پارس ناز پورتال

نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن

نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن

نکات کلیدی برای میکاپ آرایش صورت 

 

در این پست، نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن برای زیباتر شدن را توضیح داده ایم. هر فرد در طول زمان زیادی را به آرایش چهره اختصاص می دهد تا نقاط قوت آن را پررنگ کرده و در جامعه بدرخشد. پس رعایت اصول و نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن امری ضروری است تا نقاط قوت چهره زیباجو به نقاط ضعف تبدیل نشود و میکاپ بی فایده به نظر نرسد.

 

همانطور که چهره و استایل هر فرد متفاوت می باشد، سبک آرایش هر فرد نسبت به فرد دیگر نیز فرق دارد. پس به همین دلیل نمی تواند با یک سبک آرایش را برای تمام خانم به نتیجه مطلوب دست یافت. ولی یکسری نکات کلیدی و مهم در میکاپ صورت وجود دارن که برای هر سبک آرایش مناسب می باشند.

 

مهم ترین نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن

 

اکثر خانم ها به ویژه دختران جوان اهمیت ویژه ای به زیبایی صورت خود می دهند و مدام به دنبال نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن هستند. به همین دلیل از لوازم آرایشی مختلف با کاربردهای متفاوت جهت میکاپ صورت خود استفاده می کنند. همچنین خانم ها برای شرکت در مراسم عروسی و یا یک جشن تولد خودمانی نیز از میکاپ صورت بهره می برند.

نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن

ولی نکته اصلی این است که زیباجو زمان میکاپ باید به کدام نکات کلیدی در آرایش چهره توجه داشته باشد تا زیبایی مدنظر دست یابد. بنابراین از مهم ترین نکات کلیدی میکاپ صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید: دستورالعمل های آرایشی برای پوست مستعد جوش

 

تقویت دائم و مستمر اندام های تشکیل دهنده صورت

 

یکی از نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن، تقویت پوست و مو است که به مراقبت های روزانه و مستمر نیاز دارد. پس فردی که مدام در حال میکاپ است بایستی سلامتی اعضای صورت را در اولویت قرار دهد. همچنین نحوه رسیدگی و مراقبت از مو بسته به فصل های مختلف سال می تواند متفاوت باشد. زیرا نیازهای پوست و مو بسته به فصل سال با همدیگر فرق دارند.

 

برای نمونه در فصل زمستان پروسه حفظ رطوبت و رطوبت رسانی از اهمیت بالایی برخوردار است. پس اگر این نیاز پوست در سردی زمستان نادیده گرفته شود، زیباجو پس از مدت کوتاه با پخش نشدن کرم پودرهای آرایشی مواجه می گردد که دلیل آن خشکی پوست است. نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن علاوه بر فصل زمستان، فصل تابستان را نیز در بر گرفته و پوست در این بازه زمانی باید لایه برداری طبیعی شود.

 

زیرا در روزهای گرم، منافذ باز پوست در تعداد زیادی قابل مشاهده هستند و ذرات کرم های آرایشی به آسانی در آنها جای می گیرند. بنابراین پاکسازی پوست صورت از طریق لایه بردارهای قوی امری ضروری است. البته تقویت بخش های دیگری از پوست یک امر مستمر بوده و نباید نادیده گرفته شود که تقویت پوست دور چشم، ابروها و مژه ها را در بر می گیرد.

 

ناگفته نماند که:

دلیل مستمر بودن این کارها به آسیب پذیری پوست اطراف چشم باز می گردد که پس از میکاپ بایستی به آن رسیدگی شود.

 

هیدراتاسیون پوست

هیدراتاسیون پوست از جمله نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن بوده که پروسه میکاپ را تسریع می بخشد. پس زیباجو در طول روز باید پوست خود را هیدراته کند که با نوشیدن آب این عمل امکان پذیر می باشد. بنابراین مصرف آب زیاد به معنی بروز کمتر جوش و آکنه است. همچنین زمانی که بدن فرد هیدراته می شود، سلامت پوست وی تضمین شده و و به پتانسیل کامل دست می یابد.

 

البته سطح مناسب هیدراتاسیون بر چاقی پوست افزوده و بهبود خاصیت ارتجاعی آن را به دنبال دارد. در نتیجه تحریک، ترک خوردگی و لک پوست صورت کاهش یافته و چین و چروک ها چندان قابل مشاهده نیستند. در نهایت میکاپ منجر به ایجاد ترک های پوستی بر روی صورت نمی شود. ناگفته نماند که 8 لیوان آب در طول روز می تواند پوست را هیدراته نماید و بر زیبایی و جذابیت میکاپ بفزاید.

 

اصلاح ابرو و صورت

یکی دیگر از نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن به اصلاح ابرو و چهره اختصاص دارد که باید در بازه زمانی کوتاه موهای زائد توسط زیباجو یا پیرایشگر برداشته شود. زیرا وجود موهای زائد روی پوست صورت به یک منبع آلودگی تبدیل شده و میکروارگانیسم ها در این محل بهتر رشد می کنند. اگر تاکنون زیباجو به ابروهای خود دست نزده است این کار ساده را در خانه را می تواند به کمک اپیلاسیون گرم و سرد انجام دهد.

نکات کلیدی در میکاپ صورت ،نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن

البته اپیلاسیون اگر از حد نرمال تجاوز کند قطعا افتادگی و شل شدگی پوست را به همراه دارد. بنابراین تعداد دفعات انجام اپیلاسیون صورت دو الی سه هفته یکبار مجاز است. ناگفته نماند اگر زیباجو درمورد ابروهای خود حساسیت بالایی دارد با مراجعه به سالن های آرایشی می تواند از شر این استرس خلاص شود.

 

بیشتر بخوانید: مهمترین نکات قبل از آرایش چیست؟ که باعث میشه زیبایی چند برابر شود

 

آرایش همیشگی با یک سبک پایه

افرادی که به میکاپ های غلیظ علاقه چندانی ندارد با پیروی از یک سبک می تواند برای تمام مکان ها یک آرایش همیشگی داشته باشند. از جمله نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن همان آرایش همیشگی با یک سبک پایه است. البته این میکاپ دارای مراحلی است که به شرح زیر هستند.

 

ماساژ پوست صورت با کرم مرطوب کننده یا پرایمر

 

پوست قسمت های مختلف صورت باید به طور مستمر خون رسانی شد و نمی توان از اهمیت زیاد آن برای سلامتی غافل گردید. پس یکی از بارزترین نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن و یا آرایش همیشگی با یک سبک پایه همان ماساژ پوست چهره با استفاده از کرم مرطوب کننده یا پرایمر است.

 

همچنین برآمدگی هایی که روی پوست صورت ظاهر می شوند از عدم خون رسانی به آن ناحیه منشاء می گیرند. بنابراین آماده سازی پوست پیش از میکاپ به همین منظور می باشد. پس مقداری از کرم را برداشته و پوست صورت را با آن به آرامی ماساژ دهید. این امر زمان بر بوده ولی آثار خوبی به جایی می گذارد که ارزش آن را دارد.

 

انتخاب و استفاده از کرم پودر مایع، جامد و نیمه جامد

 

برخی مواقع زیباجو با یکی دیگر از نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن مواجه می گردد که همان انتخاب کرم پودر مناسب از نوع جامد، نیمه جامد و مایع است. زیرا کرم پودر انتخابی باید با ویژگی های چهره زیباجو هماهنگ بوده و در بازه زمانی کوتاه عیوب صورت را بپوشاند. پس اگر فرد پوست چربی دارد و بیرون از منزل مشغول به فعالیت است بهترین گزینه کرم پودر استیکی می باشد.

 

کرم پودر مایع نیز برای پوست هایی با جوش زیاد مناسب است و بدون تغییر شکل، زمانی بیشتری روی صورت می ماند. البته افرادی که می خواهند در مهمانی های خانوادگی و کوچک حضور یابند، کرم پودر پودری انتخاب بجای است. اگر پوست دارای لک های تیره می باشد باید کرم پودر نیمه جامد استفاده کرد.

 

کانتورینگ و هایلایت صورت مطابق فرم چهره

 

یکی از مهم ترین نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن بعد از کرم پودر، استفاده از ترفند کانتورینگ و هایلایت است. زیرا اگر این دو مورد به طور صحیح روی پوست صورت پیاده شوند قطعا فرم و حالت لازم را به چهره می بخشند. برای مثال اگر زیباجو دارای پیشانی کشیده ای است باید خط بین پوست ابتدا پیشانی و رویش موها را با کانتورینگ پوشش دهد. سپس دیگر نقاط صورت که خالی هستند بهتر است با همین پودر کانتورینگ پر شوند.

نکات کلیدی در آرایش خانم ها

البته ایجاد یک تیغه از کانتورینگ روی سطح پوست عضلات بزرگ چهره کفایت می کند. زیرا کاور کامل این ناحیه با کانتورینگ، عضله را نسبت به حالت طبیعی کوچک تر نشان می دهد. پوست پایین چشم در اکثر خانم ها کم حجم بوده و جهت ایجاد برجستگی در گونه باید از ترفند هایلایت استفاده کرد.

 

پس نقاطی از صورت همچون سه گوش میانی ابروها، میانه ی پایینی لب و وسط پیشانی را با هایلایت پر نمایید و این محصول را به شکل ضربه ای روی چهره پخش کنید. البته جهت انتخاب و خرید کانتور و هایلایت باید به این نکته توجه کرد که رنگ هر کدام از آنها با رنگ اصلی پوست تقریبا سه درجه تفاوت داشته باشد. بنابراین رنگ کرم هایلایت نسبت به رنگ پوست، سه درجه روشن تر و رنگ کرم کانتور نسبت به رنگ طبیعی پوست، سه درجه تیره تر است.

 

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی دخترانه سبک میکاپ مناسب و دلخواه خود را یاد بگیرید

 

آرایش چشم متناسب با رنگ چشم

آرایش چشم متناسب با رنگ چشم به قدری حائز اهمیت می باشد که نخستین نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن محسوب می شود. برای مثال اگر زیباجو می خواهد از لنز استفاده کند قبل از میکاپ بهتر است لنز را داخل چشم قرار دهد. سپس با توجه به رنگ لنز، رنگ سایه و حتی رژلب را انتخاب نماید. البته اگر فرد زمان کمی برای میکاپ دارد، در صورت استفاده از لنز، رنگ رژ لب قرمز روشن بهترین گزینه است.

 

زیرا این رنگ رژلب با تمام رنگ لنزها مطابقت داشته و چهره زیباجو را برجسته تر نشان می دهد. رژ لب قرمز روشن علاوه بر انواع لنزهای رنگی با رنگ های طبیعی چشم نیز هماهنگ است. افرادی که دارای چشم های ریزی هستند باید کشیدن خط چشم را کنار بگذارند. پس سایه چشم را جایگزین خط چشم نموده تا چهره کشیده تر و بازتر به نظر برسد.

 

همچنین جذابیت چشمان زیباجو با سایه های رنگی دو چندان شده و بر شیطنت آنها می افزاید. البته اگر فرد دارای چشم های درشتی بوده و دوست دارد از پف آنها بکاهد، خط چشم رنگی گزینه مناسبی است. زیرا خط چشم های رنگی نفوذ چشم ها را بیشتر کرده و و همه را مجذوب خود می نمایند.

 

در رابطه با سایه نیز:

هرچقدر رنگ سایه با رنگ عنبیه چشم تضاد بیشتری داشته باشد مسلما خودنمایی و گیرایی چهره چندین برابر می کند. برای مثال اگر لنز زیباجو به رنگ عسلی است باید گوشه پایینی و بالایی چشم را با سایه قهوه ای پوشش داد.

 

کانتور کردن لب با مدادهای آرایشی لب

همانگونه که قبلا اشاره شد نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن بسیار زیاد بوده و کانتور کردن لب با مدادهای آرایشی لب را شامل می شود. پس اگر زیباجو تمایل دارد از رژلب های رنگی استفاده کند و براق کننده ها کنار بگذارد باید لب های خود را کانتور نماید. پس در مرحله نخست با کمک یک دستمال مرطوب، کرم پودر را از روی لب پاک کرده و با استفاده از بالم تمام نواحی لب را مرطوب کنید.

نکات کلیدی در آرایش برای زیباتر شدن

بعد از جذب بالم لب:

با کمک یک رژ لب تیره تر از رژلب انتخابی وسط لب را علامت x ایجاد نمایید. سپس دور لب را به طور کامل با همین رژ رنگ کنید. در نهایت نقاط خالی باقی مانده را با مداد لب آرایشی پر نمایید تا جلوه ای طبیعی به آنها ببخشید.

 

ساخت چال گونه با مداد قهوه ای

ساخت چال گونه با مداد قهوه را می توان زیر مجموعه نکات کلیدی در آرایش صورت برای زیباتر شدن قلم داد. زیرا این ترفند به صورت زیباجو هیاهوی خارق العاده ای می بخشد. پس با کمک یک مداد قهوه ای روی چال گونه دایره ای ایجاد کنید تا دلری صورت را به نمایش بگذارید. البته این چال یا دایره و هلالی که با استفاده از مداد قهوه ایجاد شده پس از 6 ساعت از بین می رود.

 

پس جای نگرانی نبوده و با یک لبخند جای خطوط کج و معوج را تعیین کنید. در نهایت نقطه چال گونه را پررنگ کنید. بانوانی که می خواهند مواد آرایشی از جمله کرم پودر، هایلایتر و کانسیلر را به آسانی روی پوست خود قرار دهند باید استفاده از قلم مو آرایشی غافل نشوند. البته قلم مو در انواع مختلفی طراحی و تولید شده که هر کدام از آنها برای نوعی مواد آرایشی کاربرد دارند.

 

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی برای زیباتر شدن به ویژه برای دختران جوان

 

استفاده از فرمژه

اگر زیباجو دارای مژه های سخت و صافی است نیازی به حالت دادن مژه ها به کمک فرمژه نمی باشد. پس در مرحله نخست فرمژه را با استفاده از سشوار گرم کرده و به آسانی مژه ها را با آن فرم یا حالت دهید. خانم هایی که دوست دارند برای ساعات طولانی  از میکاپ خود لذت ببرند بهترین راه حل اسپری گلاب در هوا است. زیرا گلاب آرایش جلوه خاص و زیبایی خارق العاده ای به میکاپ وی می بخشد.

 

جمع بندی

هر فرد در طول روز زمانی زیادی را به میکاپ چهره اختصاص می دهد تا نقاط قوت صورت را پررنگ کرده و از نقاط ضعف آن بکاهد. پس توجه به نکات کلیدی در آرایش می تواند این پروسه را تسریع ببخشد. بنابراین از مهم ترین نکات میکاپ می توان به تقویت دائم اندام های تشکیل دهنده صورت، هیدراتاسیون پوست، اصلح ابرو و صورت، آرایش همیشگی با یک سبک پایه و … اشاره کرد.