پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بازيگر زن مشهور هالیوودی درگذشت + عکس

مجموعه : اخبار سینما
بازيگر زن مشهور هالیوودی درگذشت + عکس

بازيگر زن مشهور هالیوودی درگذشت

 

مورین اوهارا، ستاره سینمای ایرلند و آمریکا در سن نود و پنج سالگی در خانه اش در ایالت آیداهوی آمریکا درگذشت.اوهارا اغلب در کارهای کارگردان شهیر سینما، جان فورد، ایفای نقش می کرد.بازيگر سرشناسي که بيشتر به خاطر ايفاي نقش در فيلم «معجزه در خيابان سي‌وچهارم» و فيلم‌هاي به کارگرداني جان فورد مشهور بود، شنبه به مرگ طبيعی درگذشت.مورين اوهارا در 95 سالگي در خانه‌اش در آيداهو چشم از جهان فروبست.

بازيگر زن مشهور هالیوودی درگذشت + عکس

خانواده اوهارا درباره مرگ او گفتند : «مورين مادر، مادربزرگ و رفيق دوست‌داشتني ما بود. او در آرامش در کنار خانواده‌اش و در حالي که به موسيقي متن فيلم محبوب خود «مرد آرام» گوش مي‌داد، درگذشت

 

اوهارا در کنار جان وين در سال 1952 در فيلم «مرد آرام» به کارگرداني جان فورد بازي کرده بود. او يکي از بازيگران محبوب فورد بود و در پنج فيلم به کارگرداني او بازي کرد، که يکي از مشهورترين اين فيلم‌ها «دره من چه سرسبز بود» برنده پنج جايزه اسکار شد.

 

اين بازيگر که در سال 1939 براي بازي در فيلم «گوژپشت نتردام» به هاليوود آمده بود، در سال 1947 در کلاسيک «معجزه در خيابان سي‌وچهارم» در کنار ناتالي وود نقش‌آفريني کرد.مورين اوهارا سال گذشته جايزه اسکار افتخاري يک عمر دستاورد هنري را دريافت کرد.

 

مطالب مرتبط:

 

آخرین عکس افراد مشهور قبل از مرگشان

 

آخرین جملات افراد مشهور قبل از مرگ + عکس

 

قتل دختر پس از 18 ساعت تجاوز بیشرمانه (عکس)