پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بیوگرافی جالب و خواندنی علیرضا حقیقی

بیوگرافی جالب و خواندنی علیرضا حقیقی

بیوگرافی جالب و خواندنی علیرضا حقیقی,علیرضا حقیقی 12 اردیبهشت 1367 در تهران متولد شد.

 

او زمانی که 17 سال داشت قرارداد خود را با باشگاه پرسپولیس ثبت کرد و اولین بازی خود را در برابر سایپا وقتی که فرشید کریمی از بازی اخراج شد انجام داد و توانست ضربه پنالتی علی دایی را دفع کند.

 

در فصل بعد به دلیل وجود دروازه‌بانان ملی‌پوشی مانند حسن رودباریان مرد شماره یک تیم ملی ایران و مهدی واعظی، حقیقی تبدیل به یک نیمکت‌نشین و سکونشین شد

 

تا اینکه در فصل 87-88 با مصدومیت میثاق معمارزاده در ابتدای فصل و مصدومیت و ناراضی بودن مسئولین فنی از مهدی واعظی توانست در اکثر بازی‌ های پرسپولیس به عنوان مرد شماره یک بازی انتخاب شود و درون دروازه قرار گیرد.

 

علیرضا حقیقی در 14 ژانویه 2012 با امضا قراردادی 4 ساله به باشگاه فوتبال روبین کازان روسیه پیوست ولی در 18 ژوئیه 2013 با قراردادی به مدت شش ماه به صورت قرضی به پرسپولیس پیوست.

 

حقیقی پس از بازگشت به باشگاه روبین کازان در نقل و انتقالات نیم فصل زمستانی ژانویه 2014 به صورت قرضی به اسپورتینگ کوویلیا در لیگ دسته دوم پرتغال پیوست.

 

وی در 24 آگوست 2014 با یک قرارداد قرضی یک ساله به باشگاه فوتبال پنافیل در لیگ برتر فوتبال پرتغال پیوست.

بیوگرافی جالب و خواندنی علیرضا حقیقیعلیرضا حقیقی در بازی اول تیم ملی ایران در رقابت‌ های جام جهانی 2014 در برابر تیم ملی نیجریه در ترکیب تیم قرار گرفت و اولین دروازبان تاریخ فوتبال ایران شد که توانست دروازه این تیم را در یک بازی جام‌جهانی بسته نگاه دارد.

 

او همچنین در بازی مقابل آرژانتین و بوسنی و هرزگوین به میدان رفت که در بازی مقابل آرژانتین در دقیقه ی 91 از لیونل مسی گل خورد. او در بازی برابر بوسنی و هرزگوین نیز 3 گل دریافت کرد.

 

دانستنی هایی درباره ی علیرضا حقیقی:

بیوگرافی جالب و خواندنی علیرضا حقیقیقد او 194 سانتیمتر است.

 

یک خواهر بزرگتر از خودش دارد که رابطه ی صمیمانه ای با هم دارند.

 

لامبورگینی، آستون مارتین، فراری و بوگاتی ماشین های مورد علاقه ی او هستند و خودش یک بی ام و دارد.