سلمان  باز شد+ عکس

درهاي کعبه به روي اردوغان توسط ملک سلمان باز شد

 

رجب طیب اردوغان رئيس جمهور ترکيه روز گذشته، به منظور ديدار با مقامات سعودي و بررسي تحولات منطقه، وارد رياض شد..”اردوغان” و هيئت همراه او، پس از ورود به جده، مُحرم شدند و براي انجام مناسک حج عمره به مکه رفتند. “ملک سلمان” -پادشاه عربستان- دستور داد درهاي کعبه، به روي رئيس جمهور ترکيه باز شود.”

درهاي کعبه به روي اردوغان توسط ملک سلمان  باز شد+ عکس

“اردوغان” و هيئت همراه او، پس از اتمام مناسک عمره، براي زيارت مسجد النبي و حرم شريف نبوي، عازم مدينه منوزه خواهند شد.

 

همسر رجب طیب اردوغان ،امينه اردوغان در بدو ورود به عربستان هنگامي که تيم تشريفات به استقبال همسرش رجب طيب اردوغان آمد پشت سر او قرار گرفت.اين در حاليست که در اغلب سفرها و ديدارهاي ديپلماتيک امينه اردوغان کنار همسرش و دوشادوش او حرکت مي کند و در ميتينگ هاي داخلي هنگام سخنراني رجب طيب اردوغان گاه چنان نزديک به او قرار مي گيرد که با هيجاني شدن نطق شاهد برخورد دست اردوغان به او هستيم.

درهاي کعبه به روي اردوغان توسط ملک سلمان  باز شد+ عکس

به نحوی که در يکي از ميتينگ هاي انتخابات محلي سال 2014 امينه اردوغان چنان نزديک به اردوغان قرار گرفته بود که هنگام انتقاد اردوغان از دولت موازي گولن،جايي که او فتح الله گولن را مورد خطاب قرار مي داد،دست اردوغان به سر امينه،همسرش برخورد کرده و امينه اردوغان با اين اتفاق در برنامه زنده با لبخند از او فاصله گرفت.

درهاي کعبه به روي اردوغان توسط ملک سلمان  باز شد+ عکس

شایان ذکر است در سفر اردوغان به مالزي هم زوج ديپلمات دست در دست هم کنار مقامات ارشد اين کشور ظاهر شدند.اما روز گذشته در سفر عربستان آنچه اتفاق افتاد اين بود که امينه برعکس ديگر ديدارهاي خارجي و ميتينگ هاي داخلي کنار اردوغان،همسر رييس جمهورش قرار نگرفت و اردوغان همانند مقامات عربستان بدون حضور همسرش ديدارهاي خود را انجام داد.

 

 

ديدارهايي که در مجموع پيرامون مسائل منطقه شکل گرفت.رييس جمهور اردوغان و ملک سلمان پادشاه عربستان موضوعات استراتژيک را محور صحبت و قراردادهاي خود قرار دادند

 

 

مطالب مرتبط:

 اردوغان رئیس جمهور ترکیه جوانی را از خودکشی نجات داد +عکس

اعتراض جالب بازیگران ترکیه به اردوغان (عکس)

کمپین خندیدن زنان در ترکیه + عکس

فوتبال مختلط اعتراضی دانشجویان در ترکیه (عکس)