جستجو در پارس ناز

بیوگرافی حسین توکلی خواننده ایرانی + عکس های حسین توکلی

بیوگرافی حسین توکلی خواننده ایرانی + عکس های حسین توکلی

بیوگرافی حسین توکلی 

در این مطلب، بیوگرافی حسین توکلی خواننده جوان ایرانی را مرور می کنیم. آقای حسین توکلی یکی از خواننده های ایرانی در عرصه موسیقی پاپ است. وی متولد 15 خرداد سال ۱۳۶۲ در خرمشهر می باشد. ساز تخصصی حسین توکلی گیتار و زمینه تخصصی اش آهنگسازی است. در ادامه با خصوصیات و بیوگرافی حسین توکلی خواننده نسل جوان ایرانی بیشتر آشنا می شویم.

 

سابقه ی حضور این خواننده ی جوان، حسین توکلی در عرصه موسیقی و خوانندگی حدود 12 سال است و نکته قابل توجه و مهم در خصوص این خواننده نام آشنا این است که با وجود سابقه ی کوتاه، توانسته است موفقیت های زیادی در عرصه خوانندگی کسب کند.

 

وضعیت تاهل حسین توکلی

حسین توکلی در حال حاضر مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

 

نکات جالب درباره حسین توکلی 

یکی از خصوصیات بارز حسین توکلی خوش رو و خندان بودن وی می باشد که از مهم ترین ویژگی های شخصیتی او به شمار می رود. از دیگر ویژگی های قابل لمس این خواننده ی خوش صدا و مردمی کشور ما، پشتکار و تلاش فراوان برای ارائه یک موسیقی حرفه ای است که این ویژگی شخصیتی او، قابل تقدیر است.

بیوگرافی حسین توکلی خواننده ایرانی

بدون شک یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شد وی در طی تمام 12 سال کاری خود در عرصه موسیقی، موفق به چشم اید همین تلاش و پشتکار زیادش بوده است. یکی از ویژگی های مهم این خواننده ی محبوب کشور ما، حسین توکلی داشتن صدایی دلنواز و پر طنین است که موجب شده او را از نظر ردیف صوتی با محمد اصفهانی مقایسه کنند و همچنین از نظر، سبک خوانندگی او را هم تراز محمد علیزاده بدانند.

 

ساز تخصصی حسین توکلی خواننده نسل جوان ایرانی

همانطور که گفته شد ساز تخصصی حسین توکلی خواننده و آهنگساز جوان، گیتار است و شروع فعالیت موسیقی او به سال 1388 برمی گردد.

 

مهاجرت حسین توکلی به تهران

حسین توکلی ابتدا در محل تولد خود، موسیقی را استارت زد و خوشبختانه موفق هم شد و توانست در همان جا، مخاطبان و طرفداران زیادی پیدا کند. پس از مشاهده این استقبال از سوی مردم، تصمیم گرفت برای اینکه در عرصه خوانندگی، پیشرفت داشته باشد.

زندگینامه حسین توکلی ،بیوگرافی حسین توکلی

سپس تبدیل به یک خواننده حرفه ای و کشوری شود خرمشهر را در سال ۱۳۹۰، ترک کند و برای ادامه فعالیت خود و زندگی به تهران، مهاجرت کند. اما وی همچنان خرمشهر را زادگاه خود می داند و همیشه با افتخار می گوید که من یک خواننده جنوبی هستم.

 

آغاز فعالیت های هنری  حسین توکلی

حسین توکلی علاوه بر فعالیت در حوزه موسیقی ابتدا در تئاتر بازی کرده است. بنابراین می‌توان گفت که شروع فعالیت هنری حسین توکلی به تئاتر برمی گردد. در واقع او ابتدا وارد عرصه ی تئاتر و بازیگری در کشور شد و سپس، علاقه مند به خوانندگی و موسیقی شد. البته زمانی که او در عرصه ی تئاتر مشغول به فعالیت بود فعالیت های قرآنی هم داشت و یک قاری حرفه ای قرآن بود.

ورود حسین توکلی به عرصه موسیقی و خوانندگی، از سال ۱۳۷۲ شروع شد. او در این دوره، کار خود را با خوانندگی در هلال احمر خرمشهر شروع کرد. سپس زیاد طول نکشید که توکلی توانست اولین آهنگ خود را در سال ۱۳۸۱ به نام انتظار، راهی بازار موسیقی کند.

 

آلبوم های حسین توکلی

حسین، آهنگ انتظار را در سازمان صدا و سیمای مرکز خوزستان، ضبط نمود و در بازار موسیقی، انتشار داد. پخش این تک آهنگ نه تنها شروع فعالیت موسیقی حسین توکلی بلکه شروع دست آورد ها و معروفیت وی نیز در عرصه موسیقی و خوانندگی بود. بعد از آن تک آهنگ حسین توکلی کارهای زیادی در عرصه ی موسیقی برای صدا و سیمای استان خوزستان ساخت و اجرا کرد.

عکس های حسین توکلی خواننده ایرانی

این اجرا به سرعت توانست، نظر مخاطبین مخصوص به خود را جلب کند و از خوانندگان نسل جوان مورد علاقه ی مردم شود. همان طور که قبلا اشاره کردیم پشتکار و تلاش فراوان، از مهم ترین ویژگی های این خواننده خوش آوازه جنوبی است. وی به دلیل فعالیت زیاد و پشتکار قابل توجه موفق شد بعد از ساخت چندین تک آهنگ و فعالیت در صدا و سیما، اولین آلبوم موسیقی خود را منشر کند.

 

اولین آلبوم حسین توکلی به نام اگر تو نبودی در سال ۱۳۸۶ ضبط و راهی بازار موسیقی شد. حسین توکلی برای ضبط اولین آلبوم خود توانست با شرکت ایران گام، همکاری کند به همین دلیل این آلبوم نیز مورد توجه عموم مخاطبان قرار گرفت و با فروش خوبی همراه بود.

 

دومین آلبوم حسین توکلی (یک لحظه بود(

حسین توکلی بعد از اولین آلبوم خود به نام اگر تو نبودی که با فروش زیادی مواجه شد تصمیم گرفت که دومین آلبوم خود را نیز راهی بازار کند. وی آلبوم دوم خود را تنها ۲ سال بعد از انتشار آلبوم اول راهی بازار کرد یعنی در سال ۱۳۸۸ تولید شد اما متاسفانه قبل از انتشار در بازار، در فضای اینترنت، پخش شد. با این حال، باز هم این آلبوم در لیست آلبوم های موفق سال قرار گرفت و فروش خوبی از این آلبوم، به دست آورد.

 

افتخارات و جوایز حسین توکلی

یکی از افتخارات حسین توکلی حضور او در دو دوره از جشنواره های تولیدات موسیقی مراکز صدا و سیمای کشور است که او موفق شد در این دوره ها دست‌آورد های برتری را کسب کند. کسب چنین عنوانی سبب شد افتخاری به سایر افتخارات صدا و سیما و همچنین مردم آبادان و خرمشهر، افزوده شود.

اینستاگرام حسین توکلی خواننده ،بیوگرافی حسین توکلی

بیوگرافی حسین توکلی

 

همچنین حسین توکلی بعد از عرضه ی آلبوم های موفق و جلب نظر عموم مردم، توانست بسیاری از کارهای خود را در شبکه های سراسری نیز به اجرا درآورد. خوانندگان مورد علاقه حسین توکلی به گفته خودش، محمد اصفهانی و مرحوم ناصر عبداللهی می باشند.

 

سخن اخر

حسین توکلی یکی از بهترین خواننده های موسیقی پاپ ایرانی موفق شده تا به امروز، ۴ آلبوم موسیقی تهیه و در بازار موسیقی کشور منتشر کند که نام این آلبوم ها توهم، اگه تو نبودی، یه لحظه و بهونه می باشد. علاوه بر این، او چندین تک آهنگ دیگر را هم تهیه و منتشر کرده است.