پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

چگونه می توان از اصل بودن ضد آفتاب خریداری شده مطمئن شد؟

چگونه می توان از اصل بودن ضد آفتاب خریداری شده مطمئن شد؟

استفاده از ضد آفتاب، موضوعی ضروری برای حفظ سلامت پوست و جلوگیری از عوارض اشعه‌های نور خورشید است. با توجه به اهمیت این محصول، متأسفانه شاهد افزایش نمونه‌های تقلبی در بازار هستیم که می‌توانند سلامت پوست شما را به خطر بیندازند.

 

بیش از 39 درصد از محصولات ضد آفتاب موجود در بازار تقلبی و فاقد تاریخ انقضا هستند. به همین دلیل، به‌سراغ بررسی راهکارهای تشخیص اصل بودن ضد آفتاب رفته‌ایم تا به‌جز اشعه‌های نور خورشید، با تهدید دیگری روبه‌رو نباشید.

 

راهکارهای تشخیص ضد آفتاب اصل از تقلبی

راهکارهای تشخیص ضد آفتاب اصل از تقلبی

به‌طور کلی، چندین راهکار و ترفند در بین حرفه‌ای‌ها وجود دارند که با توجه به آن‌ها می‌توان ضد آفتاب اصل (Original Sunscreen) را از تقلبی تشخیص داد. دقت کنید که همه این موارد باید همراه با همدیگر بررسی شوند تا به‌صورت 100 درصدی از اصل بودن محصول مطمئن شوید:

 

بررسی بسته‌بندی

 • جعبه: با دقت کافی به جعبه ضد آفتاب توجه کنید. جعبه ضد آفتاب اصل باید از جنس مرغوب و بدون ایراداتی مثل چاپ نامناسب، ناهمواری، یا چسب‌کاری ناقص باشد.

 

 • اطلاعات: اطلاعات درج شده روی جعبه را به طور کامل مطالعه کنید. این اطلاعات باید شامل نام برند، نوع ضد آفتاب، تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات فعال، شماره بچ، بارکد، و مجوزهای مربوطه باشد.

 

 • غلط املایی: به دنبال هرگونه غلط املایی یا نگارشی در متن درج شده روی جعبه باشید. وجود غلط املایی می‌تواند نشان‌دهنده تقلبی بودن محصول باشد.

 

 • بارکد: بارکد روی جعبه را با استفاده از یک بارکدخوان یا اپلیکیشن‌های مخصوص اسکن کنید. بارکد محصول اصل باید به‌درستی اسکن شده و اطلاعات مربوط به محصول را نمایش دهد.

 

بررسی لیبل

 • لیبل: لیبل ضد آفتاب باید به طور مرتب و بدون کج‌روی یا تاخوردگی روی بطری یا تیوپ چسبیده باشد.

 

 • اطلاعات لیبل: اطلاعات درج شده روی لیبل را به‌دقت بررسی کنید. این اطلاعات باید شامل نام برند، نوع ضد آفتاب، SPF، فاکتور محافظت در برابر UVA و UVB، و ترکیبات فعال باشد.

 

 • تطابق اطلاعات: اطلاعات درج شده روی لیبل باید با اطلاعات درج شده روی جعبه مطابقت داشته باشد.

 

بررسی محتویات محصول

 • رنگ و بو: رنگ و بوی ضد آفتاب اصل را با نمونه‌های مشابه یا توضیحات ارائه شده توسط شرکت سازنده مقایسه کنید. هرگونه تفاوت فاحش در رنگ یا بوی محصول می‌تواند نشان‌دهنده تقلبی بودن آن باشد.

 

 • بافت: بافت ضد آفتاب اصل باید یکدست و نرم باشد.

 

 • آزمایش چکه کردن: مقداری از ضد آفتاب را به سر انگشت خود بزنید و آن را وارونه کنید. ضد آفتاب اصل به آرامی چکه می‌کند و نباید به طور کامل سرازیر شود.

 

استعلام اصالت

 • برچسب اصالت: بعضی از ضد آفتاب‌ها دارای برچسب اصالت هستند که می‌توان با خراشیدن روکش آن و ارسال کد به سامانه پیامکی درج شده، از اصالت محصول اطمینان حاصل کرد.

 

 • وب‌سایت: بعضی از شرکت‌های تولید کننده ضد آفتاب، در وب‌سایت خود راهکارهایی برای استعلام اصالت محصول ارائه می‌دهند.

 

نحوه تشخیص اصل بودن محصولات ضد آفتاب خارجی

 

محصولات ضد آفتاب خارجی به خاطر کیفیت بالایی که دارند، طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده‌اند. همین موضوع باعث شده تا متأسفانه نسخه‌های تقلبی این محصولات هم به وفور در بازار یافت شوند. استفاده از ضد آفتاب تقلبی نه تنها می‌تواند به سلامت پوست شما آسیب برساند، بلکه فایده‌ای در برابر نور خورشید هم ندارد.

 

بنابراین، تشخیص اصل بودن ضد آفتاب خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است. موارد زیر از جمله راهکارهای تشخیص ضد آفتاب خارجی اصل از غیر خارجی هستند:

 

قیمت

یکی از اولین راه‌هایی که می‌توانید برای تشخیص اصل بودن ضد آفتاب به کار ببرید، توجه به قیمت آن است. ضد آفتاب‌های تقلبی معمولاً با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به نمونه‌های اصلی به فروش می‌رسند. دلیل این امر آن است که در تولید آنها از مواد اولیه ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت استفاده می‌شود.

 

اما به خاطر داشته باشید که قیمت بالا هم به تنهایی ضمانت اصالت کالا نیست. بعضی از فروشگاه‌های سودجو ممکن است قیمت ضد آفتاب‌های تقلبی را کمی بالاتر از حد معمول تعیین کنند تا مشتریان را فریب دهند.

 

بسته‌بندی

مقایسه ضد آفتاب خارجی با ضد آفتاب‌های ایرانی

 • به‌دقت به بسته‌بندی ضد آفتاب توجه کنید. ضد آفتاب‌های اصلی از بسته‌بندی باکیفیت و مرغوب استفاده می‌کنند.

 

 • جعبه: جعبه ضد آفتاب خارجی نباید ایراد چاپی، غلط املایی یا اشکال در برش و پرس داشته باشد. نام برند یا مدل بعضی از محصولات ضد آفتاب خارجی، کمی پیچیده است و مشتریان در نگاه اول نمی‌توانند غلط املایی را تشخیص دهند. برندهای جعلی هم از این پیچیدگی سوءاستفاده می‌کنند.

 

 • بارکد و هولوگرام: روی جعبه همه محصولات ضد آفتاب خارجی، هولوگرام درخشان و بارکد وجود دارد. با اسکن کردن این بارکد با استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص، می‌توانید اطلاعات مربوط به محصول را از وب‌سایت رسمی برند یا مراجع قانونی استعلام کنید.

 

 • پلمب: ضد آفتاب‌های اصلی باید دارای پلمب سالم و دست‌نخورده باشند.

 

محتویات

 • ترکیبات فعال: ضد آفتاب‌های خارجی اصل از ترکیبات فعال باکیفیت و مرغوب برای محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید استفاده می‌کنند. این ترکیبات معمولاً شامل اس‌پی‌اف (SPF) و عصاره‌ گیاهان و مواد معدنی مختلف هستند.

 

 • مواد تشکیل‌دهنده: به لیست مواد تشکیل‌دهنده ضد آفتاب دقت کنید. این لیست باید به طور کامل و خوانا روی جعبه محصول نوشته شده باشد. از خرید ضد آفتاب‌هایی که حاوی مواد مضر یا آلرژی‌زا هستند خودداری کنید.

 

 • مطابقت با نوع پوست: ضد آفتاب را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید. ضد آفتاب‌های مختلف برای پوست‌های خشک، چرب، معمولی و حساس فرموله شده‌اند.

 

مقایسه ضد آفتاب خارجی با ضد آفتاب‌های ایرانی

 

ضد آفتاب‌های خارجی و ایرانی از نظر محتویات می‌توانند تفاوت‌های زیادی با یکدیگر داشته باشند. دانستن این تفاوت‌های مهم باعث می‌شود که در حین خرید ضد آفتاب خارجی اصل، ضد آفتاب ایرانی را اشتباهی خریداری نکنید. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • ترکیبات فعال: ضد آفتاب‌های خارجی اصل به‌طورکلی از تنوع بیشتری در ترکیبات فعال خود نسبت به ضد آفتاب‌های ایرانی برخوردار هستند. این به این معنی است که آنها می‌توانند طیف وسیع‌تری از اشعه‌های مضر خورشید را دفع کنند.

 

 • مواد تشکیل‌دهنده: ضد آفتاب‌های ایرانی ممکن است حاوی مواد نگهدارنده، عطر و رنگ‌های مصنوعی باشند که برای بعضی افراد مضر هستند.

 

 • قیمت: ضد آفتاب‌های خارجی اصل به‌طورکلی قیمت بالاتری نسبت به ضد آفتاب‌های ایرانی دارند.

 

توجه به این نکته ضروری است که کیفیت ضد آفتاب‌های ایرانی لزوماً پایین‌تر از ضد آفتاب‌های خارجی نیست. در سال‌های اخیر، صنعت تولید ضد آفتاب در ایران پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و برندهای ایرانی باکیفیت و مرغوب به بازار عرضه شده‌اند.

 

خرید محصولات ضد آفتاب اصل + تخفیف ویژه بهار امسال!

 

حالا که با ترفندهای مختلفی آشنا شده‌اید و می‌دانید که چگونه باید ضد آفتاب اصل را خریداری کنید، نوبت به انتخاب برند و فروشگاه برای خرید می‌رسد. برای خرید محصولات ضد آفتاب مناسب پوست و بودجه‌ای که دارید، کافی است عبارت ** ضد آفتاب خانومی ** را در گوگل جست‌وجو کنید.

 

فروشگاه اینترنتی خانومی با ارائه محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت پوستی از جمله ضد آفتاب برندهای معتبر، محصولات اصل را به‌دست مشتریان می‌رساند. در حال حاضر، بیشتر محصولات مراقبت پوستی از جمله ضد آفتاب در این فروشگاه با تخفیف ویژه بهار 1403 به‌فروش می‌رسند! ضمناً شما می‌توانید همه‌روزه حتی روزهای تعطیل از طریق شماره‌تلفن 91200500 – 021 مشاوره تخصصی در مورد پوستتان و نوع ضد آفتاب دریافت کنید.